Vu i Marković šampioni ITF turnira na Zlatiboru

Datum objave: 11.09.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Zlatibor Springs održan je ITF juniorski turnir G5 kategorije za juniorke i juniore.

Naslov vicešampiona osvojila je srpska teniserka Lana Stanišić koja je u borbi za tron izgubila od predstavnice Kine Šuman Vu 6:3,7:5. U polufinalu Lana je savladala Kineskinju Žifi Huang 2:6, 6:2, 6:2, dok je Vu pobedila našu Taru Mihaljević 6:0, 6:4.

Kod juniora u srpskom derbiju pobednički pehar osvojio je Saša Marković savladavši Vuka Rađenovića 6:3, 6:2. U polufinalu Saša je pobedio zemljaka Nikšu Arsića 6:4, 6:2, dok je Vuk bio bolji od Leona Nikolića 6:1, 6:2.

U ženskom dublu trijumfovao je kineski par Vu, Huang pobedom u finalu nad srpskim parom Anamarija Kovačević, Lana Stanišić 6:3, 6:2.

Kod juniora u dublu na pobedničko postolje stali su Saša Marković, Radomir Tomić (SRB,BiH) savladavši par Filip Marinković, Stefan Vedoveli (SRB,ITA) 6:2, 6:4.