Romeov šampionski balans

Datum objave: 24.04.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake. druga kategorija.

Šampionski trofej otišao je u ruke Romea Hadži-Mehmedovića koji je u finalu savladao Marka Nikolića 7:6(0), 6:1. U polufinalu Romeo je posle velike borbe stigao do pobede nad Lukom Takumom Štulom 1:6, 7:6(4), 6:4, dok je Marko pobedio Sašu Markovića u takođe neizvesnom susretu rezultatom 0:6, 6:1, 6:4.

Hamadu ITF titula u Subotici

Datum objave: 23.04.2018. // Kategorija: Domaća scena

Mladi šampion Srbije, 14 - godišnji Hamad Međedović osvojio je ITF trofej u konkurenciji do 18 godina, peta kategorija, koji je održan u Subotici.

U borbi za tron naš mladi as je savladao predstavnika Slovenije Tina Krstulovića 6:2, 5:7, 6:2. U polufinalu Hamad je pobedio Mađara Benedeka Hermana 3:6, 7:6(5), 6:1, dok je Tin bio bolji od Stefana Ivića iz Srbije 6:4, 6:4.

Miljkovićeva osvojila Sopot

Na terenima TK Sopot održano je prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, druga kategorija, devojčice, zeleni nivo.

Pobednički trofej osvojila je Emilija Miljković koja je u finalu savladala Anđelu Đorđević 2:4, 4:1, 7:4. U polufinalu Emilija je bila bolja od Petre Dobrodolac 5:3, 4:0, dok je Anđela pobedila Sabrinu Jotić 4:2, 5:3.

Utešni turnir pripao je Heleni Korač koja je u finalu posle velike borbe pobedila Ninu Milivojević 4:2, 4:5, 7:5.

Vukova viktorija

Datum objave: 19.04.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Viktoria održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurecniji do 12 godina, dečaci, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Vuk Kruščić koji je u finalu salvadao Nikolu Lulića 6:4, 6:3. U polufinalu Vuk je pobedio Ognjena Jagrovića 7.6(1), 6:3, dok je Nikola bio bolji od Novaka Ivanovića 6:1, 6:2.

TAŽ PONOVO NAJBOLJI U REGIONU

Datum objave: 17.04.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) je tokom vikenda odigrano Prvenstvo regiona TSIS (Teniskog saveza istočne Srbije) za dečake i devojčice do 14 godina. U obe konkurencije su pobedu odneli teniser i teniserka Teniske akademije Živković. U konkurenciji teniserki se igralo TAŽ finale, teniser i teniserka TAŽ-a zauzeli su i treće mesto.

Šampion u muškoj kategoriji je Stefan Skobelev (TAŽ) koji je bio bolji od Haralampija Toskića iz Kruševca sa 7:5, 6:1. U polufinalu Stefan je pobedio Mateju Miloševića 6:3, 5:7, 6:1, dok je Haralampije bio bolji od Petra Markovića 6:1, 6:1.

Teniserka TAŽ-a Lola Radivojević osvojila je šampionsku titulu. Ona je u finalu savladala klupsku drugaricu Nataliju Nikolić sa 7:5, 6:3. Lola je na taj način nastavila sa sjajnim partijama i već tempira formu za predstojeće međunarodne turnire.U polufinalu Lola je bila bolja od Mie Ristić 6:1, 6:1, dok je Natalija savladala takođe klupsku drugaricu Emiliju Zdravković 6:4, 6:0.

„Mi smo samo nastavili pobednički niz. Ovakav uspeh je rezultat velikog rada, sva ova imena mogu puno dati našem tenisu u narednom periodu“ – istakao je Nikola Živković, predsednik kluba.

Teniska akademije Živković u 2018. obeležava deset godina rada i više puta je bila juniorski i seniorski šampion i vicešampion države i u muškoj i u ženskoj konkurenciji. Teniseri i teniserke su redovni članovi reprezentacije Srbije, brojni su i rezultati na međunarodnoj sceni. Ono što predstoji je ITF turnir za najbolje juniore i juniorke, koji se po prvi put igra u Nišu na terenima akademije. Turnir počinje 21. aprila i trajaće do 28. aprila, a učešće će uzeti teniseri i teniserke iz preko 30 zemalja.

TK Mladost bio domaćin za crveni i zeleni nivo

Na terenima TK Mladost u Pančevu održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, zeleni nivo, za devojčice i dečake.

U glavnom turniru kod devojčica slavila je Helena Radman koja je u finalu savladala Anđelu Đorđević 4:2, 4:1. Kod dečaka u glavnom turniru zelenog turnira Vanja Nikolić je u finalu pobedio Jovana Krivokapića rezultatom 4:1 4:1.
Utešni turnir kod devojčica Anastasija Čolović, a kod dečaka Nikola Lazić.

Crveni turnir obeležili su Mateja Jotić i Viktor Višnić kao finalisti glavnog turnira, a Hana Ilić i Aleksandar Stiljkovć kao prvoplasirani i drugoplasirani u utešnom turniru.

Stojanovu titula na Paliću

Na terenima TK Palić održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 14 godina, dečaci, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Marko Stojanov koji je u finalu pobedio Stefana Đurasinovića 7:5, 6:0. U polufinalu Marko je nakon velike borbe savladao Luku Ilića 3:6, 6:2, 6:4, dok je Stefan bio bolji od Sergeja Živkovića 6:0, 6:1.

Kalenićev šampionski ples

Datum objave: 16.04.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Balans u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

U finalu snage su odmerili klupski drugovi, članovi TK Dril Luka Kalenić i Mihajlo Lasica, a pobedu je odneo Kalenić 6:1, 6:1. U polufinalu Luka je bio bolji od Marka Sudara 6:1, 6:0, dok je Mihajlo savladao Bojana Radomana 7:5, 7:5.

Kalenić tokom celog takmičenja nije izgubio ni set, a protivnicima je prepustio ukupno 11 gemova.

Savkovićevoj trofej u TC Novak

Na terenima TC Novak u Beogradu održano je Otvoreno Prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Šampionski trofej osvojila je Ana Savković koja je u finalu bila bolja od Ive Rafailović 6:3, 6:2. U polufinalu Ana je pobedila Teodoru Kostović 6:3, 3:6, 6:0, dok je Iva savladala Petru Konjikušić 6:3, 6:4.

Rakić osvojio Pančevo

Teniski klub Mladost iz Pančeva bio je domaćin Otvorenog prevenstva u konkurenciji do 12 godina za dečake, prva kategorija.

Pobednički pehar osvojio je David Rakić koji je u finalu savladao Aleksandra Daskalovića 6:2, 6:0. U polufinalu David je bio bolji od Ognjena Milića 6:0, 6:1, dok je Aleksandar pobedio Simeona Stankovića 6:3, 6:1.