Kristina Miletić osvojila Masters Tennis Europe u konkurenciji do 16, Miladinović vicešampion do 14

Datum objave: 05.10.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Masters Tennis Europe turnir održan je u italijanskom gradu Ređo Kalabrija na kome su učestvovali najbolje rangirani igrači u konkurenciji do 14 i do 16 godina za tekuću sezonu

U konkurenciji do 16 godina Srbiju je predstavljala Kristina Miletić koja zauzima 5. mesto na rejs Masters listi za 2014. Miletićeva je takmičenje završila na pobedničkom postolju, u finalu je kod vođstva Kristine 4:0 meč predala Nemica Voracek. U četvrtfinalu Miletićeva je savladala ruskinju Solovjevu 0:6, 6:4, 6:2, a zatim u polufinalu Italijanku Furak 7:6, 6:2.

U konkurenciji do 14 godina Srbiju je predstavljao Marko Miladinović koji zauzima 7. mesto na rejs Masters listi za 2014. Miladinović je osvojio naslov vicešampiona, u finalu se borio protiv Nemca Kuhna koji je pobedio 6:2, 6:2. U četvrtfinalu Marko je pobedio Rusa Bondarevskog 6:3, 2:6, 6:4, dok je u polufinalu bio bolji od Poljaka Mihalskog 3:6, 6:0, 6:4.