Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak za šesti Australian Open trofej

Datum objave: 30.01.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta i Srbije Novak Đoković boriće se za 11. gren slem titulu u karijeri, šestu po redu na Otvorenom prvenstvu Australije koji se tradicionalno igra u Melburnu.

Novak je u polufinalu Australian Opena 2016. savladao Švajcarca Rodžera Federera 6:1, 6:2, 3:6, 6:3. Sledi novo finale, kao i 2015. protiv Britanca Endija Mareja koji je ovaj put u polufinalu bio bolji od Kanađanina Miloša Raonića 3:2.

Đoković je u svakom od pet dosadašnjih finala u Mleburnu podizao pehar, Marej juri njegov prvi trofej.  Finale Australijan opena između Đokovića i Mareja na programu je u nedelju od 9.30 minuta po srednjeevropskom vremenu.

Fantastična Draginja - dupla kruna u Keniji

Mlada teniserka Srbije, 15-godišnja Draginja Vuković osvojila je duplu krunu na ITF turniru koji je održan u Keniji (Nairobi), kategorija G4.

Draginja je u singlu trijumfovala pobedom nad Mariam Mujawimana iz Burundija 6:3, 5:7, 6:0.

U dublu Vukovićeva je u paru sa Adithya Karunaratne do pobedničkog pehara stigla salvadavši u finalu prve nosioce Celestine AVOMO ELLA /

Mariam MUJAWIMANA 5:7, 6:0, 13:11.

Vinter kupovi - sastavi selekcija Srbije (do 12 godina)

Datum objave: 27.01.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Selekcije Srbije u konkurenciji do 12 godina učestvovaće na Winter European cupu od 29. do 31. januara 2016.

Sastavi ekipa Srbije do 12 godina su sledeći.

Jandriću dubl u Egiptu

Na turniru iz fjučers serije koji je održan u egipatskom letovalištu Šarm El Šeiku teniser Srbije Darko Jandrić došao je do prvog trofeja u 2016. godini.

U dubl konkurenciji Jandrić je u paru sa Špancem Enrike Lopez-Perezom osvojio šampionski trofej savladavši u finalu par Safwat - Mugevicius (Egipat, Letonija) 6:3, 6:4. Jandriću je ovo četvrti dubl trofej u dosadašnjoj karijeri, odigrao je osam finala.

Draginja osvojila dubl u Keniji

Datum objave: 24.01.2016. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada teniserka Srbije, 15 - godišnja Draginja Vuković osvojila je dubl trofej na ITF turniru u Keniji, četvrta kategorija.

U paru sa predstavnicom Šri Lanke Adithja Karunaratne naša teniserka je u borbi za trofej savladala britanski par Adešina - Bač 6:3, 7:6(2).

U singlu Draginja je zaustavljena u polufinalu od Poljakinje Veronike Počej 3:6, 6:1, 6:0.

Vukovićevoj je ovo druga dubla titula na ITF turnirima, ima i jednu u singlu. U Keniji će ostati još dve nedelje i odiratijoš  dva ITF turnira. Trenutno je na 432. mestu ITF liste.

Jovana Vuković – Dvoranski šampion Srbije u konkurenciji do 16 za 2016.

Datum objave: 28.12.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Jovana Vuković je, sigurno, jedna od najvećih mladih nada srpskog tenisa. Godine dokazivanja su pred njom. Ambicije su velike, baš kao i očekivanja, njena pre svega, ali i teniskih stručnjaka.

Nikola Milojević: Najveća uteha i podrška mi je bila moja mama Maja

Datum objave: 21.12.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Osvajač zlatne medalje na Pojedinačnom Evropskom prvenstvu 2009. i svetski šampion u konkurenciji do 14 godina, zatim i prvi teniser sveta na ITF listi 07. januara 2013. (konkurencija do 18 godina). Pregršt pobeda, trofeja, priznanja krase biografiju i vitrinu 20 – godišnjeg Nikole Milojevića. Za kratko vreme novi biser srpskog tenisa Nikola Milojević vinuo se od prvaka Starog kontinenta do samog svetskog vrha. Nikola je na briljantan način koračao iz sezone u sezonu, a rezultatski bum najavio je još 2008. najavivši dolazak još jednog teniskog čuda od deteta iz Srbije, na Tennis Europe listi zauzimao je poziciju broj 1 i bio je nepobediv.

Hamad u četvrtfinalu Oranž Boula do 12

Datum objave: 20.12.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 12 - godišnji Hamad Medžedović kao treći nosilac plasirao se u četvtfinale Oranž Boula u konkurenciji do 12 godina, jednog od najprestižnijih takmičenja na svetu za juniore u ovom uzrastu.

Milojevićeva petica u Tunisu

Mladi teniski as Srbije Nikola Milojević nastavio je da niže trofeje. Nikola je upisao peticu u Tunisu u 2015. Do petog trofeja u Tunisu i u sezoni koja je na izmaku a do osmog u karijeri stigao je na turniru iz fjučers serije u mestu El Kantaoui.

Kao prvi nosilac Milojević je u finalu salvadao petog nosioca, Tunižanina Anisa Ghorbela 6:2, 4:6, 6:3.

Novim trijufom u Tunisu Nikola će zabeležiti novi skok na ATP listi i ujedno najbolji rang do sada, trenutno je na 280. mestu.

Jorović pokorila Ankaru

Datum objave: 19.12.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada Fed kup reprezentativka Srbije Ivana Jorović pobednik je turnira u Ankari koji se igrao za nagradni fond od 50.000 dolara. U borbi za titulu Jorovićeva je savladala drugog nosioca ovog takmičenja, predstavnicu Turske Kaglu Bujukakaj 7:6(3), 3:6, 6:2.