Milić nastavlja zlatni slalom

Datum objave: 23.05.2021. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 13 - godišnji Ognjen Milić nastavlja zlatni slalom na Tennis Europe sceni. Do 12. trofeja Starog kontineta u konurenciji do 14 godina Ognjen je stigao na turniru u Bugarskoj.

Tennis Europe turnir prve kategorije Bulgaria Cup 2021. Milić je osvojio nakon velike bitke u finalu u kome je kao drugi nosilac savladao domaćeg takmičara, petog nosica Aleksandra Vasiljeva rezultatom 5:7, 6:2, 6:4, a na putu do finala mladi srpski as protivnicima je prepustio samo pet gemova.

VIšetruki šampion Srbije i naš reprezentativac do 14 godina na Tennis Europe listi trenutno zauzima drugo mesto, a ispred našeg šampiona nalazi se samo Rus Timofej Derepasko koji je u bugarskom Burgasu zaustavljen u polufinalu od Vasiljeva.

Milić je u 2021. osvojio tri Tennis Europe titule, pored nove iskovane u Burgasu, učinio je to i u Beogradu na Božićnom turniru, kao i u Subotici na Memorijalu Jovana Kukarasa.