Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Miladinović osvojio Banana Boul u Brazilu

Datum objave: 12.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Sjajan start takmičarske 2017. za mladog i izuzetno talentovanog tenisera Srbije, 16 - godišnjeg Marka Miladinovića. Juniorski reprezentativac Srbije na prvom turniru koji je odigrao u 2017. Banana Boul u Brazilu u konkurenciji do 18 godina, Grade 1 osvojio je šampionski trofej koji će mu doneti veliki skok na ITF listi gde je trenutno na 45. poziciji.

Miladinović je na ovom visoko rangiranom takmičenju, kao deveti nosilac u borbi za trofej savladao Brazilca Tijaga Vild Sejbuta 6:3, 6:4.

Selekcija Srbije (konkurencija do 12 dečaci) na finalnom turniru Vinter kupa 2017.

Datum objave: 10.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U češkom mestu Veska ove nedelje održava se finalni turnir Vinter kupa za 2017. u konkurenciji do 12 godina za dečake.

Na ovom takmičenju boriće se i selekcija Srbije u sastavu: Branko Đurić, Zoran Ludoski i Aleksa Pisarić, predvođeni saveznim trenerom Dejanom Vukojičićem.

Za evropsko zlato boriće se osam ekipa. Srbija se u prvom kolu sastaje sa reprezentacijom Rusije.

Reprezentacija Srbije (do 12) obezbedila finalni turnir - Vinter kup

Datum objave: 28.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentacija Srbije u konkurenciji do 12 godina - dečaci, pobedom nad selekcijom Ukrajine 2:1 u polufinalu grupe D
 Tennis Europe Winter Cups by HEAD koje se održava u Kijevu ostvarila je plasman na završni turnir koji se od 10. do 12. februara održava u Češkoj.
U polufinalu Srbija je bila bolja od Ukrajine 2:1 (Aleksa Pisarić - Erik Tkalenko 1:6, 6:2, 5:7, Branko Đurić - Oleksandr Gurijev 6:2, 6:2, dubl: Pisarić, Đurić - Gurijev, Kuliš 6:1, 7:6(3).
U finalu takmičenja u Kijevu Srbija će igrati protiv Rumunije.
Bravooo!!!

Kecmanoviću profi prvenac

Datum objave: 22.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji junior sveta, mladi reprezentativac Srbije, 17 - godišnji Miomir Kecmanović osvojio je profi prvenac u singl konkurenciji na profi turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji se održava na Floridi (Sunrise).
Kecmanović je do prvog profi turnira stigao nanizavši devet pobeda za redom na ovom takmičenju, jer je u glavni turnir ušao iz kvalifikacija u kojima je odigrao četiri meča i zabeležio isto toliko pobeda. U glavnom turniru Miomir je lomio jednog po jednog protivnika koji su i znatno stariji od njega i za 400 mesta bolje rangirani. Poslednji u nizu, u borbi za trofej pao je 26 - godišnji Švedjanin Kristijan Lindel kojeg je naša mlada zvezda, najbolji junior sveta, savladao rezultatom 6:2, 6:2 i time stigao do prve profi titule u karijeri kada je singl u pitanju.
Kecmanović je u 2016. odigrao finale singla na turniru iz fjučers serije i osvojio dubl trofej na profi turniru istog ranga. Miomir je trenutno je na 801. mestu ATP liste, trijumf na Floridi doneće mu veliki skok na profi listi.

Draginja osvojila dubl u Kolumbiji

Mlada teniserka Srbije, 16 - godišnja Draginja Vuković osvojila je dubl trofej na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina G1 koji se održavao u Kolumbiji.

Draginja se takmičila u paru sa Poljakinjom Ani Hertel, u borbi za trofej savladale su par Labrana - Gasparin (Čile, Brazil) 6:2, 6:2.

Vukovićeva je trenutno na 111. poziciji ITF liste, a trijum u Barankilji doneće je novi skok čime će se naći na pragu ulaska u top 100 juniorki sveta.

Kecmanović pred profi titutlom

Datum objave: 21.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji junior sveta, mladi reprezentativac Srbije, 17 - godišnji Miomir Kecmanović ove nedelje takmiči se na profi turniru nagradnog fonda 15.000 dolara koji se održava na Floridi.
Kecmanović je napravio sjajan niz pobeda i dospeo je do borbe za trofej. Na putu do finala Miomir je nanizao osam uzastopnih pobeda, jer je u ovo takmičenje ušao kroz kvalifikacije gde je odigrao četiri meča i zabeležio plasman u glavni turnir. U glavnom turniru naš i svetski mladi as zabeležio je takođe četiri pobede što ga je dovelo do finala, do praga osvajanja prve profi titule u singlu.
U polufinalu turnira na Floridi Miomir je savladao 25 - godišnjeg Mađara Petera Nađija 6:2, 6:1, dok će se u finalu boriti sa 26 - godišnjim Šveđaninom Kristijanom Lindelom.
Kecmanović je u 2016. odigrao finale singla na turniru iz fjučers serije i osvojio dubl trofej na profi turniru istog ranga. Trenutno je na 801. mestu ATP liste, a rezultat koji je napravio na turniru Sunrise na Floridi doneće veliki skok na profi rang listi za prvog juniora sveta, našeg Miomira.

Mihaela Đaković niže titule

Datum objave: 20.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mlada teniserka Srbije, 15 - godišnja Mihaela Đaković ostvarila je sjajne rezultate na startu sezone 2017.
Đakovićeva je na dva odigrana turnira osvojila dva trofeja u dubl konkurenciji na ITF turnirima u konkurenciji do 18 godina i igrala je finale singla.
Do naslova vicešampiona u sinlgu Mihaela je stigla na ITF turniru koji je održan na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu gde je u borbi za trofej izgubila od predstavnice Hrvatske Noe Krznarić 6:2, 6:3.
Na istom takmičenja osvojila je trofej u dublu u paru sa zemljakinjom Teodorom Ristić savladavši u finalu takođe srpski par Skrobonja - Stanković 7:5, 7:6(2).
Novi trofej u dublu Mihela je iskovala na ITF turniru u Širokom Brijegu. U paru sa predstavnicom Poljske Magdalenom Hedržak u borbi za trofej naša mlada teniserka bila je bolja od ruskog para Krasnova - Nikitina 6:4, 6:3.

Tipsareviću novi trofej u Bangkoku

Datum objave: 14.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dejvis kup reprezentativac Srbije, Janko Tipsarević nastavlja pobednički niz na startu sezone 2017.
Nakon prošlonedeljnog trijumfa na turniru iz čelindžer serije koji je održan u Bangkoku gde je naš as je stao na pobedničko postolje i došao do 10. čelindžer titule u karijeri, istu priču je ponovo i ove nedelje. U Bangkoku Janko je upisao novi trofej, u finalu turnira nagradnog fonda 50.000 dolara salvadavši Kineza Že Lija 6:2, 6:3.

Novi trijumf na Tajlandu Janku će doneti i novi skok na ATP listi gde trenutno zauzima 118. poziciju. Podsetimo, Tipsarević je pre povreda koje su ga zadesile i udaljile sa terena bio 8. teniser sveta.

Milojević vicešampion u Novoj Kaledoniji

Datum objave: 09.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 21-godišnji Nikola Milojević ušao je u takmičarsku 2017. sjajnim rezultatom koji obećava dobru sezonu za nekadašnjeg prvog juniora sveta.
Nikola je u prvoj nedelji januara 2017. učestvovao na turniru iz čelindžer serije koji je održan u Novoj Kaledoniji. Milojević je stigao do finala u kome je snage odmerio sa Fracuzom Adrianom Manarinom. Pobedu je odneo Francuz razultatom 3:6, 5:7.

Tipsarević osvojio Bangkok

Dejvis kup reprezentativac Srbije, Janko Tipsarević u pobedničkom ritmu je startovao sezonu 2017.
Na turniru iz čelindžer serije koji je održan u Bangkoku naš as je stao na pobedničko postolje i došao do 10. čelindžer titule u karijeri.
U finalu turnira nagradnog fonda 50.000 dolara Tipsarević je salvadao Slovenca Blaža Kavčića 6:3, 7:6(1).
Trijumf na Tajlandu Janku je doneo i skok na ATP listi na 118. poziciju, čime se približio ulasku u top 100. Podsetimo, Tipsarević je pre povreda koje su ga zadesile i udaljile sa terena bio 8. teniser sveta.