Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Spremo titula u Mariboru

Datum objave: 26.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 24-godišnja Milana Spremo osvojila je pobednički trofej na turniru nagradnog fonda 10.000 dolara koji je održan u Mariboru.

Milana je u finalu savladala domaću predstavnicu Mancu Pislak 7:6(4), 0:6, 6:2.  U polufinalu Spremo je bila bolja od Hrvatice Slivije Njirić 6:3, 4:6, 6:2.

Ovo je peti trofej u singlu nagradnog fonda 10.000 dolara koji je Milana osvojila u dosadašnjoj karijeri, prvi u sezoni 2016.

Trenutno je na 501. mestu WTA liste, ali očekuje je napredak kada se upišu bodovi iz Maribora.

Ana i Dimitrije osvojili Čačak Open 2016.

Datum objave: 20.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Sloboda u Čačku održan je turnir Čačak Open 2016. iz Tennis Europe kalendara u konkurenciji do 14 godina. Trofeji namenjeni šampionima (ženska i muška konkurencija) otišli su u ruke predstavnicima Srbije Ani Vilček i Dimitriju Zubcu.

U ženskom finalu Ana Vilček je savladala Slovakinju Inez Mariju Kotlikovu 6:4, 6:2, dok je Dimitrije Zubac bio bolji od zemljaka Lazara Milićevića 6:4, 1:6, 6:3.

U konkurenciji muških dublova pobednici TE Cacak Open 2016 je par iz Srbije Sava Radović i Dimitrije Zubac, koji su u finalu savladali zemljake i kolege Petra Teodorovića i Dušana Trunića 2:6. 6:1, 10:4.

Kod devojčica prvo mesto u  dublu osvojile su Frančeska Curmi i Anđela Lopičić, savladavši u finalu dubl kombinaciju  Iva Pantović - Natalija Senić 6:4, 2:6, 10:8.

NINA STOJANOVIĆ POKORILA BRAUNŠVAJG

Datum objave: 19.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije, 19-godišnja Nina Stojanović trijumfovala je na turniru u Braunšvajgu (nagradni fond 25.000 dolara) u singl konkurenciji, u dublu je osvojila naslov vicešampiona.
Nina je do novog trofeja u singl konkurenciji, četvrtog u karijeri, prvog u sezoni 2016. stigla pobedom u finalu nad predstavnicom Gruzije Ekatarinom Gorgodže 6:4, 6:3.

Šuntić osvojio Tennis Europe prvenac u konkurenciji do 16

Mladi teniser Srbije Sabit Šuntić prvi put stao je na tron jednog od turnira iz kalendara Tennis Europe. Sabit je Tennis Europe prvenac osvojio u Skoplju u konkurenciji do 16 godina gde je kao deseti nosilac u finalu savladao domaćeg tenisera, trećeg nosioca ovog takmičenja Luku Ljubena Andonova 6:4, 6:3.

U polufinalu Šuntić je bio bolji od Makedonca, prvog nosioca Mihaila Kuseskog 6:2, 4:6, 6:2.

Trijumf Zekića u Prijedoru

Šampion Srbije u konkurenciji do 12 godina, Nikola Zekić popeo se na pobedničko postolje na Tennis Europe turniru u konkurenciji do 12 godina koji je održan u Prijedoru. Član TK Springs Zlatibor, mladi Zekić briljirao je na terenima TK Mladen Stojanović gde je u finalu salvadao Filipa Praštala (BiH) 6:3, 6:1. Tokom celog turnira Nikola nije izgubio ni set, a takođe je trijufovao i u konkurenciji dublova u paru sa kolegom Radom Tomićem (BiH).

Ovo je Zekiću drugi za redom osvojeni turnir u organizaciji Tennis Europe,  prethodni je osvojio u Čačku.

Draginja osvojila prvi WTA bod

Datum objave: 07.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i veoma perspektivna juniorka Srbije, 16-godišnja Draginja Vuković nakon osvajanja  duple krunu na ITF turniru u Kazablanci (G4) i plasmana među 200. na svetu juniorki (trenutno je na 178. mestu ITF liste), oprobala se i na profi sceni.

Prvi WTA poen Draginja je osvojila pobedom u prvom kolu turnira iz fjučers serije koji se igra u francuskom Le Runionu. Na prvom profi meču u karijeri Vukovićeva je bez izgubljneog gema savladala domaću takmičarku Lolu Benedeti 6:0, 6:0.

U drugom kolu ovog turnira Draginja će snage odmeriti sa predstavnicom Holandije Šajene Evik.

U proteklih sedam meseci Vukovićeva je osvojila tri titule u singlu i pet u dublu. I sve to uz veliku podršku  trenera Strahinje Jovanović.

Tri trofeja Kostićeve u Hamametu

Mlada teniserka Srbije, Natalija Kostić na seriji fjučers takmičenja u Hamametu zabeležila je sjajan rezultat. 21- godišnja Nišlijka je na tri vezana turnira osvojila isti broj trofeja, dva u singlu i jedan u dublu.

Treće, ujedno i poslednje nedelje takmičenja u Tunisu, Natalija je osvojila singl trofej u finalu savladavši predstavnicu Francuske Žade Suvrij 6:1, 6:0, sa kojom je odigrala i finale nedelju dana pre ovog i takođe slavila.

Kostićevoj je ovo deseta titula u karijeri, prva od 2014. Trenutno je na 744. mestu WTA liste, najbolji rang imala je 2012. kada je bila na 398. mestu, a trofej iz Hamameta će Kostićevoj doneti veliki skok na WTA listi. Natalija nije igrala turnire godinu dana zbog zdravstvenih problema, sada se vratila na najlepši mogući način, za tri nedelje tri titule.

Bravooo Natalija!!!

Novak Veličanstveni!!!

Datum objave: 05.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser planete, Novak Đoković, osvojio je jedini gren slem trofej koji mu je nedostajao u njegovoj imresivnoj kolekciji, Otvoreno prvenstvo Francuske, čuveni Rolan Garos, pošto je u finalu pobedio Britanca Endija Mareja 3:6, 6:1, 6:2, 6:4.

Olga Danilović osvojila Rolan Garos

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović osvojila je gren slem prvenac. Šampionski trofej podigla je u dubl konkurenciji juniorskog gren slem turnira u Parizu - Otvorenog prvenstva Francuske.

Olga Danilović u finalu dubla Rolan Garosa

Datum objave: 04.06.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 15-godišnja Olga Danilović plasirala se u finale dubla juniorskog gren slem turnira u Parizu - Otvorenog prvenstva Francuske.