Datum objave: 27.02.2020. // Kategorija: Domaća scena

Novi pravilnik Teniskog saveza Srbije za 2020. godinu možete pogledati ovde

Luna i Aleksa osvojili Kup Srbije u konkurenciji do 12

Datum objave: 26.02.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je Kup Srbije u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Šampionski trofej kod devojčica otišao je u ruke Lune Vujović koja je u finalu bila bolja od Maše Janković 6:1, 6:1. U polufinalu Luna je pobedila Lanu Virc 6:2, 2:6, 6:3, dok je Maša savladala Anastasiju Cvetković 6:2, 6:2.

Kod dečaka na pobedničko postolje stao je Aleksa Mirković pobedivši u finalu Vanju Nikolića 6:1, 6:1. U polufinalu Aleksa je savladao Mihajla Radmana 6:2, 6:3, dok je Vanji meč kod rezultata 4:1 predao Uroš Rađenović.

ANJA STANKOVIĆ OSVOJILA OTVORENO PRVENSTVO NIŠA

Tokom vikenda je u Nišu je na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) odigrano Otvoreno prvenstvo Niša za teniserke do 16 godina. Turnir je protekao u znaku teniserke Teniske akademije Živković (TAŽ) Anje Stanković. Anja je tokom čitavog turnira bila dominantna i protivnicama nije dopustila da osvoje ni set. Niška teniserka je u finalu pobedila Milicu Stošović iz Blaca 2:0 (6/4, 7/6).

„Igrala sam hrabro i napadački sa ciljem da osvojim ovaj trofej, jer će mi to dati više samopouzdanja za izazove koji predstoje.“ – rekla je Anja Stanković po završetku turnira.

TAŽ i u ovoj godini nastavlja da ostvaruje pozitivne rezultate, tokom proleća i leta biće i domaćin značajnih međunarodnih turnira.

Dani i Vuku Kup Srbije u konkurenciji do 16 godina

Datum objave: 24.02.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Stari Grad u Šapcu održan je Kup Srbije, prve kategorije, u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona u konkurenciji devojčica ponela je Dana Čarnićeva koja je u finalu savladala Maju Miščević 6:0, 6:2. U polufinalu Dani je meč kod rezultata 6:0 predala Mina Milosavljević, dok je Maja pobedila Sašu Sakuru Štulu 4:6, 6:2, 6:4.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Vuk Rađenović koji je u borbi za tron pobedio Zorana Ludoškog 6:4, 6:2. U polufinalu Vuk je bio bolji od Aleksandra Huđeca 6:4, 6:2, dok je Zoran savladao Marka Vukobratovića 6:3, 6:0.

Todoroviću trofej do 18 u TK Dril

Datum objave: 20.02.2020. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina održano je na terenima TK Dril.

Naslov šampiona poneo je Luka Todorović koji je u borbi za trofej bio bolji od Lazara Ignjovića 6:2, 6:1. U polufinalu Todorović je savladao Leona Nikolića 6:2, 6:4, dok je Lazar pobedio Vanju Vojinovića 6:2, 7:6(3).

NERADNI DANI POVODOM DANA DRŽAVNOSTI - SRETENJE

Datum objave: 14.02.2020. // Kategorija: Domaća scena
Povodom predstojećeg praznika Dana državnosti - Sretenje kancelarija TSS neće raditi u ponedeljak, 17.02.2020. godine.

Sretenje se obeležava kao državni praznik u znak sećanja na 1804. godinu, kada su srpski ustanici, predvođeni Đorđem Petrovićem, poznatijim kao Karađorđe, na Zboru u Orašcu odlučili da pokrenu Prvi srpski ustanak.

Takođe, tog dana 1835. godine u Kragujevcu je donet Sretenjski ustav, prvi Ustav Srbije.

Anđela Vidović najbolja juniorka Srbije na Dvoranskom prvenstvu 2020.

Datum objave: 05.02.2020. // Kategorija: Domaća scena

Naslov šampiona Srbije Dvoranskog prvenstva 2020. u konkurecniji juniorki ponela je Anđela Vidović.

Do šampionskog trofeja Anđela je stigla na domaćem terenu, u TK Spartak čija je članica i u kojem je održano ovogodišnje prvenstvo.

U finalu Vidovićeva je savladala Senku Deletić 7:5, 6:3.

U polufinalu Senka je pobedila Vanju Vidanović 3:6, 6:2, 6:4 dok je Anđela bila bolja od Nataše Savić 6:1, 6:1.

Filipu Stipiću titula Dvoranskog prvenstva Srbije do 18 za 2020.

Na terenima TK Spartak u Subotici završeno je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji juniora za 2020.

U finalnom meču sudarila su se dva Filipa, Stipić i Mandović, obojica članovi kluba domaćina ovog šampionata. Naslov šampiona poneo je Stipić pobedom od 6:2, 6:2.

U polufinalu Stipić je savladao Nikolu Mitrovića 6:4, 6:2, dok je Mandović pobedio Strahinju Mušickog 6:3, 4:6, 6:3.

Zakazani finalni mečevi Dvoranskog prvenstva Srbije do 18 za 2020.

Datum objave: 04.02.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Sprtak u Subotici održava se Dvoransko prvenstvo u konkurenciji juniorki i juniora za 2020. godinu.

Takmičenje je ušlo u završnu fazu. Plasman u finale kod juniorki izborile su Senka Deletić koja je u polufinalu pobedila Vanju Vidanović 3:6, 6:2, 6:4 i Anđela Vidović koja je bila bolja od Nataše Savić 6:1, 6:1.

Kod juniora za naslov šampiona boriće se Filip Stipić i Filip Mandović. U polufinalu Stipić je savladao Nikolu Mitrovića 6:4, 6:2, dok je Mandović pobedio Strahinju Mušickog 6:3, 4:6, 6:3.