Radenkoviću trofej u dublu Crna Reka Open 2017.

Datum objave: 13.08.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Član TK Pirot Lazar Radenković učestvovao je na Otvorenom prvenstvu Makedonije, na turniru Crna Reka Open 2017. u Kavadarcima, u organizaciji Tennis Europe u konkuerenciji do 16 godina.

Naš teniser je u dublu osvojio prvo mesto u paru sa predstavnikom Bugarske Mariom Radevim, bez izgubljenog seta.

U finalu Lazar i Mario su savladali rumunsko - italijanski par Pagliapoko - Pavel  6:4 , 6:1.

U singlu na ovom takmičenju Lazar je odigrao 3. kolo gde je posle velike borbe i više od tri sata igre izgubio od Makedonca Vedrana Radonjanina 4:6, 7:5, 4:6. Najdalje u singlu od predstavnika Srbije na takmičenju Crna Reka Open 2017. otišli su Nikola Jevtić i Luka Stefanović koji su odigrali polufinala. Nikola je zaustavljen u borbi za plasman u finale od Mekadeonca Gjorgija Jankulovskog 2:6, 0:6, dok je Luka izgubio od Bugarina Maria Radeva 2:6, 6:7(2).