Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Trijumf Nine Stojanović u Šarm El Šeiku

Datum objave: 01.12.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada srpska teniserka Nina Stojanović osvojila je titulu (fjučers serija, 10.000) na turniru u Šarm El Šeiku (Egipat).

Nina je bila postavljena za osmog nosioca, a u borbi za šampionski trofej bila je bolja od Anastasije Pribilove iz Rusije 7:6, 6:3.
Ovo je bilo četvrto finale singla u karijeri za Ninu i druga titula nagradnog fonda 10.000 dolara. Sva četiri finala Stojanovićeva je
odigrala je 2014. na turnirima u Šarm El Šeiku.Pored ova četiri finala u singlu, Nina je osvojila sedam titula u dublu u 2014 (pet u Šarm El Šeiku, jednu u Vrnjačkoj Banji i jednu u Oslu).
Stojanovićeva se trenutno nalazi na 532. mestu WTA liste, ali će joj bodovi osvojeni na turnirima u Egiptu doneti skok za oko 80 mesta, i prvi put
će se naći među 450 najboljih teniserki sveta.

Jorovićeva osvojila Nju Delhi

Datum objave: 22.11.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa 17- godišnja Ivana Jorović popela se na pobedničko postolje profesionalnog turnira u Nju Delhiju, nagradnog fonda 50.000 dolara.

Jorovićeva je do finala izgubila samo jedan set i to u polufinalu od Ukrajinke Anastasije Vasiljeve koju je savladala rezultatom 4:6, 6:3, 6:2.

U samoj borbi za trofej Ivana je eliminisala predstavnicu Austrije Barbaru Has 6:2, 6:2.

Kirovski vicešampion

Datum objave: 14.11.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Konstantin Kirovski poneo je naslov vicešampiona na turniru U16 Cat 3, pod nazivom 7º TORNEO INTERNACIONAL CADETE SANXENXO.

Turnir je održan u Španiji u periodu od 27.oktobra do 2. novembra 2014. godine, a Kirovski je u borbi za pobednički trofej izgubio od Vlad Andrei Dancua rezultatom 4:6, 7:5, 6:3). U dublu Konstantin je zauzeo drugo mesto u paru sa Vlad Andrei Dancuom.

Dupla kruna za Ivana Bjelicu

Datum objave: 05.11.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpski teniser Ivan Bjelica osvojio je duplu krunu na turniru iz fjučers serije koji je održan u Grčkoj - Heraklion.

U singlu Bjelica nije izgubio ni set, a u finalu je salvadao Italijana Rikarda Belotija 7:5, 6:3.

U dubl konkurenciji šampionski trofej Bjelica je podigao sa zemljakom Miljanom Zekićem. U finalu bili su bolji od para Jakupovic, Kalovelonis (Grčka, Rusija) 6:3, 7:6(4).

Polufinale za Nataliju Popović na turniru u Mostaru

Datum objave: 13.10.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Nakon kraće pauze, Natalija Popović se ponovo vratila uspešno na  međunarodne teniske terene. Posle uspeha koje je imala u 2013. godini na turnirima Tennis Europe, Popovićeva u drugoj polovini ove godine, počinje uspešno da igra na turnirima iz kalendara ITF-a. To su turniri u juniorskoj konkurenciji do 18 godina starosti ( Natalija trenutno ima 15 godina). U avgustu mesecu igrala je dva turnira ITF G5 u Skoplju i na oba turnira je dosla do finala dubla. Na prvom turniru AS Open u Skoplju partnerka joj je bila Anđela Sebrek iz Srbije, a na drugom turniru, Neocom Open takodje u Skoplju, Monik Belovuković iz Australije.

Kristina Miletić osvojila Masters Tennis Europe u konkurenciji do 16, Miladinović vicešampion do 14

Datum objave: 05.10.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Masters Tennis Europe turnir održan je u italijanskom gradu Ređo Kalabrija na kome su učestvovali najbolje rangirani igrači u konkurenciji do 14 i do 16 godina za tekuću sezonu.

U konkurenciji do 16 godina Srbiju je predstavljala Kristina Miletić koja zauzima 5. mesto na rejs Masters listi za 2014. Miletićeva je takmičenje završila na pobedničkom postolju, u finalu je kod vođstva Kristine 4:0 meč predala Nemica Voracek. U četvrtfinalu Miletićeva je savladala ruskinju Solovjevu 0:6, 6:4, 6:2, a zatim u polufinalu Italijanku Furak 7:6, 6:2.

Ivana Jorović kreće u profi pohode!

Datum objave: 26.09.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Ivana Jorović - ona što postavi sebi za cilj, to i ostvari. Na početku godine postavila je sebi zadatak da se domogne prvog mesta na juniorskoj listi najboljih mladih igračica planete. Uspela je, a uz to nastupala je za reprezentaciju Srbije do 18 godina i osvojila zlato na ekipnom prvenstvu Evrope. Igrala je u junu i finale juniorskog gren slema, na terenima Roland Garosa.

Kao najperspektivnika mlada teniserka sveta uzela je učešće na olimpijskim igrama mladih u Kini. Imala je tu čast da na ceremoniji otvaranja nosi srpsku zastavu. Na žalost, u Kini se povredila, usledila je jednomesečna pauza koja je iskorišćena za lečenje i rehabilitaciju. Mesec dana bez reketa i treninga učinili su svoje. Tek nedavno Ivana se vratila optimalnim treninzima pripremajući se za nastup u kvalifikacijama na WTA turniru u Luksemburgu. Ivanin prvi WTA turnir u karijeri.

Jovana Jakšić kandidatkinja za turnir Zvezda u usponu

Datum objave: 07.09.2014. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Srpska Fed kup reprezentativka  Jovana Jakšić nalazi se među kandidatkinjama za učešće na novom turniru Zvezda u usponu.

Turnir Zvezda u usponu održaće se u Singapuru, od 17. do 21. oktobra, uporedo sa Završnim WTA turnirom, na kome će učestvovati osam najboljih svetskih teniserki. Na turniru Zvezda u usponu učestvovaće dve teniserke koje će predstavljati ostatak sveta (ROW) i dve teniserke iz azijsko-pacifičkog dela (APAC).Pored Jakšić kandidatkinje za ROW su Švajcarkinja Belinda Benčić, Amerikanka Medison Kiz i Monika Puig iz Portorika. Navijači mogu glasati na sajtu www.wtafinals.com/Rising-Star-Poll. "Uzbuđena sam i počastovana što sam uključena u glasanje za Zvezdu u usponu. Ostvarenje sna je biti u Singapuru sa osam vrhunskih teniserki i legendama tenisa", rekla je Jakšić, 125. teniserka sveta.