Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

JOVIĆ USPEŠAN U AFRICI, CVETKOVIĆEVA NAJBOLJA NA KALANČETOVOM MEMORIJALU

Datum objave: 16.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) je tokom vikenda održan tradicionalni Kalančetov memorijal. Dragomir Kalanović (čika Kalanča) se smatra jednim od zaslužnih za razvoj tenisa u Nišu. Obavljao je odgovorne dužnosti u savezima bivše Jugoslavije, a kasnije i u Teniskom savezu Srbije. Sarađivao je sa Monikom Seleš, Slobodanom Živojinovićem, Goranom Ivaniševićem, Goranom Prpićem i mnogim drugim asovima belog sporta. Turnir se igra u njegovu čast, a radi se o turniru prve kategorije za teniserke i tenisere do 16 godina.

U konkurenciji teniserki, Anastasija Cvetković (TAŽ) je ubedljivo osvojila šampionsku titulu. Ona je u finalu bila bolja od Jevrosime Mitić (TK Šumice, Leskovac) sa 2:0 u setovima (6/0, 6/0). U konkurenciji tenisera od predstavnika niške akademije, najbolji rezultat postigao je Uroš Živković, on je turnir završio na trećem mestu.

Značajne rezultate postigao je i Nikola Jović (TAŽ). On je završio afričku turneju i u protekle tri nedelje igrao tri ITF finala u Najrobiju, glavnom gradu Kenije. Dva finala je osvojio, a jedno izgubio što je odličan skor u konkurenciji tenisera do 18 godina. Od najmlađih tenisera posebno se istakao Nikola Mitić (TAŽ) koji je na turnirima u Nišu i Ćupriji u poslednjih mesec dana stigao  do tri zlatne medalje u konkurenciji do 8 i do 9 godina.

Luna Vujović osvojila Cinia Next Gen Tour turnir u Finskoj

Datum objave: 13.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Jedna od najvećih mladih nada srpskog tenisa, briljantna i nezaustavljiva 13 - godišnja Luna Vujović upisala je novi šampionski trofej u svoju bogatu kolekciju. Četvrtu Tennis Europe titulu u singlu u 2022. osvojila je na takmičenju u finskom gradu Nastola gde je održan turnir Cinia Next Gen Tour u konkurenciji do 14 godina.
U borbi za tron Luna je kao prvi nosilac savladala drugog nosioca, Estonku Katrin Reinvald 6:3, 6:1.
Prošle nedelje Vujovićeva se okitila i titulom u dublu na tuniru u Štokholmu gde je u paru sa Čehinjom Sekerovom u finalu savladala par Popa, Puškareva (ROU,RUS) 6:3, 6:1.

Lanin šampionski let u Podgorici

Datum objave: 03.11.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada reprezentativka Srbije, 14- godišnja Lana Virc, članica selekcije Srbije vicešampionskog tima Evrope u konkurenciji do 16 godina, osvojila je drugi Tennis Europe trofej u 2022. u konkurenciji do 16 godina. Nakon titule u Subotici, zatim dva finala (Doboj i Podgorica) Lana je pobednički trofej iskovala kao prvi nosilac ovog takmičenja u Podgorici Universal Capital Montenegro Cup savladavši u finalu trećeg nosioca, Rumunku Ilinku Sagmar 7:6(1), 6:3.

ANASTASIJA CVETKOVIĆ NAJBOLJA U PODGORICI

Datum objave: 25.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Proteklog vikenda u Podgorici je na terenima lokalnog kluba odigran međunarodni turnir iz serije Tennis Europe u konkurenciji teniserki do 16 godina. Teniserka Srbije i Teniske akademije Živković (TAŽ) Anastasija Cvetković je potvrdila regionalnu dominaciju i stigla do novih titula. Ona je bila najbolja i u singlu i u dublu. Niška teniserka je u pojedinačnoj konkurenciji igrala finale sa teniserkom Lanom Virc iz Srbije, inače teniserka subotičkog Spartaka. Rezultat je bio 2:0 (6/3, 7/6).

Dominaciju na ovom turniru Anastasija je potvrdila titulom u dublu. Ona je u paru sa Martom Dobrić iz Hrvatske bila bolja od srpsko-ukrajinskog para Lana Virc/Mariya Yemshanova sa 2:0 (6/0, 6/1). Nakon ovog turnira teniserka niške akademije putuje za Štokholm, gde je očekuje još jedan turnir i borba za ulazak u sam vrh evropske juniorske rang liste.

Vredno je napomenuti da se tokom protekle nedelje igrao u Nišu i Serbia grand prix za teniserke do 14 godina, Darija Ilić (TAŽ) je stigla do šampionske titule.

Ristićeva vicešampionka u Sozopolu

Datum objave: 23.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 16 - godišnja Mia Ristić nastavlja munjeviti let na WTA listi sjajnim izdanjima i rezultatima na profesionalnim takmičenjima.

Nakon osvajanja profi turnira u Vrnjačkoj Banji nagradnog fonda 25.000 dolara, zatim odigranog polufinala u istom gradu, ali na turniru nagradnog fonda 60.000 dolara, sada je Mia stigla do novog briljantnog niza pobeda i naslova vicešampiona. Pehar namenjen finalistkinji profi turnira (25.000 dolara) u bugarskom Sozopolu Ristićeva je osvojila ostvarivši četiri pobede, na poslednjoj stepenici do trona zaustavljena je od strane predstavnice Hong Konga Aditije Karunaratne 1:6, 3:6.

Naslov vicešampiona u Sozopolu doneće Ristićevoj novi skok na WTA listi gde trenutno zauzima 489. mesto i očekuje se da će nakon upisanih bodova iz Bugarske obezbediti plasman oko 400. pozicije.

Aktuelna šampionka Evrope u pojedinačnoj konkurenciji, vicešampionka Starog kontinenta ekipno u prvoj nedelji meseca novembra 2022. zajedno sa koleginicama iz reprezentacije Srbije boriće se za medalju našoj zemlji na Prvenstvu sveta u konkurenciji do 16 godina koje će biti održano u turskom mestu Antalija.

Mia Ristić neprestano pomera granice, neprestano oduševljava učinkom na takmičenjima, hrabro i punog srca ide ka njenom jedinom cilju, a to je svetski tron!

Podeljeno 50.000 dolara na UTR takmičenju na terenima Zvezde u Beogradu

Datum objave: 16.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Miholjsko leto u svojoj punoj lepoti i žaru ispratilo je finalni dan UTR takmičenja koje je protekle nedelje održano na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu. Kroz međunarodni profesiolani turnir za seniorke i seniore - UTR turnir i podršku Data - Driven Laba, sa nagradnim fondom 50.000 dolara za obe konkurencije od 10. do 16. oktobra 2022. na terenima Zvezde na popularnoj Karaburmi prodefilovalo 40 teniserki i tenisera, odigrano je 110 mečeva, uz učešće predstavnika 16 zemalja sveta.

Na Zvezdi kroz UTR do novih zvezda

Datum objave: 11.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Tenis je uvek u akciji, uvek živ i aktuelan. Kovanje novih zvezda je neprestano, nepresušno, isto kao i borba na terenu koja je nemilosrdna, koji gradi poene koji boje kompletnu karijeru igrača. Svaki turnir ima svoj značaj, svaki novi donosi nadogradnju i utiranje puta ka željenom cilju koji je uvek jedan, osvajanje trofeja, naslova šampiona i što bolji plasman na rang listama. Jedno od takvih takmičenja koje ima višestruku važnost akterima na terenu obeležiće ovu nedelju u Beogradu na terenima TK Crvena zvezda.
Kovanje novih zvezda na Zvezdi teći će kroz međunarodni turnir za seniorke i seniore - UTR turnir i podršku Data Driven Laba, sa nagradnim fondom 50.000$ za obe konkurencije od 10. do 16. oktobra 2022. i okupiće 40 teniserki i tenisera. Od 2021. na svetskoj sceni pojavio se UTR (Universal Tennis rating) format turnira koji se boduju za sve rang liste (ATP, VTA, ITF i Tennis Europe) pored UTR rang liste. UTR rang je veoma važan za tenisere koji odluče da studiraju u SAD jer omogućava Univerzitetima da procene kvalitet igrača i ponude im stipendije za školovanje, ali koji donosi i novčane nagrade učesnicima.
Najtrofejniji teniski klub u Srbiji, Crvena zvezda prepoznala je značaj ovog takmičenja.

Rađenoviću duplo finale i naslov vicešampiona sa Markovićem u Istanbulu

Datum objave: 10.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniseri Srbije Vuk Rađenović i Saša Marković poneli su naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru G2 kategorije koji je protekle nedelje odigran u Istanbulu.

Rađenović je odigrao duplo finale, singl i dubl. Naslov vicešampiona u singlu Vuk je osvojio nanizavši četiri pobede, u polufinalu je savladao Rumuna Luku Preda 6:4, 3:6, 6:3, dok je u finalu zaustavljen od prvog nosioca ovog takmičenja, Rumuna Mihaila Aleksandra Komana 3:6, 4:6.

U dubl konkurenciji srpski par Rađenović - Marković osvojili su drugo mesto. Na putu do šampionskog pehara zaustavljeni su od poljskog para Grzegorzevski, Simkoviak 3:6, 2:6.

Milić niže uspehe

Datum objave: 05.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 15-godišnji Ognjen Milić u proteklih tri nedelje nanizao je sjajne uspehe na međunarodnoj sceni.

U Doboju na Tennis Europe takmičenju u konkurenicji do 16 osvojio je duplu krunu, singl i dubl. U singl konkruenciji u borbi za tron savladao je Ivana Biletića (BiH) 7:5, 7:5. Šampionski pehar u dublu osvojio je u paru sa kolegom iz Austrije Maksimilijanom Heidlmajerom pobedivši u finalu par Šavija, Nikolin (SRB,GER) 6:4, 6:1.

Na juniorskom ITF turniru Grade 4 u Velom Lošinju Milić je igrao polufinale singla gde je zaustavljen od Poljaka Alana Vaznija 6:4, 6:7(4), 1:6. Naslov vicešampiona u dublu Ognjen je osvojio u paru sa Nikolim Đošićem iz Švajcarske. Oni su u finalu dubla u Hrvatskoj zaustavljeni od poljskog para Miton, Vaznij 6:7, 3:6.

Pirot i TA Todorović ugostili tenisere sa svih strana meridijana

Datum objave: 04.10.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniska akademija Todorović i grad Pirot još jednom poklazali su gostoprimstvo po kome su čuveni i koje ih krasi teniserima koji su u ovo prelepo mesto na jugu Srbije stigli sa svih strana meridijana.

Na terenima TA Todorović održan je turnir iz fjučers serije nagradnog fonda 25000 dolara za muškarce u periodu od 18.09 do 25.09.2022. Pobednik turnira je Vladislav Orlov (UKR) koji je u finalu bio bolji od Kretu Cezar (ROU) rezultatom 6:1, 4:6, 6:3.U polufinalu Orlov je pobedio Kirila Kivatseva (RUS) 2:0, dok je Cretu Cezar savladao Korentina Denolia ( FRA) rezultatom 2:0.

Prepuni lepih utisaka, trenutaka, očarani prirodom i srpskom hranom teniseri su se iz Priota vinuli u svet i nastavili njihove bitke na teniskim terenima.