Dve ITF titule u nizu za Marka Maksimovića

Datum objave: 29.10.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Juniorski šampion Srbije u konkurenciji do 18 godina Marko Maksimović nanizao je tri ITF juniorska finala u oktobru 2023. ot toga osvojio dve singl ITF juniorske titule u nizu.

Pre dve nedelje Maksimović je osvojio singl trofej na turniru u Mostaru kategorije J100, gde je stigao i do finala dubla.

Sada je novi singl trofej Marko iskovao u mašarskom mestu Šekešfehervaru (J200) gde je kao drugi nosilac u finalu eliminisao Italijana Đakopo Vasamija 6:4, 6:1.

Maksimović je trenutno na 104. mestu juniorske ITF liste, kada se upiši poeni koje je zaradio osvojivši ove trofreje sledi značajan skok. Marko je potred juniorskih takmičenja u 2023. igrao i turnire iz profi fjučers serije, a osvojio je i Prvenstvo Srbije do 18 godina. Takodje igrao i je i još jedno finale singla ITF juniorskog takmičenja u španskom mestu Benikarlo.