Kurs za užestručno osposobljavanje teniskih sudija-2023

Datum objave: 19.10.2023. // Kategorija: Sudijski odbor
Sudijski Odbor TSS objavljuje organizaciju Kursa za užestručno osposobljavanje novih teniskih sudija.

Kurs će biti održan u Beogradu u sledećim datumima:
I deo - 25-26 Nov 2023
II deo - 02-03 Dec 2023

Navedeni datumi predstavljaju ceo Kurs koji smo podelili u dva vikenda kako bi polazinici mogli lakše da se uklope.
Kotizacija za Kurs je nepromenjena i iznosi 12.000,00 dinara koju primljeni kandidati plaćaju na račun Teniskog saveza Srbije po dobijenim uputstvima za uplatu.

PRIJAVE KANDIDATA SU PREKO LINKA:

Teme koje će se obrađivati na Kursu su:
  • Pravila teniske igre kao i specifična pravila određenih takmičenja sa akcentom na takmičenjima iz Kalendara Teniskog saveza Srbije i Regionalnih saveza u Srbiji
  • Sudijske procedure i najčešće situacije
  • Procedure i specifična obuka za rad na turnirima najmlađih uzrasta kao jedan od važnijih segmenata u radu novih teniskih sudija
  • Osnove suđenja u svojstvu linijskog sudije i sudije u stolici
Licenca:
Kandidati koji uspešno savladaju Kurs i polože završni test stiču B licencu Teniskog saveza Srbije i mogućnost da rade kao:
  • Vrhovne sudije na turnirima iz kalendara teniskih Regiona Srbije
    • akcenat se stavlja na turnire mlađih konkurencija
  • Kao asistenti Vrhovnim sudijama na Državnim prvenstvima Srbije i ostalim turnirima iz Kalendara TSS
  • Rad u ulogama sudije u stolici ili linijskog sudije po specijalnom odobrenju Odbora