Srbija osvojila zlato u Izmiru

Datum objave: 05.02.2023. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Šampionsko postolje za žensku juniorsku selekciju Srbije u konkurenciji do 14 godina. Kvalifikacije za Vinter kup, evropski zimski šampionat 2023. srpkinje su u turskom Izmiru završile na pobedničkom postolju i sa zlatnim medaljama oko vrata plasiravši se na finali turnir koji će biti održan u Češkoj.
Ženski tim Srbije u konurenciji do 14 godina u sastavu: Luna Vujović, Dušica Popovski i Andrea Lola Popović prevođene trenerom Silvijom Hegediš briljirale su u kvalifikacijama. U prvom kolu naše devojčice su kao prvi nosioci ovog takmičenja bile slobodne, u drugom je savladan tim Bugarske 3:0, dok su u finalu kvalifikacija istim rezultatom 3:0 savladane predstavnice domaćina Turske (Dušica Popovski – Defne Ajdemir 5:1 predaja, Luna Vujović – Melis Jildirim 6:2, 6:3, dubl: Popovski, Vujović – Balkan Jildirim 4:2, 5:4(5).
Zlatne medalje srpkinje su ponosno nosile na pobedničkom postolju u Izmiru, sledi finalni turnir u Češkoj od 17. do 19. februara gde će se boriti za evropski tron.