Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Kecmanović u polufinalu čelindžera u Meksiku

Datum objave: 14.04.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji junior planete i Srbije, 17-godišnji Miomir Kecmanović nastavlja sa sjajnim partijama i rezultatima na profi sceni. Naš mladi as se plasirao u polufinale turnira iz čelindžer serije koji se održava u Meksiku za nagradni fond 50.000 dolara.
Miomir je u četvrtfinalu San Lusi Potosija savladao 212. igrača sveta i sedmog nosioca ovog takmičenja, predstavnika El Salvadora Marsela Arevalja 6:4, 6:3.
U borbi za prvo finale čelindžera u karijeri, na tek drugom turniru ovog ranga na kome učestvuje, sjajni Kecmanović će snage odmeriti sa Špancem Adrianom Menendezom-Maceirasom.

Olga Danilović deseta juniorka sveta

Datum objave: 12.04.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16-godišnja Olga Danilović nastavila je da niže trofeje kako na juniorskoj tako i profi sceni. Novu duplu krunu brilijantna Olga iskovala je na juniorskom G1 turniru koji je održan u Akademiji Huana Karlosa Ferera u Španiji.

Naša mlada zvezda u finalu singla savladala je najbolju juniorku Španije Evu Gerero Alvarez 7:5, 6:3.

U dubl konkurenciji Olga i njena partnerka iz Nemačke Irina Simers u borbi za trofej savladale su norveški dubl Olsen - Helgo 7:6(4), 6:2. Zanimljivo je da i Olga i Irina igraju levom rukom, što je retko u ženskom tenisu, posebno da jedan dubl par čine igračice koje igraju levom rukom.

Nakon trijumfa na turniru "Trofej Huan Karlos Ferero" Danilovićeva je zabeležila skok na ITF listi i prvi put se našla među deset najboljih na svetu. Zlatna juniorka Srbije  je 10. juniorka sveta.

BRAVO!!!

Olga Danilović briljirala u Antaliji i upisala novu profi titulu

Datum objave: 26.03.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolja juniorka Srbije, 16- godišnja Olga Danilović nastavlja da briljira na profi sceni. Nakon osvajanja duple krune u Antaliji na turniru iz fjučers serije (nagradni fond 10.000 dolara) u novembru 2016. (singl i dubl), Danilovićeva je novu profi titulu upisala takođe u ovom turskom letovalištu. Kroz profi turnir nagradnog fonda 15.000 dolara velika mlada nada srpskog i svetskog tenisa, bez izgubljenog seta došla je do novog trofeja u finalu savladavši 311. igračicu sveta, Austrijanku Juliju Graber 6:3, 6:2.
Olga je takmičarsku 2017. startovala u Australiji na juniorskom gren slemu gde je doživela povredu zbog koje je morala na dužu pauzu i oporavak. Nakon dva meseca Danilovićeva se vratila se na teren u šampionskom ritmu koji smo i navikli od nje i upisala trijumf koji će joj doneti veliki skok na WTA listi. Olga je u dosadašnjoj profi karijeri, koja je u povoju, odigrala samo četiri profi turnira, od koji je osvojila dva. Trenutno je na 902. mestu WTA liste, a kada se upišu poeni osvoji ove nedelje u Antaliji zabeležiće skok od oko 200 mesta.

Radanovićeva osvojila Heraklion

Datum objave: 12.03.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije, 21- godišnja Dejana Radanović u poslednje tri nedelje upisala je tri finala i dva trofeja. Radanovićeva je nakon dva finala u Antaliji, gde je uspela da osvoji i drugu titulu u karijeri,  pobednički trofej sada podigla u Heraklionu.

U borbi za treći profi trofej u karijeri Dejana je u finalu turnira nagradnog fonda 15.000 dolara u Grčkoj savladala Italijanku Đuliju Ganto-Montićone 7:5, 6:3.

Radanovićeva je trenutno na 362. mestu WTA liste, ali je očekuje značajan skok kada budu upisani bodovi iz Herakliona.

Đurić vicešampion u Oreju

Datum objave: 26.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativac Srbije i državni šampion u konkurenciji do 12  godina Branko Đurić nastavlja sa sjajnim partijama na međunarodnoj sceni u sezoni 2017. Nakon osvojenog turnira u Rusiji ( Pirogovskiy Winter Cup), sada je stigao do naslova vicešampiona u Francuckoj.

Na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina Open Super 12 koji je održan u francuskom mestu Oreju naš mladi reprezentativac je u finalu posle velike borbe izgubio od predstavnika Hrvatske Dine Prizmića 2:6, 7:5, 5:7.

Đurić je Srbiju uspešno predstavljao i na Vinter kupu (januar 2017) u konkurenciji do 12 godina gde je zajedno sa kolegama iz reprezentacije prošao kvalifikacioni turnir i učestvovao u glavnom takmičenju.

Sabo Rac najbolji u Bukureštu

Mladi teniser Srbije, 14 - godišnji Oliver Sabo Rac osvojio je šampionski trofej na turniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina. Turnir pod nazivom International Championships of Romania U14, 2017. održan je u Bukureštu, a naš izuzetno talentovani junior bio je postavljen za drugog nosioca.

Oliver je u borbi za trofej snage odmerio sa predstavnikom Bahama Jakobom Bainom koji je bio postavljen za 6. nosioca. Do trijumfa i pobedničkog postolja Sabo Rac je stigao nakon velike borbe rezultatom 7:5, 3:6, 7:5.

Milojeviću finale u Tempi

Datum objave: 21.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije, 22- godišnji Nikola Milojević nastavlja sa sjajnim partijama u 2017. godini. Na samom početku takmčarske 2017. Nikola je odigrao prvo finale čelindžera u karijeri u Novoj Kaledoniji, sada je stigao do novog finala, ovaj put na turniru u Americi.
U Tempi, na takmičenju vrednom 75.000 dolara Milojević je odigrao finale koje mu je donelo najbolji rang u dosadašnjoj profi karijeri, 190. mesto na ATP listi.

Miladinović osvojio Banana Boul u Brazilu

Datum objave: 12.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Sjajan start takmičarske 2017. za mladog i izuzetno talentovanog tenisera Srbije, 16 - godišnjeg Marka Miladinovića. Juniorski reprezentativac Srbije na prvom turniru koji je odigrao u 2017. Banana Boul u Brazilu u konkurenciji do 18 godina, Grade 1 osvojio je šampionski trofej koji će mu doneti veliki skok na ITF listi gde je trenutno na 45. poziciji.

Miladinović je na ovom visoko rangiranom takmičenju, kao deveti nosilac u borbi za trofej savladao Brazilca Tijaga Vild Sejbuta 6:3, 6:4.

Selekcija Srbije (konkurencija do 12 dečaci) na finalnom turniru Vinter kupa 2017.

Datum objave: 10.02.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

U češkom mestu Veska ove nedelje održava se finalni turnir Vinter kupa za 2017. u konkurenciji do 12 godina za dečake.

Na ovom takmičenju boriće se i selekcija Srbije u sastavu: Branko Đurić, Zoran Ludoski i Aleksa Pisarić, predvođeni saveznim trenerom Dejanom Vukojičićem.

Za evropsko zlato boriće se osam ekipa. Srbija se u prvom kolu sastaje sa reprezentacijom Rusije.

Reprezentacija Srbije (do 12) obezbedila finalni turnir - Vinter kup

Datum objave: 28.01.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentacija Srbije u konkurenciji do 12 godina - dečaci, pobedom nad selekcijom Ukrajine 2:1 u polufinalu grupe D
 Tennis Europe Winter Cups by HEAD koje se održava u Kijevu ostvarila je plasman na završni turnir koji se od 10. do 12. februara održava u Češkoj.
U polufinalu Srbija je bila bolja od Ukrajine 2:1 (Aleksa Pisarić - Erik Tkalenko 1:6, 6:2, 5:7, Branko Đurić - Oleksandr Gurijev 6:2, 6:2, dubl: Pisarić, Đurić - Gurijev, Kuliš 6:1, 7:6(3).
U finalu takmičenja u Kijevu Srbija će igrati protiv Rumunije.