POČINJE SERIJA TURNIRA “TENIS 10” SA BOGATIM NAGRADAMA

Datum objave: 28.04.2023. // Kategorija: Domaća scena
POČINJE SERIJA TURNIRA “TENIS 10” SA BOGATIM NAGRADAMA

Teniski savez Srbije proslavio je prošle godine vek postojanja. U drugih 100 godina ulazimo sa mladim snagama, spremnih za izazove “Novog veka srpskog tenisa”. Jasne i perspektivne budućnosti nema bez jake baze. A, baza se stvara od armije dece, koja tek prave prve teniske i životne korake. Zbog toga Teniski savez Srbije, uz Ministarstvo sporta Srbije pokreće projekat “Novi vek srpskog tenisa”, u kome će jedna od najbitnijih tema da budu “Klinci za budućnost”. Predani ideji, odani sportu, ali svim životnim postulatima ekologije, održivog životnog razvoja i zaštite životne sredine. Sve uz podršku, i pod budnim okom dosadašnjih velikana srpskog tenisa.

Počinjemo serijom turnira za devojčice i dečake do 10 godina, “Tenis 10”, u svim regionalnim teniskim centrima Srbije. Iz Beograda, Subotice, Novog Sada, Čačka i Niša želimo da pošaljemo jasnu sliku da za tenis u Srbiji nema zime.

Turniri su:

6. i 7. maja na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu

20. i 21. maja na terenima TK Spartak u Subotici

10. i 11. juna na terenima TA Tipsarević u Beogradu

1.i 2. jula na terenima TA TAŽ u Nišu

22. i 23. jula na terenima TK Sloboda u Čačku

26. i 27. avgusta na terenima TK Partizan u Beogradu

2. i 3. septembra na terenima TA Elit u Novom Sadu

23. i 24. septembra na terenima TA Novak u Beogradu

Pozivamo sve klubove da aktivno uzmu učešće na turnirima, jer je spreman i bogat nagradni fond. Za najuspešnije šefove teniskih škola klubova su predviđene nagrade:

150.000 RSD najuspešnijem

100.000 RSD drugoplasiranom

70.000 RSD trećeplasiranom

50.000 RSD četvrtoplasiranom

Rangiranje se vrši na kraju serije turnira, a pored rezultata bitan je i broj učesnika .

Teniski savez Srbije