Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Trofej "Berba grožđa" Miliću

Datum objave: 07.10.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vršac održano je prvenstvo "Berba grožđa" prve kategorije u konkurenciji do 14 godina za dečake.

Naslov šampiona ovog takmičenja poneo je Ognjen Milić koji je u finalu savladao Vuka Kruščića 3:6, 7:5, 6:0. U polufinalu Ognjen je bio bolji od Nikole Lulića 6:2, 6:2, dok je Vuk pobedio Andriju Čopića 7:6(4), 7:6(2).

Maji Masters TSB do 14 za 2019

Datum objave: 04.10.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima OTK Beograd održan je završni Masters Teniskog saveza Beograda u konkurenciji devojčica do 14 godina.

Naslov najbolje ponela je Maja Miščević koja je u finalu pobedila Anastasiju Arsić 6:2, 7:5. U polufinalu Maja je savladala Leontinu Stojanović 4:6, 6:3, 7:5, dok je Anastasija bila bolja od Nevene Janošević 6:2, 6:2.

U borbi za treće mesto Stojanovićeva je pobedila Janoševićevu 3:6, 6:3, 10:6.

TENISKA AKADEMIJA ŽIVKOVIĆ DOMINIRA REGIONOM

Datum objave: 03.10.2019. // Kategorija: Domaća scena
U Ribarskoj Banji se na terenima istoimenog kluba tokom vikenda igrao Masters Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji tenisera i teniserki do 12 godina. Turnir je protekao u znaku Teniske akademije Živković (TAŽ). Titulu šampiona je poneo Aleksandar Žikić (TAŽ), a u konkurenciji teniserki prva tri mesta su pripala Teniskoj akademiji Živković. Prva je bila Nina Krstić, druga Anastasija Cvetković, treća Jevrosima Mitić. Luka Stanković (TAŽ) je zauzeo treće mesto kod tenisera.

Žikić je u finalu bio bolji od Ilije Trajkovića iz Smedereva sa 2:1 (3/6, 6/3, 6/2). Nina je rezultatom 2:1 (1/6, 7/6, 6/1) bila bolja od klupske drugarice Anastasije Cvetković.

Dok se u Ribarskoj Banji igrao Masters TSIS, u Knjaževcu se igralo Otvoreno prvenstvo za tenisere do 14 godina. Nikola Jović (TAŽ) je osvojio šampionski pehar. On je u finalu pobedio Danila Jovanovića iz Zaječara sa 2:0 (6/1, 6/0).

TAŽ je tokom septembra nastavio da ostvaruje zapažene rezultate na državnom i međunarodnom nivou. Teniseri su stigli do vicešampionske titule na Ekipnom prvenstvu Srbije do 18 godina, Anđela Petrović (TAŽ) je na međunarodnom juniorskom turniru iz serije ITF stigla do trećeg mesta u pojedinačnoj konkurenciji i titule u dublu sa klupskom drugaricom Lolom Radiovojević. Turnir je održan na Zlatiboru, a na turniru iz ITF serije za juniorke u Tirani, teniserka niške akademije Emilija Zdravković je u paru sa Janom Stojanovom iz Makedonije stigla do trećeg mesta u dublu. Vredno je pomenuti i da je Luka Stanković zauzeo treće mesto na Otvorenom prvenstvu Niša u konkurenciji do 12 godina.

Komneniću Masters TSB do 14 za 2019.

Na terenima TK Match point održan je završni Masters Teniskog saveza Beograda u konkurenciji do 14 godina za dečake.

Pobedničko postolje osvojio je Andrej Komnenić koji je u finalu savladao Aleksandra Huđeca 6:2, 7:5. U polufinalu Andrej je bio bolji od Miloša Mikovića 4:6, 7:5, 6:0, dok je Aleksandar pobedio Petra Ćerića 2:6, 7:5, 6:2.

U borbi za treće mesto Ćertić je pobedio Mikovića 2:6, 6:4, 10:8.

Elena i Nikola osvojili OP Knjaževca do 14

Datum objave: 01.10.2019. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Magnet održano je Otvoreno prvenstvo Knjaževca u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina, druga kategorija.

Kod devojčica najuspešnija je bila Elena Milutinović koja je u finalu savladala Miu Milisavljević 6:2, 6:3. U polufinalu Elena je bila bolja od Marijane Ilić 6:0, 6:1, dok je Mia pobedila Sofiju Krstić 6:1, 6:1.

Pobednički pehar kod dečaka osvojio je Nikola Jović koji je u finalu bio bolji od Danila Jovanovića 6:1, 6:0.U polufinalu Nikola je savladao Dušana Grujića 6:1, 6:2, dok je Danilo pobedio Filipa Ivanova 6:1, 6:1.

Trijumf Kolas u TK Privilege

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za devojčice održano je na terenima TK Privilege.

Pobedničko postolje osvojila je Maryia Kolas koja je u finalu posle velike borbe pobedila Jefimiju Dimitrijević 6:1, 4:6, 11:9. U polufinalu Maryia je savladala Miu Smiljanić 2:6, 6:3, 10:3, dok je Jefimija bila bolja od Gaje Đuričković 6:4, 6:2.

Šaviji pehar do 12 u TK Agrimes

Na terenima TK Agrimes održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake.

Pobednički pehar osvojio je Marko Šavija koji je u finalu savladao Lazara Lukovića 6:0, 6:1. U polufinalu Marko je bio bolji od Strahinje Albijanića 6:2, 6:3, dok je Lazar pobedio Iliju Trajkovića 6:4, 1:6, 10:5.

Varvari trofej na Banjici

Na terenima TK Banjica održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice. Pobedu je odnela Varvara Degtiarova koja je u finalu savladala Jekaterinu Burenjinu 6:1, 6:1.

Degtiarova je u polufinalu bila bolja od Nevene Janošević  6:1, 6:3, dok je Burenjina pobedila Ivu Janković 6:2, 6:2.

Mia i Karol osvojili narandžasti nivo u Topacu

Na terenima TK Topaco održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo za devojčice i dečake.

Kod devojčica pobedu je odnela Mia Rakić koja je u finalu savladala Hanu Ilić 4:1. U polufinalu Mia je bila bolja od Nađe Grubović 4:1, a identičnim rezultatom Hana je pobedila Anu Dejković. Utešni turnir osvojila je Hana Pavlović savladavši Aleksandru Marjanović 4:0.

U konkurenciji dečaka do pobedničkog trofeja stigao je Karol Verbić koji je bio bolji u finalu od Petra Travice 5:3. U polufinalu Karol je savladao Nikolu Nokovića 4:2, dok je Petar pobedio Pavla Potparića 4:2. Utešni turnir osvojio je Vojin Anđelković pobedivši Dimitrija Đekića 4:0.

Dobrnjac seniorski šampion Srbije 2019.

Datum objave: 27.09.2019. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TA Tipsarević održano je Prvenstvo Srbije u konkurenciji seniora (pojedinačno).

Naslov šampiona poneo je Vanja Dobrnjac koji je u finalu bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:2, 6:1. U polufinalu Vanja je savladao Tadiju Radovanovića 6:0, 6:2, dok je Mihailo pobedio Stefana Spasojevića 6:1, 6:3.