„Sportom protiv nasilja“ u Novom Bečeju

Datum objave: 20.06.2015. // Kategorija: TSS škola tenisa

Zajednička akcija kompanije  NIS, Teniskog Saveza Srbije i Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja pod nazivom “ Sportom protiv nasilja” održana je ovog vikenda u Novom Bečeju u okviru manifestacije “Vikend sporta”.

Na zabavan i motivacioni način, preko 300 đaka  imalo je  priliku da nauči prve korake tenisa i da se upozna sa osnovnim pravilima igre, uz korišćenje opreme koja je prilagođena njihovom uzrastu.

NIS, kao višegodišnji generalni sponzor Teniskog Saveza Srbije  u okviru svog programa „Energija sporta“ na ovaj način aktivnoučestvuje  u promociji zdravog života i animiranju mladih talenata.

Tokom sportskog vikenda u Novom Bečeju, pored škole tenisa, organizovana su i takmičenja u odbojci, fudbalu, košarci i borilačkim veštinama. Na sportskim terenima učestvovalo je ukupno 1500 dece iz Vojvodine.