Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dupla kruna Petrovića

Datum objave: 21.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima TK TAŽ u Nišu, održan je turnir iz fjučers serije za muškarce, Niš Open 2015, sa nagradnim fondom 10.000 dolara.

Na turniru je bilo igrača iz preko 20 zemalja širom sveta.

Turnir je protekao u znaku mladog tenisera Srbije Danila Petrovića, koji je šampionske trofeje podigao u obe konkurencije.

Trijumf Novaka Đokovića na US Openu 2015.

Datum objave: 14.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta, najbolji teniser Srbije u istoriji, Novak Đoković osvojio je desetu gren slem titulu u karijeri trijufom na Otvorenom prvenstvu Amerike 2015.

U velikom finalu, protiv najvećeg rivala, Švajcarca Rodžera Federera, na terenima Flešing Medouza naš as je pružio još jednu briljantnu partiju za osvajanje drugog US Opena u karijeri, desetog gren slema. Đoković je do velikog slavlja došao pobedom nad Federerom 3:1 (6:4, 5:7, 6:4, 6:4).

Srpski i svetski broj 1! - Novak Đoković

Datum objave: 13.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Heroj novog vremena, neimar zlatne istorije srpskog tenisa, pisac istorije svetskog tenisa, lider našeg nacionalnog tima! Zlatni dečko izrastao je za kratko vreme, kako samo dolikuje velikim šampionima, u zlatnog vođu, pisca istorije, idola i uzora - Novak Đoković. Prvi Srbin koji je dospeo do broja “1” na svetskoj rang listi najboljih igrača planete neprestano nastavlja da nas oduševljava novim rekordima, predstavama na terenu, rezultatima... Za Novaka nema nepobedivih, listu je davno zaokružio!

Petroviću dupla kruna na Zlatiboru

Datum objave: 12.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Springs na Zlatiboru održan je turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 10.000 dolara za muškarce.

Duplu krunu (singl i dubl) osvojio je predstavnik Srbije Danilo Petrović.

U finalu singla kao prvi nosilac Danilo je savladao četvrtog kosturaša ovog takmičenja, Nemca Nika Matića 6:1, 6:2.

U dublu Petrović je igrao u paru sa Hrvatom Ninom Serdarušićem. Oni su u borbi za trofej salvadali srpski dubl Luka Ilić - Darko Jandrić 6:3, 6:7(3), 12:10.

Potpuni trijumf Ristićeve

Teodora Ristić, takmičarka TK TAŽ iz Niša, u Tirani (Albanija), na turniru Tenniseurope u konkurenciji do 16 godina - National Sport Park Open U16, koji se održao od 6.09.do 13.09.2015. godine, osvojila je prvo mesto u singlu i u dublu. U singlu je u polufinalu bila bolja od takmičarke iz Grčke Nikolete Antoniou Karademitrou 6:1, 6:2, dok je u finalu savladala zemljakinju Mihaelu Đaković 6:2, 6:4.

Olga Danilović briljirala u Novom Sadu

Datum objave: 11.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
U organizaciji Teniskog kluba “Novi Sad 2002” iz Novog  Sada održan je ITF druge kategorije u konkurenciji do 18 godina (juniorke), pod nazivom
  “17 th SERBIA JUNIOR OPEN NOVI SAD 2015”.
 Pobednički pehar osvojila je briljantna predstavnica Srbije, 14 -godišnja Olga Danilović.

Održan ženski fjučers u Vrnjačkoj Banji

Datum objave: 07.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Sportskog centra "Karović" u Vrnjačkoj Banji, teniski klub "AS-NS" je u saradnji sa Teniskim savezom Srbije organizaovao treći po redu fjučers za žene "VRNJAČKA BANJA OPEN 2015"  (od 29.08.do 06.09.2015).  Generalni pokrovitelj turnira bila je Opština Vrnjačka Banja na čelu sa gospodinom  Bobanom Đurovićem.

Miladinović osvojio Varšavu

Datum objave: 05.09.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativac Srbije, 14-godišnji Marko Miladinović nastavlja sa sjajnim partijama na međunarodnoj sceni. Marko je na turniru u Varšavi osvojio četvrti trofej u 2015. iz kalendara Tennis Eruope u konkurenciji do 16 godina.

Miladinović je u borbi za trofej, kao prvi nosilac savladao trećeg kosturaša ovog takmičenja Nemca Roberta Strombaha 6:4, 6:3. U polufinalu Marko je bio bolji od Mađara Fabiana Marosana 6:2, 2:6, 6:0, dok je Strombah pobedio Poljaka Daniela Mihalskog 7:5, 6:4.

Sjajan povratak Nine Stojanović

Mlada reprezentativka Srbije 19 - godišnja Nina Stojanović, nakon perioda pauze zbog povrede, uspešno se vratila na takmičarsku scenu.

Nina je na turniru iz fjučers serije koji se održava u Antaliji osvojila trofej u dubl konkurenciji, njenu desetu profi titulu u dublu u dosadašnjoj karijeri.

Stojanovićeva je do pobedničkog pehara u dublu došla u paru sa predstavnicom Grčke Despinom Papamikail pobedivši u finalu dubl Fernando, Grim (ITA,SUI) 1:6, 6:1, 10:5.

U singl konkurenciji Nina će se boriti za novi trofej na ovom takmičenju. U finalu Stojanovićeva će odmeriti snage sa francuskinjom Brouleau, koja je postavljena za trećeg nosioca.

Nina je kao prvi nosilac u polufinalu savladala partneru iz dubla, grkinju Despinu 4:6, 7:6(1), 6:1.

Trijumf Viktora Jovića u Aradu

Mladi teniser Srbije, koji iza sebe već ima pregršt titula, među kojima je i sa prvenstva Srbije, 13 -godišnji Viktor Jović iskovao je novi trofej, ovaj put u rumunskom gradu Aradu. Na turniru Intesa Sanpaolo Cupu iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina, Viktor je osvojio duplu krunu.

Najpre je trijumfovao u dublu u paru sa zemljakom Goranom Životićem, a zatim i u sunglu gde je u finalu savladao domaćeg predstavnika Filipa Ioana Ceara 6:1, 6:0.

Joviću je ovo drugi trofej u 2015. u konkurenciji do 14 godina, pre Arada osvojio je Sofiju (Baldaran Cup).