Obaveštenje klubovima - Teniski savez Srbije

Datum objave: 16.11.2022. // Kategorija: Domaća scena
Teniski savez Srbije kao nacionalni granski sportski savez  koji okuplja oko dve stotine klubova i drugih sportskih organizacija sa blizu dve hiljade registrovanih tenisera, maksimalno je posvećen zaštiti fizičkog integriteta i ljudskog dostojanstva svih takmičara, trenera , sudija i drugih sportskih radnika.
 Sa iskrenom željom i črvrstom namerom  da poseban akcenat stavimo na zaštitu maloletnih učesnika teniskog sporta, kao najranjivije kategorije,  obaveštavamo klubove i sportske radnike da su stručne službe TSS u dogovoru sa Predsednikom UO, pokrenule postupak usvajanja i izmene opštih akata, kao i postupak formiranja radnog tela koje bi se ovim pitanjem bavilo.
 Cilj naših aktivnosti je prevashodno da aktima obuhvatimo zaštitu maloletnika u situacijama koje nisu regulisane Pravilnikom o takmičenjima, Disciplinskim pravilnikom, i Pravilnikom o radu službenih lica,  odnosno da ih zaštitimo ne samo tokom takmičenja i u vezi sa takmičenjima koje sankcioniše TSS, već da tu zaštitu proširimo na sve vreme boravka maloletnika u klubovima koji su članovi TSS.
Kao i uvek, TSS ostaje posvećen zaštiti dece i najmlađih.

S poštovanjem
TSS