ITF UPUTSTVO ZA POVRATAK TENISU - POVRATAK NA REDOVAN TENISKI PROGRAM

Datum objave: 04.05.2020. // Kategorija: Domaća scena

Poštovani,

Međunarodna teniska federacija (ITF) poslala je svim teniskim savezima sveta uputstva za povratak tenisu, odnosno povratak na redovan teniski program

Pandemija virusa KOVID 19 imala je veliki uticaj i na tenis. Zabrane kretanja uvedene od strane  zvaničnih institucija rezultirale su otkazivanjem međunarodnih takmičenja.
Kada dođe vreme za ublažavanje propisanih zdravstvenih restrikcija ponovo će biti moguće organizovanje sportskih takmičenja ali samo uz poštovanje i sprovođenje posebnog režima i higijenskih pravila, u nekim slučajevima i bez prisustva publike.

Svrha ovog dokumenta je da ukaže na smernice, minimalne standarde i preporuke koje je potrebno sprovesti i poštovati prilikom organizacije i održavanja teniskih takmičenja.
Uputstvo je nastalo u skladu sa preporukama SZO (svetske zdravstvene organizacije) o organizovanju sportskih takmičenja i doprinosom predsednika Komisije za nauku i medicinu sporta pri ITFu.
Ovaj dokument nije zamena već predstavlja dopunu postojećeg pravilnika za organizaciju ITF događaja i takmičenja.

Dokument ITF-a (ITF UPUTSTVO ZA POVRATAK TENISU - POVRATAK NA REDOVAN TENISKI PROGRAM) preveden na srpski jezik možete pogledati i preuzeti ovde

Dokument ITF-a (ITF UPUTSTVO ZA POVRATAK TENISU - POVRATAK NA REDOVAN TENISKI PROGRAM) u originalu, na engleskom jeziku, možete pogledati i preuzeti ovde