Letnje prvenstvo Srbije ušlo u završnu fazu

Datum objave: 10.05.2013. // Kategorija: Vesti

Na terenima TK Smeč u Beogradu održava se Letenje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina. Takmičenje je ušlo u završnu fazu, sutra (11.05.2013) na programu su finala u ženskoj i muškoj konkurenciji singla, kao i finale dubla za žene. Muški dubl je danas dobio nove šampione.

Danas (10.05.2013) odigrana su polufinala u obe konkurencije singlova. Kod devojčica za finalni duel izborile su se Sara Kostić i Bojana Marinković. Kostićeva (članica TK Crvena zvezda) u polufinalu posle velike borbe pobedila je klupsku koleginicu Milicu Čubranović 3:6, 7:5, 6:4. U drugom polufinalu Marinkovićeva (članica TK AS Novi Sad) pobedila je Saru Grubač (TK Viktorija) 6:4, 6:3.

Kod dečaka za trofej u singlu boriće se Luka Ilić (TK Kraljevo) i Goran Marković (TK Crvena zvezda). Za plasman u završnicu kao prvi nosilac Ilić je odmerio snage sa Petrom Pjevčevićem (TK Gemax) i pobedio rezultatom 6:0, 6:1, dok je Marković u polufinalu savladao Luku Sučevića (TK Ušće) 7:6(3), 6:1.

U finalu muškog dubla šampionski trofej podigli su Šunjevarić i Ilić pobedom u finalu nad parom Marković, Rakić 6:2, 6:2.

Finale muškog singla zakazano je za subotu (11.05.2013) u 10 časova, dok je žensko finale zakazano za 12 časova.