Počinje prvenstvo države za seniore i seniorke

Datum objave: 22.11.2013. // Kategorija: Vesti

Počinju borbe za titule

Ovog vikenda u “Impuls holu” na Novom Beogradu, gde su reparirana sva tri terena, počinje prvenstvo države za seniore i seniorke. Prijavljena su 83 seniora i 70 igračica u konkurenciji teniserki. Kvalifikacije se u subotu i nedelju (seniori), a devojke kvalifikacije igraju u nedelju i ponedeljak. Glavni turniri u konkurenciji seniora počinje u ponedeljak, a finalni meč će se igrati u četvrtak. Devojkama glavni turnir počinje dan kasnije (utorak), a samim tim je finalni meč u petak.

Po propozicijama u glavni turnir će se kvaliikovati četiri najbolja seniora i četiri seniorke koje su to pravo izborili u kvalifikacijama, a po četiri tenisera i teniserki će dobiti vajld karte. Glavni turnir će na 32 takmičara. U seniorskoj konkurenciji specijalne pozivnice (WC) dobili su Aleksandar Đorđević (TK Rado), Marko Minić (TK Ušće), Ognjen Šunjevarić (TK C zvezda) i Dušan Vučićević (TK Grin set).

Nosioci su: (1) Slobodan Jevtić (TK Dinamo), (2) Strahinja Rakić (TK C zvezda), (3) Stefan Milićević, (4) Nebojša Perić (TK C zvezda), (5) Ognjen Jovanović (TK Viner), (6) Miloš Mrdaković (TK Topličanin) , (7) Nikola Vidović (TK Lokomotiva), (8) Aleksandar Stupar (TK Partizan).

Kod devojaka nosioci su: (1) Isidora Pejović (TK Rado), (2) Kristina Njeguš (TK Zlatibor), (3) Milica Čortanovački (TK TK Viner), (4) Ivona Stanković (TK Gem 8), (5) Jelena Lukić (TK Marlen), (6) Sara Mitrović (TK 011), (7) Vanja Babunski (TK C zvezda), (8) Ana Glumac (TK Gem 8).

Vajld karte su pripale Sari Grubač (TK Viktorija), Jovani Marinković (TK C zvezda), Lani Mecger (TK Viktorija) i Emi Polić (TK C zvezda).

Direktor turnira je Aleksandar Bolić, glavni sudija takmičenja je Vladimir Katić.