Selektori Zimonjić i Noa objavili spisak igrača za Dejvis kup susret Francuska - Srbija

Datum objave: 05.09.2017. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
MEČ POLUFINALA SVETSKE GRUPE DEJVIS KUPA 2017 (FRANCUSKA - SRBIJA OD 15. DO 17. SEPTEMBRA 2017, STADION „PJER MORUA“, LIL)

Danas ističe rok za prijavu ekipa koje će na teren izvesti selektori Srbije i Francuske u meču polufinala Dejvis kupa Svetske grupe za 2017. godinu.
U ITF ( Međunarodnu tenisku Federaciju ) danas je iz Teniskog saveza Srbije poslat spisak sa imenima igrača na koje će selektor NIS Dejvis kup reprezentacije Srbije računati u predstojećem susretu.
 Za duel sa selekcijom Francuske koji je na programu od 15. do 17. septembra 2017. godine u Lilu selektor srpskog tima Nenad Zimonjić odlučio se za sledeći tim: Dušan Lajović (85. na ATP listi u singlu), Lalso Đere (98), Filip Krajinović (126) i Nenad Zimonjić (41. u dublu na ATP listi). Kao peti (rezervni) igrač u Lil će putovati Miljan Zekić (279).

Selektor Dejvis kup tima Francuske Janik Noa odlučio se za sledeći tim: Žo-Vilfrid Conga (12. u singlu na ATP listi), Lukas Puil (20 u singlu na ATP listi), Nikolas Mau (115. u singlu i 5. u dublu na ATP listi), Pjer Herbert (65. u singlu i 8. u dublu na ATP listi).