Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

TC Novak novi šampion Srbije u ekipnoj konkurenciji za juniorke (do 18)

Datum objave: 30.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TC Novak odigrana su polufinala i finalni meč Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji juniorki do 18 godina. 

Naslov šampiona ponela je ekipa TC Novak koja je u finalu savladala tim TK Spartak 4:0 (Iva Šepa - Vanja Vidanović 6:0, 6:0 s.r, Leontina Stojanović - Danijela Danilović 6:4, 6:0, Lola Radivojević - Ana Jošić 6:0, 6:0, dubl: Šepa, Radivojević - Vidović, Vidanović 6:2, 6:2). 

Polufinala -

TK Dril - TK Spartak 2:2 (4:5) pobeda Spartaka boljom gem razlikom (Lara Stojanovski - Anđela Vidović 6:0, 6:0 službeni rezultat, Sara Savković - Vanja Vidanović 4:6, 4:6, Sara Mikača - Anđela Danilović 6:7(8), 6:4, 10:8, dubl: Stojanovski, Mikača - Vidović, Vidanović 3:6, 3:6)
 
TC Novak - TK Fair play 2:2 (6:5) pobeda Novaka boljom gem razlikom (Iva Šepa - Nevena Kolarević 6:3, 5:7, 7:6(4), Leontina Stojanović - Anamarija Kovačević 6:4, 6:1, Andrea Mrvić - Teodora Stefanović 4:6, 7:6(5), 4:6, dubl: Šepa, Mrvić - Kolarević, Stefanović 3:6, 6:0, 5:10) 
 
 

ŽIKIĆ, CVETANOVIĆ I CVETKOVIĆEVA ŠAMPIONI REGIONA

Datum objave: 28.10.2020. // Kategorija: Domaća scena
U Nišu se na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) proteklog vikenda igralo Prvenstvo Teniskog saveza istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji tenisera i teniserki do 18 godina. 
 
Titulu šampiona je poneo Nikola Cvetanović, teniser Teniske akademije Živković (TAŽ) iz Niša. Nikola je u finalu bio bolji od klupskog druga Uroša Jovića (TAŽ) i meč završio sa 2:1 (3/6, 6/0, 6/4). Treće mesto su osvojili Mateja Milošević (TAŽ), odnosno Luna Urso (TAŽ) i Mina Milosavljević u konkurenciji teniserki. 
 
Paralelno sa ovim prvenstvom u Zaječaru se igralo PRVENSTVO TSIS u konkurenciji tenisera i teniserki do 14 godina. Do šampionske titule su stigli Aleksandar Žikić (TAŽ) i Anastasija Cvetković (TAŽ). Oboje su do titule stigli bez izgubljenog seta, a dominaciju niške akademije na prvenstvu regiona su potvrdili Jevrosima Mitić (TAŽ), koja je bila druga, trećeplasirana Darija Ilić (TAŽ) i trećeplasirani Andrija Petrović (TAŽ) i Ognjen Milenović (TAŽ). 
 
Teniseri niške akademije su u nedelji za nama bili zapaženi i na međunarodnoj sceni. Nikola Jović (TAŽ) je stigao do titule na sportskim igrama mladih u Sarajevu. Na istom takmićenju Anja Stanković (TAŽ) je osvojila vicešampionsku titulu. Stefan Skobelev (TAŽ) je na ITF turniru u Budimpešti osvojio titulu u dublu, radi se o konkurenciji do 18 godina. 
 
 

Poznati polufinalisti Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji do 18

Datum objave: 28.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Poznati su polufinalisti Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore. 

Za plasman u završnu rundu takmičenja kod juniori boriće se TK Dril protiv TK Spartak i TC Novak protiv TA Fair play. 

Kod juniora polufinale parove čine na jednog strani TK Spartak i TK Agrimes, na drugoj TK Crvena zvezda i TA Player zone. 

Završnica Ekipnog prvenstva Srbije 2020. u konkurenciji do 18 godina za juniorke biće održana na terenima TC Novak. dok će domaćin polufinalnih i finalnog meča kod juniora biti TK Crvena zvezda. 

Polufinalni mečevi zakazani su za 29. oktobar 2020. sa početkom od 10 časova. 

- žreb juniori ovde

- žreb juniorke ovde 

Rezultati polufinala: 

juniori - 

TK Spartak - TK Agrimes 3:1 (Filip Stipić - Aleksandar Mihajlović 4:6, 7:5, 6:0 s.r, Lazar Milićević - Aleksa Gajić 6:2, 6:3, Danić Lazar - Milan Macura 3:6, 0:6, dubl: Bašić, Mandović - Mihajlović, Hadži-Mehmedović 7:5, 7:5)

TK Crvena zvezda - TK Player zone 3:1 (Stefan Popović - Mihailo Savić 0:6, 0:6 službeni rezultat, Aleksa Marđonović - Slobodan Čejović 6:0, 6:0, Petar Teodorović - Miloš Miković 6:1, 6;1, Popović, Teodorović - Savić, Čejović 6:1, 6:0)

Finale - 

TK Spartak - TK Crvena zvezda 

juniorke - 

TK Dril - TK Spartak 2:2 (4:5) pobeda Spartaka boljom gem razlikom (Lara Stojanovski - Anđela Vidović 6:0, 6:0 službeni rezultat, Sara Savković - Vanja Vidanović 4:6, 4:6, Sara Mikača - Anđela Danilović 6:7(8), 6:4, 10:8, dubl: Stojanovski, Mikača - Vidović, Vidanović 3:6, 3:6)

TC Novak - TK Fair play 2:2 (6:5) pobeda Novaka boljom gem razlikom (Iva Šepa - Nevena Kolarević 6:3, 5:7, 7:6(4), Leontina Stojanović - Anamarija Kovačević 6:4, 6:1, Andrea Mrvić - Teodora Stefanović 4:6, 7:6(5), 4:6, dubl: Šepa, Mrvić - Kolarević, Stefanović 3:6, 6:0, 5:10) 

Finale - 

TC Novak - TK Spartak 


EKIPNO PRVENSTVO SRBIJE U KONKURENCIJI DO 18 GODINA - REZULTATI

Datum objave: 27.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

1. kolo, juniori: 

TK Gazela - TK Mokrin 3:1 (Vuk Rađenović - Stefan Šibul 0:6, 0:6 (s.r), Aleksa Mišić - Marko Pekarević 6:2, 6:2, Aleksandar Huđec - Aleksa Borbelj 6:1, 6:0, dubl: Rađenović, Mišić - Šibul, Pekarević 6:1, 6:1) 

TA TAŽ - TA Obradović 3:1 (Nikola Cvetanović - Đorđe Kurčubić 4:4 predaja, Uroš Jović - Danilo Ilić 6:1, 7:5, Ilija Ivanović - David Knežević 6:1, 6:2, dubl: Jović, Milošević - Kurčubić, Ilić 6:3, 7:6(4)

TK Žak - TK Player zone 2:2 (pobeda Player zone zbog bolje gem razlike 36:30) (Luka Rupnjak - Mihailo Savić 2:6, 1:6, Nemanja Mraović - Slobodan Čejović 6:3, 6:4, Srđan Bugarin - Miloš Miković 6:2, 6:3, dubl: Rupnjak, Bugarin - Savić, Čejović 2:6, 1:6) 

TK Kikinda - TK Dril 1:3 (Vukašin Popović - Leon Nikolić 1:6, 6:7(4), Uroš Ćirić - Mihajlo Lasica 1:6, 1:6, Nikola Radišić - Tadej Mihailović 6:3, 3:6, 6:0, dubl: Radišić, Živković - Radoman, Lasica 0:6, 1:6) 

2. kolo, juniori: 

TK Spartak - TK Gazela 4:0 (Petar Palković Bašić - Vuk Rađenović 7:5, 7:5, Filip Mandović - Aleksa Mišić 6:4, 6:1, Lazar Danić - Aleksandar Huđec 6:3, 7:5, dubl: Milićević, Stipić - Rađenović, Mišić 6:1, 6:1) 

TK Agrimes - TA TAŽ 4:0 (Aleksandar Mihajlović - Nikola Cvetanović 6:0, 6:2, Milan Macura - Uroš Jović 6:3, 6:4, Dušan Trunić - Ilija Ivanović 6:4, 6:1, dubl: Mihajlović, Hadži-Mehmedović - Jović, Milošević 6:4, 6:2) 

TK Dril - TK Crvena zvezda 0:4 (Leon Nikolić - Stefan Popović 2:6, 6:7(5), Bojan Radoman - ALeksa Marđonović 2:6, 3:6, Mihajlo Lasica - Petar Teodorović 1:6, 0:6, dubl: Nikolić, Lasica - Popović, Teodorović 2:6, 1:6

TK Đukić - TK Player zone 2:2 (pobeda Player zone boljom gem razlikom) (Marko Jevremović - Mihailo Savić 2:6, 0:6, Andrej Radojičić - Slobodan Čejović 7:5, 4:6, 6:3, Marko Nikolić - Miloš Miković 6:1, 6:3, dubl: Luković, Jevremović - Savić, Čejović 2:6, 5:7) 

1. kolo, juniorke: 

TK Spartak - TK Winner 3:1 (Vanja Vidanović - Elena Konjikušić 6:0, 6:0, Danijela Danilović - Stela Džimović 6:4, 6:1, Ana Jošić - Gaja Đuričković 4:6, 4:6, dubl: Vidanović, Danilović - Džimović, Đuričković 6:4, 6:0) 

TK Đukić - TK Fair Play 1:3 (Marija Ristanović - Nevena Kolarević 1:6, 2:6, Anđelija Marković - Anamarija Kovačević 6:7(3), 4:6, Anastasija Alimpić - Teodora Stefanović 2:6, 2:6, dubl: Marković, Ristanović - Kolarević, Krajić 6:2, 6:2) 

2. kolo, juniorke: 

TK Spartak - TA Obradović 3:1 (Anđela Vidović - Senka Deletić 0:6, 0:6 (s.r), Vanja Vidanović - Simona Deletić 6:2, 6:4, Danijela Danilović - Marija Đurašić 6:1, 6:0, dubl: Vidović, Vidanović - S. Deletić, S. Deletić 6:2, 6:7(6), 10:5) 

TC Novak - TA Player zone 4:0 (Iva Šepa - Milica Prokić 6:4, 7:5, Leontina Stojanović - Kristina Radović 6:2, 6:1, Anđela Mrvić - Dorotea Milosavljević 6:3, 6:1, dubl: Šepa, Vaja - Prokić, Radović 6:2, 6:2)

TK Dril - TK Magnet 4:0 (Lara Stojanovski - Sofija Kostić 6:1, 6:0, Ana Savković - Marijana Ilić 6:3, 6:0, Lana Stanišić - Milica Martinović 4:6, 5:0 predaja Martinović, dubl: Stojanovski, Savković - Ilić, Martinović 6:4, 6:1)


Dimitrijević šampion Masters TSS takmičenja do 16 godina

Datum objave: 26.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održan je Masters TSS u konkurenciji dečaka do 16 godina. 

Naslov šampiona poneo je Lazar Dimitrijević koji je u finalu salvadao Sašu Markovića 6:2, 0:6, 12:10. U polufinalu Lazar je bio bolji od Marka Nikolića 6:1, 6:4, dok je Saša pobedio Aleksu Smiljanića 6:4, 6:2. 

U borbi za treće mesto Nikolić je pobedio Smiljanića 6:4, 6:1. 


MASTERS TSS 2020. DO 16 GODINA - žreb, raspored i rezultati

Datum objave: 23.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održava se Masters TSS 2020. u konkurenciji do 16 godina za dečake. 

- glavni žreb dečaci ovde

 raspored mečeva 26.10.2020. ovde


EKIPNO PRVENSTVO SRBIJE U KONKURENCIJI DO 18 GODINA - ŽREBOVI I RASPORED

Datum objave: 21.10.2020. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani klubovi učesnici ekipnog takmičenja do 18 godina,
 
u nastavku mozete videti: 
 
- žreb juniori ovde
- žreb juniorke ovde
 
- bodovanje juniori ovde
- bodovanje juniorke ovde 
 
- uvodno pismo ovde 

Takmičarski odbor Teniskog saveza Srbije na telefonskoj sednici održanoj 20. oktobra 2020. godine, doneo je sledeću 
 
                                                         O D L U K U
 
1. Masters turnir u konkurenciji igrača i igračica do 16 godina, održava se u Novom Sadu, na terenima TK Vojvodina u terminu 24-25. oktobar 2020. godine
2. Odluku objaviti na Sajtu TSS.
      
 
predsednik Takmičarskog odbora TSS
Dušan Milojković
 

Maša i Andrej šampioni Mastersa TSS 2020. u konkurenciji do 12 godina

Datum objave: 18.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održan je završni Masters TSS 2020. u konkruenciji do 12 godina za devojčice i dečake. 

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Maša Janković koja je u finalu savladala Teodoru Vlajić 6:0, 6:1. U polufinalu Maša je bila bolja od Anastasije Čolović 6:2, 6:4, dok je Teodora pobedila  Anastasiju Cvetković 6:3, 6:3. U borbi za treće mesto Cvetkovićeva je pobedila Čolovićevu 6:4, 6:7(4), 10:5. 

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Andrej Marković savladavši u finalu Mihajla Topića 6:2, 4:6, 10:3. U polufinalu Andrej je bio bolji od Pavla Stoiljkovića 6:3, 6:0, dok je Mihajlo pobedio Igora Perića 6:0, 6:1. Treće mesto osvojio je Pavle kome je meč bez borbe predao Igor.  


MASTERS TSS 2020. DO 12 GODINA - ŽREB, RASPORED, REZULTATI

Datum objave: 16.10.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu održava se Masters TSS 2020. u konkurenciji devojčica i dečaka do 12 godina. 

- žreb dečaci ovde

- žreb devojčice ovde

- raspored mečeva 18.10.2020. ovde