Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Viktoru Joviću finale i trofej

Datum objave: 29.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi reprezentativac Srbije, 14 - godišnji Viktor Jović odigrao je dva finala na turniru prve kategorije Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina koji je održan u Bukureštu.
U singlu Viktor je osvojio drugo mesto, jer je u finalu kao treći nosilac ovog turnira izgubio od drugog nosioca, Izraelca Aleksandera Gaponenka posle velike borbe 6:2, 3:6, 2:6.
Jović je trofej prigrlio u dubl konkurenciji gde je u paru sa Holger Runeom iz Danske u finalu salvadao par Terens Atmane, Maria Mansilja Diez (FRA,ESP) 5:7, 6:3, 10:6.

Jana Bojović niže titule, nova iskovana u Podgorici

Datum objave: 28.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Nakon osvojenog Letnjeg prvenstva Srbije u konkurenciji do 18 godina u Čačku na terenima TK Tennis Point, 17-godišnja Jana Bojović nastavila je da niže uspehe na juniorskoj sceni.
Mlada reprezentativka Srbije osvojila je ITF turnir G5 kategorije koji je održan u Podgorici. Kao prvi nosilac Jana je u borbi za titulu savladala predstavnicu Crne Gore Anju Drašković 7:5, 7:5.
Finalnom meču između Jane i Anje prisustvovao je Miško Asanović - direktor profesionalnog turnira nagradnog fonda 25.000 dolara koji se organizuje u septembru u Podgorici u TK As. Ovom prilikom našoj mladoj nadi uručio je specijalnu pozivnicu za ovaj turnir.
Bravo Jano!!!

Stojanovićeva za trofej u Tijanjinu

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović nastavlja sa sjajnom igrom i uspesima na turiniru vrednom 50.000 dolara koji se održava u Tijanjinu.
U polufinalu Nina je savladala drugog nosioca ovog takmičenja Kineskinju Fangžu Lio 6:4, 3:6, 6:1.
U borbi za najveći trofej do sada Stojanovićeva će se boriti protiv predstavnice Belorusija Arine Sabalenko.

Nina Stojanović u polufinalu Tijanjina

Datum objave: 27.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović plasirala se u polufinale turnira vrednog 50.000 dolara koji se održava u Tijanjinu.
Nina je u četvrtfinalu savladala Jing-Jing Lu iz Kine 4:6, 6:4, 6:3.
Za plasman u finale Stojanovićeva će se boriti sa domaćom teniserkom Fangžu Liu.

Draginja osvojila Kazablanku

Datum objave: 22.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i veoma perspektivna juniorka Srbije, 16-godišnja Draginja Vuković osvojila je duplu krunu na ITF turniru u Kazablanci (G4).
Kao drugi nosilac Draginja je u borbi za trofej u singlu savladala kvalifikantkinju iz Grčke Danai Petroulu 6:2, 6:3.
U dubl konkurenciji u paru sa ruskinjom Darjom Solovejovom u finalnoj borbi slavila je nad parom Kirot - Žorge (FRA,POR) 6:7(4), 7:5, 10:2.
Dvorstruki trijumf u Maroku Vukovićevoj će doneti skok na ITF listi i plasman među 200. na svetu.

Prvi Elenin Tennis Europe trofej (do 16)

Datum objave: 20.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15 – godišnja Elena Milovanović odigrala je njeno prvo finale Tennis Europe turnira druge kategorije (konkurencija do 16) i već u prvom finalu stala je na pobedničko postolje. Milovanovićeva je na takmičenju u Mariboru (Slovenija) osvojila prvi trofej u ovoj kategoriji savladavši u finalu rezultatom 6:4, 7:5 drugog nosioca ovog turnira, Mađaricu Adrien Nagi.
Na drugom Tennis Europe turniru koji je usledio nakon ovog trijumfa, takođe u Mariboru Elena je takođe zabeležila sjajan rezultat, stigla je do polufinala u kome je posle velike borbe izgubila od prvog nosioca ovog takmičenja Italijanke Melanije Delai 6:3, 1:6, 1:6.
Elenu nakon ovih rezultata očekuje veliki skok na Tennis Europe listi.

Miladinović osvojio ITF prvenac

Velika mlada nada srpskog tenisa, 15-godišnji Marko Miladinović osvojio je ITF prvenac, na turniru koji je održan u Ulcinju.
Nakon dva ITF finala u konkurenciji do 18 godina koje je Marko odigrao u Moskvi i Podgorici, treći put bila je treća sreća. Miladinović je prvi ITF trofej osvojio u Ulcinju(G4) gde je u finalnoj borbi salvadao Rusa Timofeja Skatova 6:1, 7:5.
Miladinović se nalazi na 212. mestu ITF liste, kada se upišu poeni koje je osvojio u Ulcinju uslediće veliki skok.

Đere protiv Tompsona

Mladi teniski as Srbije Laslo Đere koji beleži sjajne rezultate na ovogodišnjem gren slem takmičenju u Parizu – Rolan Garosu, gde je prošao kvalifikacije, voljom žreba dobio je protivnika u glavnom takmičenju ovog turnira.

Prvi meč u karijeri u glavnom žrebu gren slema Laslo će odigrati protiv Australijanca 22 – godišnjeg Džordana Tompsona.

„Do sada smo igrali dva puta, oba puta sam pobedio, ali znam da to sada nije bitno jer je dosta vremena prošlo od tada, poslednji naš meč odigrali smo pre dve godine. Žreb za mene generalno nije loš, ovde naravno nema loših protivnika i ukoliko ne budem dao moj maksimum mogu izgubiti od bilo koga. Ne mogu da se žalim što se tiče žreba, trudiću se da igram moj najbolji tenis i da pobedim, to mi je cilj“ – rekao je Đere.

Laslo hrabro korača na gren slemu u Parizu

Laslo Đere spada u red najtalentovanijih tenisera Srbije i jedna je od glavnih karika budućnosti našeg belog sporta. Uskoro će napuniti 21 leto (rođen 2. juna 1995. u Senti). Postavio je sebi cilj za ovu 2016. godinu, a to je da uđe u Top 100 na ATP listi. Trenutno je na 215. mestu, najbolji rang 170. ostvario je u novembru 2015. godine.
A da je na pravom putu za Lasla je potvrda stigla sa Rolan Garosa – drugog gren slem turnira u sezoni gde je prošao kvalifikacije i ostvario plasman u glavni žreb gren slema u Parizu.

Popović trijumfovao u Nikšiću

Datum objave: 18.05.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniser Srbije, 12 - godišnji Stefan Popović odigrao je dva finala na turniru Tennis Europe treće kategorije - "Montenegro Cup 2016" koji je održan u Nikšiću (Crna Gora) u konkurenciji do 14 godina. Popović je kao prvi nosilac, bez izgubljenog seta došao do titule u singlu, u finalu je bio bolji od predstavnika Crne Gore Budimira Tomanovića 6:3, 6:3.
U konkurenciji dublova, Popović i Tomanović su zajedničkim snagama stigli do finala gde su u borbi za tron poraženi od Lovre Ercega iz Hrvatske i Danila Raičevića iz Crne Gore 6:4, 3:6, 6:10.