Škola tenisa za najmlađe gostovala u Sokobanji

Datum objave: 05.06.2014. // Kategorija: Vesti

20140605_120032

NIS i Teniski savez Srbije organizovali su danas u Sokobanji „NIS otvorenu školu tenisa“ čime je nastavljena akcija besplatne škole tenisa za najmlađe u Srbiji. Na centralnom gradskom trgu, uz pomoć teniskog kluba “Vegas”, najmlađi građani Sokobanje imali su priliku da savladaju prve teniske korake uz pomoć stručnih trenera, dva Dejana, Vukojićića i Vasiljevića.

NIS i Teniski savez Srbije organizovali su tokom 2012. i 2013. godine akciju “Otvorena škola tenisa” za mališane iz Srbije u velikom broju gradova.

20140605_101935

Besplatna škola tenisa za najmlađe ima za cilj da podrži dečiji sport, promoviše zdrav način života, ali i da afirmiše i na pravi način podrži profesionalni sport i razvoj mladih.

Održana je prezentracija mini tenisa za najmlađi uzrast na kojoj su prisustvovali predškolci iz predškolske ustanove Bucko i mlađi razredi OŠ “Mitropolit Mihailo” iz Sokobanje. Imali smo 70 dece iz vrtića i 130 iz Osnovih škola. Upoznali smo najmlađe žitelje Sokobanje sa prvim koracima tenisa i na kraju svakom poklonili tenisku loptu za uspomenu. Deca su napustila prezentaciju nasmejana što znači da im se veoma dopala i veliki broj je najavio dolazak i upis u tenisku školu po uzoru na naše najbolje tenisere” rekao je trener Vasiljević.

20140605_101746

Školi mini tenisa u Sokobanji prisustvovali su i predsednik Opštine Sokobanja Dimitrije Lukić i generalni direktor TSS Dušan Orlandić.