Stojanovićevoj trofej u Poatjeu i rang karijere

Datum objave: 28.10.2019. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Prvi reket Srbije, 23- godišnja Nina Stojanović protekle nedelje blistala je na turniru iz čelendžer serije koji je održan u francuskom Poatjeu za nagradni fond 80.000 dolara.

Stojanovićeva je osvojila šampionski pehar savladavši u finalu ruskinju Ljudmilu Samsonovu 6:2, 7:6(2).Trijumf u Poatjeu Nini je doneo i rang dosadašnje karijere, 83. mesto na svetu, ujedno ona je jedina predstavnica Srbije u top 100 na WTA listi.

Pehar iz francuske je treća titula za Fed kup reprezentativku Srbije u 2019, ukupno deveta u karijeri u singl konkurenciji. U sezonu koja je na izmaku Nina je nanizala briljantne rezultate, igrala polufinale singla na WTA turniru u Nančangu, osvojila i WTA prvenac u dubl konkurenciji na takmičenju u Jurmali.