Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Arsić vicešampion u Skoplju

Datum objave: 08.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Nikša Arsić osvojio je naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru u Skoplju J5 kategorije.

U borbi za šampionski pehar Nikša je u finalu zaustavljen od Kanađanina Uve Matiasa Kaska 3:6, 3:6. U polufinalu Arsić je pobedio zemljaka Romea Hadžimehmedovića 6:3, 6:0.

Pre deset dana Nikša je osvojio juniorski ITF trofej na takmičenju u Subotici.

Vujovićeva niže trofeje, novi iskovan u Češkoj

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 12 - godišnja Luna Vujović nastavila je nisku trijumfa na Tennis Europe takmičenjima u 2022. Nakon tri titule koje je iskovala u Hrvatskoj, sada je stigla i do četvrte, ovaj put na takmičenju u konkurenciji do 14 godina prve kategorije održanom u češkom Mostu.

Vujovićeva je bila postavljena za petog nosioca, a u samoj borbi za šampionski trofej savladala je prvu kosturašicu ovog takmičenja Čehinju Veroniku Sekerkovu 6:2, 6:3. U polufinalu pod snažnim i preciznim loptama naše Lune pao je i drugi nosilac ovog takmičenja Slovakinja Sona Depesova 7:5, 6:3.

Mlada reprezentativka Srbije u trci za plasman na završni Masters u Monte Karlu 2022. u konkurenciji do 16 godina zauzima visoko peto mesto, a novi uspesi doneće Luni još bolji plasman i utemeljenje proboja na takmičenje koje će doneti borbu za naslov šampiona Starog kontineta u tekućoj sezoni.

Bravo!

Međedović pregazio Španca i osvojio Ulcinj

Mladi teniski as Srbije nastavlja da pomera granice, gazi protivnike i niže titule. Višetruki šampion države i juniorski reprezentativac naše zemlje, 18 - godišnji Hamad Međedović nakon osvajanja dva u nizu trofeja iz fjučers serije u Antaliji aprila 2022. sada je upisao i prvu titulu iz serije 25.000 dolara.

Do novog pobedničkog pehara Hamad je stigao ubedljivim pobedama na turniru u Ulcinju. Kroz kvalifikacije, bez igzubljenog seta, sa sedam pobeda u nizu Međedović je stao na pobedničko postolje savladavši u finalu Španca Aleksa Martija Pujolrasa 6:1, 6:2.

Stankovićevoj dubl titula u Skoplju

Juniorski ITF turnir J4 kategorije održan je u Skoplju. Šampionski pehar u konkurenciji dublova osvojila je tenserka Srbije Anja Stanković u paru sa predstavnicom Crne Gore Ivom Lakić. One su u borbi za pobedničko postolje savladale srpsko-ruski par Mirjana Jovanović - Dana Čarinceva 6:2, 6:3.

Treće mesto u singlu na ovom takmičenju u  konkurenciji juniorki zauzela je naša Lara Stojanovski. U borbi za plasman u finale Lara je izgubila od Crnogorke Lakić 3:6, 0:6.

Popović vicešampion dubla u Ulcinju

Datum objave: 07.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na profesionalnom turniru nagradnog fonda 25.000 dolara koji se ove nedelje igra u Ulcinju mladi teniser Srbije, 18 - godišnji Stefan Popović osvojio je naslov vicešampiona u dubl konkurenciji.

U paru sa kolegom iz Hrvatske Milijem Poljičakom naš višestruki državni šampion izgubio je finale od para Cretu, Cukerman (ROU,ISR) 4:6, 1:6.

Popović je u singlu iz kvalifikacija u kojima je ostvario dve pobede stigao do polufinala u kome je zaustavljen od Španca Aleksa Martija Pujolrasa 4:6, 3:6.

Ludoški vicešampion u Oradei

Juniorski šampion Srbije, 16 -godišnji Zoran Ludoški poneo je naslov vicešampiona na juniorskom ITF turniru Grade2 kategorije koji je održan u rumunskoj Oradei.

Ludoški je u finalu snage odmerio sa Čehom Maksimom Mrvom koji je nakon velike borbe pobedio našeg reprezentativca rezultatom 4:6, 6:2, 6:7(5).

U Oradei Zoran je odigrao prvo finale u sezoni 2022. u singl konkurenciji. U takmičarskoj 2021. Ludoški je odgirao tri juniorska finala, osvojio jedan trofej, a na pobedničko postolje stao je i na Tennis Europe turniru do 16 godina, Pecinom memorijalu u Pančevu.

Polufinale dubla u Oradei zabeležile su teniserke Srbije Teodora Kostović i Darja Šuvirdjonkova.

Ristićeva osvojila ITF juniorski pehar u Vilahu, Obradovićeva vicešampion

Na juniorskom ITF turniru kategorije J2 koji je održan u austrijskom gradu Vilahu u konkurenciji juniorki odigrano je srpsko finale.

U borbi za šampionski pehar snage su odmerile reprezentativke Srbije Mia Ristić i Andrea Obradović, a pobedu je odnela Ristićeva rezultatom 6:0, 3:6, 6:0.

Ovo je za 15-godišnju Miu prvo finale u 2022. i prvo trofej u ovoj sezoni, odigrala je i polufinale juniorskog takmičenja J1 kategorije u Vrsaru. U 2021. Ristićeva je odigrala četiri juniorska finala i osvojila isto toliko titula. Trofej u Vilahu joj je prvi iz kategorije J2. Do sada Mia je osvojila šest ITF juniorskih trofeja u devet odigranih finala.

Obradovićeva je u poslednje četiri nedelje odigrala isto toliko turnira, na dva osvojila 3. mesto, osvojila titulu u Italiji i zabeležila finale u Austriji. U dosadašnjoj karijeri 17-godišnja Andrea odigrala je deset ITF juniorskih finala i osvojila tri titule u singl konkurenciji.

Lani i Pavlu dubl trofej u Prokuplju (Tennis Europe do 12)

Datum objave: 06.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Topličanin u Prokuplju održan je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake.

Od predstavnika Srbije treća mesta u konkurenciji dečaka u singlu zauzeli su Andrija Sadžaković koji je u polufinalu zaustavljen od Vladimira Conkova 1:6, 4:6 i Miroslav Barjaktarović koji je u borbi za plasman u finale izgubio od Rusa Danila Valtera 1:6, 0:6.

Utešni turnir u singlu kod dečaka osvojio je teniser Srbije Pavle Stojiljković savladavši u finalu zemljaka Nikolu Stefanovića 6:1, 6:2.

Treće mesto kod devojčica u singlu zauzela je teniserka Srbije Lana Agbaba koja je u polufinalu zaustavljena od kineskinje Ksinran Sun 0:6, 2:6.

U konkurenciji dublova šampionski trofeji otišli su u ruke predstavnika Srbije. Kod devojčica pobedu je odnela naša Lana Agbaba u paru sa predstavnicom BiH Teom Kovačević pobedviši u finalu makedonski par  Mitevska, Nikolovska 7:6(2), 6:1.

Nakon trofej u singlu utešnog takmičenja Pavle Stojiljković osvojio je i dubl pehar na Tennis Europe turniru u Prokuplju. On je u paru sa Rumunom Lukas Aleksandrom Milošem u borbi za tron savladao dubl Butković, Kvist (BiH,DEN) 6:0, 6:3.

Obradovićeva trijumfovala u Italiji na ITF Grade 2 takmičenju

Datum objave: 01.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativka Srbije, 17- godišnja Andrea Obradović osvojila je juniorski Grade 2 turnir u italijanskom mestu Salsomađore.

Do naslova šampiona u singlu Obradovićeva je stigla pobedom u finalu nad teniserkom iz Belorusije Evialinom Laskević 6:3, 6:1. Ovo je bilo Andreino osmo juniorsko ITF finale i treća titula u dosadašnjoj karijeri u ovoj konkurenciji.

Srpski teniseri osvojili NIški ITF turnir

Teniska akademija Živković ugostila je juniore iz celog sveta u okivru međunarodnog teniskog turnira za juniore i juniorke do 18 godina iz serije ITF. Srpski teniseri napravilu su pravu žetvu pehara, osvojivši sva prva mesta, kako u singlu tako i dublu u obe konkurencije.

Naslov najbolje teniserke na ovom takmičenju osvojila je Anđela Lazarević savladavši u finalu Anju Stanković 3:6, 7:6(5), 6:1. U polufinalu Anđela je pobedila predstavnicu Nemačke Nastasiju Nesterović 6:2, 2:6, 6:1, dok je Anja pobedila takođe srpsku teniserku Darju Šuvirdjonkovu 1:6, 6:1, 7:5.

Kod juniora na pobedničko postolje popeo se srpski teniser Marko Maksimović koji je u finalu savladao zemljaka Stefana Skobeleva 6:3, 6:1. U polufinalu Marko je bio bolji od Španca Roga Santamarta 7:6(3), 6:1, dok je Stefan pobedio predstavnika Crne Gore Simona Kneževića 5:7, 6:2, 6:3.