Datum objave: 20.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Obaveštavamo vas da proces registracije igrača za 2018. godinu  počinje u sredu 22.11.2017.

Teniski klubovi godišnju članarinu u iznosu od 15.000 dinara plaćaju isključivo Teniskom savezu Srbije, a sve informacije u vezi registracije igrača možete naći na web stranici Teniskog saveza Srbije preko linka http://www.teniskisavez.com/igraci/

informacije o kotizaciji i članarini za 2018. ovde.

TSS na Sajmu sporta 2017 - poziv da učestvujemo zajedno u promociji tenisa i sporta

Datum objave: 19.11.2017. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

U Hali 1 beogradskog sajma u Beogradu biće održana tradicionalna manifestacija Sajam sporta od 24 – 26. novembra 2017.
Teniski savez Srbije imao je prethodnih godina imao veoma posećenu prezentaciju. Posetioci su na veoma lepo uređenom štandu mogli da se upoznaju sa aktivnostima Teniskog saveza Srbije, uspesima naših tenisera i teniserki, kao i mogućnostima da se bave ovim sportom. Ne treba posebno isticati da su deca bila veoma zainteresovana i svojim pitanjima, zajedno s roditeljima, na sva postavljena pitanja dobili su veoma iscrpne odgovore, što je bila jedna od osnovnih namena sajma. Sve ono što im je bilo interesantno znatiželjnici su mogli da se obaveste iz prve ruke.

Kao i prethodnih godina i 2017. TSS će u toku Sajma sporta imati i štand i aktivacioni deo - teren za mini tenis
Svi igrači, teniski klubovi, teniski radnici u Srbiji, prijatelji TSS i ljubitelji ovog sporta su pozvani da učestvuju na Sajmu sporta na štandu TSS i mini tenis terenu gde bi  najmlađe posetioce naučili prvim teniskim koracima

Svi ste pozvani i dobro došli na Sajam sporta 2017. i TSS štand!
Hvala!

Vidimo se na Sajmu sporta 2017!

Crvena zvezda odbranila trofej seniorskog šampiona Srbije

Datum objave: 17.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2017. u konkurenciji seniora.

Učestvovalo je ukupno šest ekipa: Crvena zvezda, Sportisimo, TAŽ, Dinamo, Gazela, Đukić. Novi - stari šampion Srbije je ekipa TK Crvena zvezda koja je u finalu bila bolja od Dinama iz Pančeva 4:0.

Finale: TK Crvena zvezda - TK Pančevo 4:0 (Miljan Zekić - Đorđe Janačković bez borbe, Ilija Vučić - Dragan Omčikus 6:0, 6:0, Aleksa Bućan -. Iori Yoshida 6:3, 6:3, Luka Ilić - Aleksa Pešić 6:0, 6:0, Ivan Bjelica - Bojan Zdravković 6:1, 6:2.

Dragovićev Master

Datum objave: 14.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniora, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Stefan Dragović koji je u finalu bio bolji od Andreja Kalenića 6:1, 6:0. U polufinalu Dragović je savladao Andreja Petrovića 6:4, 6:4, dok je Kalenić posle velike borbe pobedio Savu Radovića 5:7, 6:3, 6:0.

Markovićeva najbolja na Green Setu

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, druga kategorija, održano je na terenima TK Green Set.

Šampionski pehar osvojila je Vera Marković koja je u finalu savladala Sandru Mišić 6:4, 6:3. U polufinalu Vera je bila bolja od Sofije Mandić 6:3, 6:2, dok je Sandra pobedila Teodoru Vujičić 7:5, 6:2.

Anđeli trofej na Haronu

Na terenima TK Haron u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

U finalu snage su odmerile dve klupske drugarice, članice TA Tipsarević Anđela Vukčević i Andrea Obradović. Do pobedničkog postolja stigla je Anđela rezultatom 6:2, 6:2. U polufinalu Vukčevićeva je savladala Teodoru Vrućan 6:3, 6:2, dok je Andrea bila bolja od Anemarije Kovačević 6:1, 6:0.

Najava Zimskih državnih prvenstava za 2018. godinu

Finiš kalendarske 2017. godine donosi nam takmičenja iz kalendara Teniskog saveza Srbije za sezonu 2018. Reč je o Zimskim prvenstvima Srbije koja će biti održana po sledećem rasporedu:

09.12.2017 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 12 godina dečaci i devojčice TK Sportissimo (Kruševac)
16.12.2017 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 16 godina dečaci i devojke TK Sportissimo (Kruševac)
23.12.2017 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 14 godina dečaci i devojčice TK Sportissimo (Kruševac)
20.01.2018 Državno zimsko prvenstvo Srbije do 18 godina junior i juniorke TK Tennis point (Čačak)

Sarin Top - ten

Datum objave: 13.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top-Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija, devojčice.

Šampionski trofej osvojila je Sara Ristić koja je u finalu pobedila Andreu Nou Galin 6:3, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Anastasije Arsić 6:0, 6:1, dok je Galinova savladala Anđelu Simić 6:2, 6:1.

Sjaj Valentine na Drilu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, druga kategorija, zeleni nivo.

Šampionski pehar osvojila je Valentina Šuvirdenkova koja je u finalu pobedila Gaju Đuričković 4:1, 4:2. U polufinalu Valentina je bila bolja od Katarine Milošević 4:2, 4:1, dok je Gaja savladala Petru Dobrodolac 1:4, 4:2, 7:5.

Utešni turnir osvojila je Iva Veljić koja je u borbi za trofej pobedila Galu Ilić 4:1, 4:3.

Rađenoviću Olimp titula

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Titulu je osvojio Vuk Rađenović koji je u finalu bio bolji od Ognjena Gajića 6:2, 6:0. U polufinalu Gajić je posle velike borbe savladao Lazara Dimitrijevića 2:6, 6:2, 6:3. U drugom polufinalu takođe velika borba i na kraju pobeda Rađenovića nad Matijom Tešićem 2:6, 6:4, 6:3.