NIS i Teniski Savez Srbije učestvovali u rođendanskoj proslavi Sportskog društva “Spartak”

Datum objave: 15.05.2015. // Kategorija: Domaća scena

U okviru svečane proslave70. rođendana Sportskog društva železničara „Jovan Mikić Spartak“ ,  na gradskom Trgu u Subotici organizovana je „sportska ulica” u kojoj su posetioci mogli da učestvuju u različitim sportskim aktivnostima.  Kompanija NIS i Teniski Savez Srbije  pridružile su se ovoj manifestaciji i tom prilikom organizovali  malu školu tenisa na kojoj su deca školskog uzrasta  uz pomoć stručnih trenera, učila prve korake tenisa. NIS, kao višegodišnji generalni sponzor TSS-a u okviru svog programa „Energija sporta“ na ovaj način se aktivno uključio kao partner Teniskog saveza, u promociju zdravog života i animiranja mladih talenata.

Mini tenis program “Svetske teniske federacije”  (International Tennis Federation ITF), namenjen je deci školskog uzrasta, a za cilj, pored škole tenisa, ima popularizaciju sportskih vrednosti, kulture nenasilja, fer pleja u sportu kao izuzetno važnom elementu u zdravom razvoju dece.