Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Miki Janković do finala u Novom Sadu

Datum objave: 23.08.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na fjučersu koji je održan na terenima TK Vojvodina u Novom Sadu, devetom po redu koji se ovog leta održavaju u Srbiji, finale u singl konkurenciji odigrao je mladi teniser Srbije Miki Janković.

Miki je u borbi za trofej snage odmerio sa Italijanom Antoniom Masarom koji je bio bolji nakon 4:6, 4:6.

U polufinalu Janković je savladao Francuza Inzerilja 6:3, 6:4. dok je Masaro pobedio Hrvata Filipa Vegera 7:5, 7:5.

U Novom Sadu Miki je odigrao treće finale fjučersa u ovoj sezoni, trenutno je na 466. mestu ATP liste, a očekuje ga napredak kada se upišu bodovi koje je osvojio u srpskoj Atini.

Krajinović osvojio čelindžer u Italji

Mladi Dejvis kup reprezentativac Srbije Filip Krajinović sa trofejom u rukama napušta Evropu i putuje u Ameriku gde će učestvovati na četvrtom gren slem turniru u sezoni - Otvorenom prvenstvu Amerike (US Open, Njujork).

Krajinović je šampionski trofej podigao na turniru iz čelindžer serije nagradnog fonda 42.500 evra koji je održan u italijanskom gradu Kordenons. U polufinalu Filip je salvadao drugog nosioca, Italijana Paolo Lorencija 7:6(5), 6:4, dok je u finalu kod vođstva našeg mladog asa od 5:7, 6:4, 4:1 susret predao Rumun Adrian Ungur.

Finale za Milojevića u Švajcarskoj

Mladi teniser Srbije Nikola Milojević osvojio je drugo mesto na turniru iz fjučers serije koji je održan u Ženevi, nagradni fond 10.000 dolara.

Milojević je kao prvi nosilac u borbi za trofej izgubio od Italijana Roberta Markorija 4:6, 2:6. Bilo je ovo peto finale za Nikolu u 2015, ukupno deseto u dosadašnjoj karijeri, do sada je osvojio tri titule.

Milojević je trenutno na 325. mestu ATP liste, a naredni turnir na kome će učestvovati je čelindžer u Maroku.

Oliver Sabo Rac najbolji u Ptuju

Na terenima TK Terme Ptuj u Sloveniji održan je turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 godina.

Kod dečaka trijumfovao je predstavnik Srbije Oliver Sabo Rac koji je u finalu salvadao zemljaka Mateju Janićijevića 6:4, 6:2.

U polufinalu Oliver je bio bolji od Poljaka Kamrovskog 4:6, 6:4, 6:0, dok je Mateja pobedio zemljaka Filipa Mandovića 6:0, 6:1.

Radanovićeva vicešampion u Vinkovcima

Mlada teniserka Srbije Dejana Radanović odigrala je prvo finale u profi karijeri. Do naslova vicešampiona stigla je u Vinkovcima na turniru iz fjučers serije (10.000 dolara).

U borbi za titulu Dejana je snage odmerila sa četvrtim nosiocem iz Slovačke Šantal Škamlovom koja je do trofeja stigla nakon velike borbe 6:4, 3:6, 5:7.

Nakon ovog finala Radanovićevu čeka plasman u 600. igračica na WTA listi.

Skrobonji titula u Sarajevu

Na terenima TK Tenis Pro u Sarajevu je odigran turnir iz kalendara Tennis Europe (2. kategorija)  u konkurenciji do 16 godina pod nazivom Open RCT Barcelona 1899.

Trofej u singlu u ženskoj konkurecniji osvojila je predstavnica Srbije Anđela Skrobonja koja je u finalu savladala zemljakinju Mihaelu Đaković 6:1, 6:0.

U dublu Skrobonja je u paru sa zemljakinjom i imenjakinjom Anđelom Vidović osvojila drugo mesto, u finalu su izgubile od para iz Letonije, sestara Semenistaja (Darija i Marija) 6:4, 3:6, 9:11.

U muškom dublu trofej je otišao u ruke naših tenisera Mihaila Popovića i Luke Đurđevića  koji su u borbi za tron savladali BiH par Malešević - Tomić 6:0, 6:1.

Finale singla i dubl trofej za Miletićevu

Na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina (peta kategorija) koji je održan u Skoplju, 16-godišnja teniserka Srbije Kristina Miletić osvojila je dva pehara,
vicešampiona u singlu i šampiona u dubl konkurenciji.
Miletićeva je u paru sa predstavnicom Rusije Darijom Solovjevom osvojila prvi trofej u dublu u konkurenciji do 18 godina, u njenom drugom finalu do sada.
Srpsko-ruska kombinacija je u finalu rezultatom 6:3, 6:4 bila bolja od dve srpske teniserke Vere Marković i Isidore Živković.
U finalu singla Miletićeva je u borbi za trofej izgubila od desetog nosioca ovog takmičenja, njene partnerke u dublu ruskinje Darije Solovjeve, posle velike borbe 6:3, 2:6, 6:7(1).

Novak i Nenad zaustavljeni u finalu

Na ATP turniru iz Masters serije koji je odigran u američkom gradu Sinsinatiju dva Dejvis kup reprezentativca Srbije su odigrala finala ovog takmičenja.

Prvi reket sveta, naš Novak Đoković odigrao je finale singla u kome je kao prvi nosilac poražen od trećeg nosioca, Švajcarca Rodžera Federera 6:7(1), 3:6.

U dublu, naš najbolji dubl igrač Nenad Zimonjić je u paru sa Poljakom Matkovskim zaustavljen u pohodu na trofej od para Nestor - Rodžer Vaselin 2:6, 2:6.

PRVA TITULA U KONKURENCIJI ITF Junior DO 18 GODINA ZA NATALIJU POPOVIĆ!

Datum objave: 19.08.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
16-godišnja srpska teniserka, Natalija Popović, član TK Tennis point  Čačak, osvojila je prvu singl titulu u konkurenciji do 18 godina na
turniru u Sloveniji,  Slovenia Junior Open 2015 (Domžale). Natalija  je rezultatom 7:6(4), 6:4 u finalu bila bolja od Marine Černišove iz Ukrajine.
Natalija je na ovom turniru bila 8. nosilac. Do titule je došla pobedama  nad tri nosioca - 2, 4. i 12-tim.

Teodora Ristić niže uspehe

Takmičarka TK TAŽ iz Niša Teodora Ristić ređa velike uspehe na međunarodnoj sceni, iz nedelje u nedelju.
Na takmičenju iz kalendra Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina koji se održao od 10. do 16.08.2015. u Skoplju (Makedonija), NEOTEL OPEN 2015 . Ristićeva je osvojila je prvo mesto u pojedinačnom takmičenju.
Teodora je u polufinalu savladala srpsku takmičarku Andrijanu Stoilković 4:6, 7:5, 6:3, dok je u finalu bila bolja od Tamare Malešević (Srbija) rezultatom 6:4, 6:1. Tamara je u polufinalu pobedila makedonsku takmičarku Viktoriju Veselinovu 5:7, 7:6, 6:2.
Teodora Ristić je nedelju dana pre ovog takmičenja osvojila prvo mesto u Kavadarcima (Makedonija), takodje iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina.