Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Teodora osvojila Top-Ten

Datum objave: 13.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top-Ten u Beogradu održan je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina za juniorke, prva kategorija.

Na pobedničko postolje stala je Teodora Vujičić koja je u finalu savladala Tijanu Nikolić 6:0, 6:1. U polufinalu Teodora je bila bolja od Nevene Kolarević 7:5, 6:4, dok je Tijana pobedila Anu Ogrizović 6:2, 6:3.

Matović pokorio Masters

Na terenima TK Masters u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, treća kategorija.

Šampionski trofej osvojio je Nikola Matović koji je u finalu savladao Đorđa Dimitrijeva 4:1, 4:2. U polufinalu Matović je bio bolji od Alekse Oparice 4:2, 4:1, dok je Dimitrijev pobedio Andreja Radojkovića 4:1, 1:4, 7:6.

Utešni turnir osvojio je Andrej Lujić koji je u finalu pobedio Pavla Gošića 4:3(4), 4:1.

Milić šampion OP Beograda do 12 - TK Privilege

Datum objave: 07.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Najuspešniji takmičar Otvorenog prvenstva Beograda na terenima TK Privilege u konkurenciji do 12 godina (treća kategorija)  je Ognjen Milić, član TK Puma iz Kragujevca.

Milić je do šampionskog trofeja stigao pobedom u finalu nad klupskim kolegom Matejom Stefanovićem 6:3, 6:2. U polufinalu Milić je bio bolji od Nikole Radišića 6:3, 6:2, dok je Stefanović savladao Jovana Jevtića 6:2, 6:3.

Emilija i Aleksa šampioni Letnjeg prvenstva Srbije 2017. u konkurenciji do 12

Datum objave: 06.07.2017. // Kategorija: Domaća scena
Završeno je Letnje prvenstvo Srbije za 2017. godinu u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, koje je održano na terenima Teniskog saveza Srbije u Beogradu.
Finale devojčica iznedrilo je sudar klupske drugarice, članice TK TAŽ iz Niša, Emilije Zdravković i Lole Radivojević. Pobednički trofej otišao je u ruke Emilije koja je Lolu savladala rezultatom 6:1, 6:0.
"Izuzetno sam zadovoljna i srećna što sam uspela da osvojim trofej šampiona Srbije u konkurenciji do 12 godina. Ovo je moja prva titula sa državnih prvenstava i mogu reći da sam očekivala da ću trijufovati na ovom takmičenju. Vredno sam radila i spremala se za Prvenstvo Srbije. Zahvaljujem se puno trenerima Nikoli Živkoviću i Darku Miloševiću i kondicionom treneru Vladimiru Spasiću. Ove godine sam igrala i dva polufinala turnira iz kalendara Tennis Europe u konkurecniji do 12, Ulcinj i Čačak. U nastavku leta sledi mi učešće na Tennis Europe takmičenjima, kao i odlazak sa reprezentacijom na Letnje prvenstvo Evrope. Od sebe uvek očekujem puno i uvek dajem svoj maksimum" -  zaključila je nova državna šampionka do 12, Emilija Zdravković, članica TK TAŽ iz Niša, koja je tenis krenula da trenira sa 4,5 godine, a njen teniski idol je Viktorija Azarenka.
Klupska koleginica Emilije, vicešampionka Srbije Lola Radivojević se takođe zahvalila trenerima Živkoviću, Miloševiću i Spasiću i istakla je da u finalu nije bila na nivou koji ona može i zna da pruža.
"Sve čestitke Emiliji na sjajnoj igri i meču, odigrala je bez greške. Ja danas nisam bila ja na terenu, bila je to neka druga Lola, koja je sebi nametnula pritisak i nervozu, što je i donelo rezultatat takav kakav jeste. Zadovoljna sam ovim turnirom, imala sam lepe mečeve sve do finala, gde sam mogla više da dam. Pre desetak dana osvojila sam Vidovdanski turnir u Kruševcu, ta titula mi je izuzetno draga. Na Tennis Europe takmičenju u Čačku igrala sam četvrtfinale. U nastavku sezone slede obaveze u reprezentaciji, zatim i Tennis Europe takmičenja. Verujem u dobre partije  i daću sve od sebe da tako i bude" - zaključila je Radivojevićeva, aktuelni šampion Srbije Zimskog prvenstva u konkurenciji do 12. Lolin idol je Jelena Ostapenko.
Kod dečaka trijumfovao je Aleksa Pisarić koji je u finalu posle velike borbe savladao Vuka Rađenovića 7:6, 1:6, 6:3.
„Finale mi je bio najteži meč na ovom Prvenstvu, jer sam igrao protiv izuzetno dobrog igrača, koji je pružio sjajan otpor, na kraju i pobedio. Ovo je moje prvo finale državnog šampionata do 12 godina, igrao sam pre finale Kupa Srbije do 12, takođe protiv Alekse.  Plan mi je da što bolji rang ostvarim na Tennis Europe takmičenjima, radim i treniram na terenima TK Gazela u Beogradu sa trenerom Davidom Judinom“ – kaže vicešampion Srbije do 12 godina Vuk Rađenović.
„Očekivao sam titulu, ali svi protivnici su bili jako dobri i mečevi su bili teški, ali uspeo sam da se izborim i pobedim na kraju. Finale mi je bilo najteže, Vuk je bio odličan, jedva sam uspeo da pobedim. Zadovoljan sam i srećan, ovo je moja prva titula državnog šampiona do 12. U konkurenciji do 10 godina sam osvojio Kup Srbije na takmičenju koje je održano u Somboru, bilo je to takođe finale sa Vukom. U nastavku sezone plan je da odigram što više Tennis Europe takmičenja, kako bi imao što bolji rang i mogao da učestvuje na takmičenju u Tarbu u januaru 2018“ – zaaključio je novi šampion Srbije do 12 Pisarić koji trenira i radi u Novom Sadu u TK Meridijana, trener mu je njegov otac Milenko Pisarić.
Trećeplasirani na Letnjem prvenstvu Srbije do 12 za 2017. Zoran Ludoški, složio se sa kolegama Pisarićem i Rađenovićem, da im je svima idol najbolji teniser Srbije u istoriji Novak Đoković. Samim takmičenjem je zadovoljan, ali kaže da je mogao više.
„Na Zimskom prvebstvu Srbije do 12 ove godine bio sam drugi, igrao sam finale, ovde sam uspeo da dođem do polufinala. Očekivao sam više, ali to je što je, idemo dalje. Treniram u TK Galeb 1890. iz Zrenjanina sa trenerom Nikolom Mojisinom. Odavde odlazim na Tennis Europe turnir u Rezato u Italiju, nakon toga moguće Kuvštajn –Austrija. Korak po korak, ciljevi i snovi su veliki, veujem da ću ih ostvariti“ – zaključio je u Ludoški.

U muškom dublu pobednički pehar  odneo  je  dubl Zoran Ludoški, Aleksa Pisarić koji su u finalu savladao par Simeon Stanković, Danijel Krstevski 6:1, 6:2.

Vajin trijumf u TA Tipsarević

Datum objave: 05.07.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Tipsarević održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za devojčice, druga kategorija.

Pobednički trofej odnela je Klara Vaja koja je u finalu pobedila Tijanu Čurčin 3:6, 6:3, 6:1. U polufinalu Vaja je bila bolja od Jane Radojković 6:2, 6:1, dok je Tijana posle velike borbe savladala Anitu Savin 4:6, 6:3, 6:3.

Kostić bez greške u Bačkoj Palanci

Otvoreno prvenstvo Bačke Palanke održano je na terenima TK Dunav u konkurenciji do 16 godina, druga kategorija, juniori.

Najuspešniji junior na ovom takmičenju bio je Dušan Kostić koji je bio postavljen za prvog nosioca i opravdao je taj naslov. U borbi za trofej pobedio je Viktora Stojanovića 6:0, 6:3. U polufinalu Dušan je bio bolji od Dmitrija Šišova 6:4, 6:2, dok je Stojanović prepustio samo jedan gem Marku Klisuriću 6:1, 6:0.

Jocić pokorio Marinu Oasu

Na terenima TK Marina Oasa održano je Otvoreno prvenstvo za seniore, druga kategorija.

Naslov najboljeg pripao je Aleksandru Jociću koji je u finalu savladao Andreja Popovića 6:2, 6:2. U polufinalu Jocić je bio bolji od Nikole Purića 6:1, 6:2, dok je Popović pobedio Jovana Ćirkovića 6:1, 6:0.

Trofej Ekovela Jovani Babić

Na terenima TK Ekovel održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki, druga kategorija.

Šampionski pehar osvojila je Jovana Babić koja je u finalu savladala Mariju Mastilović 6:2, 4:6, 6:4. U polufinalu Jovana je bila bolja od Nataše Lužajić 6:2, 6:2, dok je Marija savladala Anju Hribljan 6:4, 6:1.

Makar osvojio crveni nivo na Đukiću

Na terenima TK Đukić u Beogradu održan je turnir u kategoriji Tennis10s - crveni nivo.

Pobednik ovog takmičenja je Makar Šuvirdjenkov koji je u finalu glavnog turnira savladao Đorđa Stojiljkovića sa 2:1 u setovima. Treća mesta osvojili su Emilija Isidorović i Mateja Vlaisavljević, dok su finalisti utešnog turnira bili Aleksandar Jović i Teodora Arsić u čijem duelu je slavio Jović 5:3, 5:3.

Mihaela i Aleksa najuspešniji u Pančevu

Na terenima TK Dinamo u Pančevu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji seniorki i seniora, prva kategorija.

Kod seniorki šampionski trofej otišao je u ruke Mihaele Đaković koja je u finalu savladala Jovanu Babić 6:1, 6:3. U polufinalu Mihaela je pobedila Emiliju Kojčić 6:1, 4:6, 6:3, dok je Jovana savladala Aleksandru Stanković 2:6, 6:0, 7:5.

U konkurenciji seniora trijumfovao je Aleksa Đorđević koji je u finalu posle velike borbe savladao Đorđa Janackovića 6:3, 2:6, 6:4. U polufinalu Aleksa je pobedio Aleksandra Jocića 6:3, 6:3, dok je Đorđe pobedio Kostu Petrova 7:5, 6:3.