Odluka Takmičarskog odbora TSS

Datum objave: 11.03.2020. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

Takmičarski odbor TSS je na telefonskoj sednici doneo sledeću

O D L U K U

1. Sva ,,Prolećna prvenstva Beograda'' se preimenuju sa B kategorije, na II kategoriju, s obzirom da je TSB mimo Pravilnika o takmičenjima TSS za 2020. godinu, samovoljno proglasio ove turnire kao turnire B kategorije, čime je sve ostale takmičare iz drugih regiona stavio u nepovoljniji položaj.
2. Ovu odluku objaviti na Sajtu TSS kako bi svi takmičari mogli biti blagovremeno obavešteni.

O b r a z l o ž e n j e

Pravilnikom o takmičenjima TSS je predviđeno da u Srbiji, a samim tim i u Beogradu postoje turniri A, B, I i II kategorije. Pod turnirima A kategorije se podrazumevaju Prvenstva Srbije (Letnje i Dvoransko) i međunarodni turniri iz kalendara TE i ITF.
Navedenim Pravilnikom je regulisano da postoje samo dva prvenstva Srbije i Regiona i to Letnje i Zimsko.
TSB je samovoljno uveo još jedno Regionalno prvenstvo u svim kategorijama i samim tim omogućio samo igračima iz svog regiona da mogu dobiti ekstra bodove u odnosu na sve ostale igrače u Srbiji.
Sledeći ovu logiku, onda i ostali regioni mogu da proglase svoje turnire čak kao turnire A kategorije u čast dana osnivanja regiona, Uskrsa, Vidovdana i sličnih važnih datuma.

Predsednik Takmičarskog odbora TSS
Dušan Milojković