Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Olga juriša na vrh, pokorila i Barselonu

Datum objave: 11.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 14-godišnja Olga Danilović okitila se još jednom ITF titulom, ovaj put u Barseloni na Sančez – Kasal junior Openu, u konkurenciji do 18 godina. U finalu Olga  je savladala Amerikanku Kjaru Lomer 6:4, 6:1.

Na poslednja tri turnira koja je odigrala (ITF u konkurenciji do 18) Danilovićeva je osvojila dva trofeja i igrala jedno finale. Trenutno je na 145. mestu ITF liste, ali kada joj se upišu bodovi iz Barselone Olga će biti među 125. juniroki sveta sa samo 14. godina. Naša mlada reprezentativka koracima od sedam milja gazi ka samom vrhu svetske liste najboljih juniorki.

Olga je naš prvi reket u konkurenciji juniorki, predstavljaće Srbiju na gren slem turniru u Australiji 2016. i time će naša zemlja ponovo imati ženskog predstavnika na juniorskim gren slem turnirima nakon pauze od godinu dana. U 2015. nismo imali ni jednog predstavnika kod juniorki na gren slem turnirima, kod juniora nas je predstavljao Miomir Kecmanović.

Marko Miladinović na krovu Evrope

Mladi teniski as Srbije, 14 - godišnji Marko Miladinović popeo se na krov Evrope u konkurenciji do 16 godina.

Naš mladi reprezentativac Miladinović osvojio je Masters Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina. Turnir je održan u italijanskom gradu Ređo Kalabrija na kome je učestvovalo osam najbolje rangiranih igrača u konkurenciji do 14 i do 16 godina za tekuću sezonu u Evropi.

Marko je kao treći nosilac bez izgubljenog seta takmičenje završio na pobedničkom postolju, u borbi za pobednički trofej savladao je predstavnika Nemačke Roberta Strombaha 6:3, 6:4. U četvrtfinalu Miladinović je bio bolji od Mađara Fabiana Marozana 6:1, 7:5, dok je u polufinalu pobedio prvog nosioca iz Bugarske Leonida Šejngezikta 6:3, 6:4.

Marko je i 2014. učestvovao na završnom Mastersu, ali tada u konkurenciji do 14 i takmičenje je završio na mestu vicešampiona, ovaj put je otišao korak dalje, do titule.

"Veoma sam srećan zbog pobede na Mastersu u Ređo Kalabriji. Odigrao sam od prvog do poslednjeg meča na visokom nivou. Naravno,išao sam sa ciljem da osvojim titulu. Svaki  meč je bio težak na svoj način, ali najteži je bio u finalu. Prošle godine sam izgubio u finalu i ove godine sam sebi dao zadatak da osvojim Masters, što sam i učinio. Dosadašnji deo sezone 2015. je bio uspešan za mene, osvojio sam pet titula u konkurenciji do do 16 godina. U nastavku sezone planiram da igram samo ITF turnire - zaključio je mladi evropski -  srpski šampion Miladinović.

Vođa mladih snaga i novog talasa tenisera iz Srbije - Filip Krajinović

Datum objave: 05.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi lav srpskog tenisa o kome će se tek pisati, čije pobede će se tek slaviti. Udario je sjajne profi temelje, kao junior ostavio je dubok trag u svetskom tenisu, sada su na pomolu veliki profi rezultati i dostignuća.
Pre dva dana Krajinović je igrao finale čelindžera u Rimu (nagradni fond €42.500+H). Ovo je Filipu bilo 16. finale u karijeri, osmo finale čelendžera, a tek drugi poraz u finalima čelindžera. Za nama je i  US Open 2015, poslednji gren slem u sezoni, koji je za Filipa bio jako važan. Na put u Njujork otišao je sa tek iskovanim trofejom, osvojio je čelindžer u Cordenosu u Italiji (nagradni fond 42.500 evra), pre toga i čelindžer u Nemačkoj (106.000 evra). U „Velikoj jabuci“ prvi put zabeležio je pobedu u glavnom turniru jednog gren slema, salvadao je Kolumbijca Gonzalesa bez izgubljenog seta, zatim je u drugom kolu naišao na Španca Davida Ferera gde je odigrao tri sjajna seta, koji su posle velike borbe pripali Špancu. Filip ima razloga za zadovoljstvo učinjenim u dosadašnjem delu takmičarske 2015.

Nina pokorila Clermont-Ferrand

Datum objave: 02.10.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 19 - godišnja Nina Stojanović osvojila je jedanaestu profi dubl titulu u karijeri, treću nagradnog fonda 25.000 dolara.

U francuskom mestu Clermont-Ferrand Nina je igrala u paru sa ruskinjom Anastasijom Komardinom. Kao treći nosioci Stojanovićeva i Komardina su u borbi za trofej savladale dubl Boeykens - Wacanno (BEL,NED) 6:2, 6:1.

Danilo tri od tri

Datum objave: 28.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Vegas u Sokobanji održan je turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara.

Šampion ovog takmičenja postao je mladi teniser Srbije Danilo Petrović, koji je i prethodne dve nedelje stizao do trofeja na fjučersima u Srbiji: Zlatibor i Niš.

U finalu turnira u Sokobanji kao treći nosilac Danilo je savladao drugog nosioca Holanđanina Griekspura 2:6, 7:6(6), 7:6(4).

Olga vicešampion u Lošinju

Datum objave: 27.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Prvi juniorski reket Srbije, 14 - godišnja Olga Danilović ponela ne naziv vicešampiona na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina četvrte kategorije koji je održan u Lošinju.

Olga je kao drugi nosilac izgubila u borbi za trofej od prvog nosioca ovog takmičenja, Slovenke Kaje Juvan 7:6(5), 6:1.

U polufinalu Olga je savladala Čehinju Johanu Markovu 6:1, 6:0, dok je Kaja bila bolja od njene zemljakinje Slovenke Anje Gal 6:3, 6:2.

Trijumf Milojevića u Tunisu

Mladi teniser Srbije, 20-godišnji Nikola Milojević trijufovao je na turniru iz fjučers serije (nagradni fond 10.000 dolara) koji je održan u Tunisu.

Milojević je kao prvi nosilac u borbi za trofej savladao Nemca Janisa Kalkea 6:3, 6:1.

Naš mladi as je briljirao na ovom takmičenju, gde na putu do trona nije zigubio ni set.

Tepavac silovit u Kanadi

Datum objave: 22.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mladi teniser Srbije Marko Tepavac osvojio je dubl trofej na turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji je održan u Kanadi (Toronto).
U paru sa Japancem Kaiči Učidom u finalu Marko je nakon velike borbe savladao američki dubl Paša - Sarmiento 2:6, 6:4, 10:8.
U polufinalu Tepavac i Učida su bili bolji od prvih nosilaca, para Bangoura/Statham (USA,NZL) 6:2, 6:4.

U dosadašnjoj karijeri Marko je odigrao pet finala dubla, četiri osvojio, prva titula nagradnog fonda 15.000 dolara.

Trijumf Kirovskog

Prvi nosilac na ITF turniru pete kategorije (konkurencija do 18 godina) koji je održan u Mostaru (BiH), 16 - godišnji teniser Srbije Konstantin Kirovski osvojio je prvi trofej ovog ranga u karijeri.

Novo finale za Mikija

Mladi teniser Srbije Miki Janković drugu nedelju za redom igrao je finale turnira iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara, u Hrvatskoj (Bol).
Miki je kao drugi nosilac turnira u finalu poražen od Marsela Zormana iz Brazila 6:4, 6:2.
Jankoviću je ovim finalom u Bolu, upisao peto finale u 2015, deseto u karijeri, do sada je osvojio dve titule. Finale u Hrvatskoj doneće mu plasman
 među 400. na svetu (najbolji rang Mikijev bio je 347. mesto na ATP listi).