Ženska selekcija do 14 godina u finalu sa Rumunkama

Datum objave: 03.07.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Mlade srpske reprezentativke u konkurenciji do 14 godina Dušica Popovski, Luna Vujović i Ena Ilić, pod vođstvom trenera Slivie Hegediš  kvalifikovale su se za finalni turnir Evropskog ekipnog prvenstva do 14 godina. Na kvalifikacinom turniru koji se održava u Temišvaru selekcija Srbije u prvom kolu je kao drugi nosilac savladala tim Moldavije 3:0, u drugom kolu savladan je i tim Ukrajine 2:0. Za prvo mesto u kvalifikacijama srpkinje će se boriti protiv domaćina Rumunije. Finalni deo ekipnog Prvenstva Evrope je zakazan za period od 7. do 9. jula 2023. u Loanu (Italija). Odmah po završetku finalnog dela takmičenja Dušica Popovski i Luna Vujović iz Loana putuju u Englesku, na Vimbldon u konkurenciji do 14 godina koji je pozivnog karatera.

Muška reprezentacija Srbije u konkurenciji do 14 godina nije uspela da se plasira u finale Ekipnog šampionata Evrope. U prvom kolu savladali su tim Estonije 2:1, a zatim u borbi za plasman na finalno takmičenje pretrpeli poraz od Francuske 2:0 u Denizliju u Turskoj. Nacionalni tim činili su Relja Todorović, Luka Ćeramilac i Pavle Stojiljković, prevođeni trenerom Nemanjom Ivićem.