Marijana Veljović je postala Gold badge chair umpire

Datum objave: 21.12.2015. // Kategorija: Sudijski odbor

Poštovane kolege i sportski prijatelji,

Veliko nam je zadovoljstvo da sada i zvanično objavimo odluku, za koju smo svi verovali da će biti doneta.

Panel predstavnika ITF/ATP/WTA/Grand Slam odlučio je da Marijana Veljović postane Gold badge Chair Umpire.

Naša zemlja nikada nije imala sudiju na toj poziciji.

Pored toga, Marijana je postala i punopravni član ITF/Grand Slam tima kao elitnog tima sudija u čijem su sastavu pored nje i:

• Wayne McKewen - ITF/Grand Slam Supervisor
  • Andreas Egli - ITF/Grand Slam Supervisor
  • Carlos Ramos - ITF/Grand Slam Chair Umpire
  • Pascal Maria - ITF/Grand Slam Chair Umpire
  • Alison Hughes - ITF/Grand Slam Chair Umpire
  • Jake Garner - ITF/Grand Slam Chair Umpire
  • Louise Azemar Engzell - ITF/Grand Slam Chair Umpire
  • James Keothavong - ITF/Grand Slam Chair Umpire
  • Eva Asderaki Moore - ITF/Grand Slam Chair Umpire

Danas, kada imamo najboljeg igrača sveta, dobili smo izuzetno važnu i uticajnu osobu u svetu suđenja.

Želimo da navedemo par podataka o njoj:

Rođena je 24.01.1987. u Kragujevcu gde i danas živi

Prvu sudijsku školu završila je u Beogradu 2008. godine, i te godine je bila najbolji polaznik u svim školama za nove teniske sudije koje su se održale u svim Regionima.

Odbor je na osnovu toga, i na osnovu činjenice da je za nas bilo više nego očigledno da se radi o vrhunskom potencijalu, odmah odlučio da joj dodeli suđenja na višim kategorijama turnira u Srbiji.

Velikim trudom Odbora, ITF je odobrio da se 2009. godine u Novom Sadu organizuje, po prvi put u Srbiji, Level 2 škola gde su Beli bedž pored Marijane stekli i Nemanja Radić i Darko Gagić.

Već od 2010. godine Marijana počinje povremeno da sudi u inostranstvu, sa još nekoliko naših kolega, kroz program razmene koji je Odbor imao sa određenim zemljama.

Tu priliku je iskoristila i biva primljena u Level 3 školu već 2011. godine koju uspešno polaže i postaje Bronzani bedž za sudije u stolici.

Nakon toga njeni profesionalni uspesi se nižu i ITF joj 2013. Godine dodeljuje srebrni bedž da bi to danas prešlo u zlatni.

Uporedo sa internacionalnom karijerom, Marijana nikada nije zapostavljala svoj blizak odnos sa Teniskim savezom Srbije, aktivno učestvujući u radu Sudijskog Odbora TSS.

Nikada nije izbegavala pozive da sudi na turnirima u Srbiji koji su bili daleko ispod njenog sudijskog nivoa u tom trenutku.

I dalje je član Sudijskog Odbora čijem radu daje nesebičan doprinos.

Na predlog Sudijskog Odbora, Teniski savez joj je više puta dodeljivao godišnje nagrade i to:

·         2011. Godine nagrada za najboljeg sudiju godine

·         2012. Godine nagrada za posebna dostignuća na polju međunarodnog suđenja

Sve sudije se sećaju svojih početaka, koliko je daleko i nestvarno delovao Beli bedž, pa onda otprilike možemo pretpostaviti činjenicu šta znači kada neko postane Zlatni.

Izrazito mali, gotovo neznatan, broj sudija u svojoj karijeri uspe da ostvari ovaj cilj.

Biti Srebro u svetu suđenja je veliki uspeh koji ostvari mali broj sudija na svetu, dok je Zlato najvećem broju sudija samo profesionalni san.

Za ljude iz struke ovo je veliki dan, a ujedno je i veliko priznanje i Srbiji kao zemlji i Teniskom savezu Srbije kao njenom matičnom Savezu.

Sudijski Odbor i sve potkomisije iskreno čestitaju Marijani na ovom, zbilja istorijskom uspehu.

Sa velikim poštovanjem,

Sudijski Odbor TSS