Selektori objavili spisak igrača za meč plej ofa Fed kupa

Datum objave: 06.04.2016. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup

U ITF ( Međunarodna teniska Federacija ) danas je stigao spisak sa imenima igračica na koje selektori Fed kup reprezentacija Srbije i Belgije računaju u predstojećem susretu plej ofa Svetske grupe B za 2016. godinu.

Za duel sa selekcijom Belgije, koji je na programu 16. i 17.04. 2016. godine u Beogradu (dvorana „Aleksandar Nikolić“), selektor srpskog tima Tatjana Ječmenica Jevtić odlučila se za sledeći tim: Jelena Janković (23. na WTA listi singlova), Aleksandra Krunić (124), Jovana Jakšić (185) i Nina Stojanović (369). Olga Danilović će biti pozvana kao peta igračica.

Selektor Fed kup tima Belgije Ann Devries opredelila se za sledeći tim: Yanina Wickmayer (41. na WTA listi singlova), Kirsten Flipkens(59), Ysaline Bonaventure (149) i An-Sophie Mestach (157).

Sve do jedan sat pre početka žreba, koji je zakazan za 15.04. 2016. godine, savezni kapiteni oba tima imaju pravo promene dve igračice na koja računaju u meču Srbija -Belgija.