Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Novak u finalu Vimbldona

Datum objave: 10.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser planete Novak Đoković boriće se za novi Vimbldonski trofej, treći po redu u četvrtom finalu na ovom turniru u dosadašnoj karijeri.

Novak je u polufinalu eliminisao Francuza Rišara Gaskea 7:6(2), 6:4, 6:4 i zakazao novo finale sa starim rivalom Švajcarcem Rodžerom Federerom koji je u polufinalu sa 3:0 pobedio Britanca Endija Mareja.

Kao i 2014. tako i ove godine u borbi za jedan od najprestižnijih turnira sveta boriće se prošlogodišnji šampion, naš i svetski as Novak Đoković protiv drugog igrača sveta Federera.

Stefan vicešampion Porto San Đorđa

Šampion Srbije u konkurenciji do 12 godina, Stefan Popović sjajno je odigrao izuzetno jak turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 12 koji je održan u italijanskom gradu Porto San Đorđo.

Stefan je stigao do finala odličnim partijama, u polufinalu je pobedio Italijana Luku Nardija 6:4, 7:6(1), dok je u borbi za trofej izgubio je od Danca Holger Vitusa Nordoskova Runea 3:6, 0:6.

Novak u polufinalu Vimbldona

Datum objave: 08.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser planete plasirao se u polufinale trećeg gren slem turnira u sezoni - Vimbldona. Na travnatim terenima u Londonu Novak je nakon dvnodnevnog i teškog meča 4. kola u kome je rezultatom 3:2 savladao Kevina Andersona, u četvrtfinalu briljirao i rezultatom 6:4, 6:4, 6:4 savladao predstavnika Hrvatske Marina Ćilića.

Novak, koji u Londonu brani titulu osvojenu prošle godine, za plasman u novo finale boriće se protiv Francuza Rišara Gaskea koji je posle maratonskog meča sa Švajcarcem Stanom Vavrinkom rezultatom 3:2 u setovima zakazao susret sa najboljim teniserom planete i Srbije.

Anja vicešampion Smrikvi

Datum objave: 03.07.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Održan je jubilarni 20. Smrikva Bowl turnir  (nezvanicno prvenstvo sveta do 10 godina) u Puli. Učestvovao je veliki broj takmičara iz 44 države. Predstavnica Srbije Anja Petković (članica TK Haron) zabeležila je sjajan rezultat. ponela je naslov vicešampiona ovog takmičenja. U borbi za trofej Petkovićeva je izgubila od ruskinje Alene Kasatkine koja je slavila rezultatom 4:1, 4:2.

Dominacija Zekića

Datum objave: 28.06.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Sunrise u Šapcu održan je turnir iz fjučers serija u muškoj konkurenciji. Ovaj turnir obeležila je briljantna igra i rezultatska dominacija tenisera Srbije Miljana Zekića.

Miljan je osvojio duplu krunu - singl i dubl.

Do trofeja u singlu stigao je iz kvalifikacija, u finalu Zekić je savladao Čeha Robina Staneka 2:6, 6:4, 6:1. Ovo je bilo 20. finale u singl konkurenciji za Zekića,  12. titula u karijeri.

U dubl konkurenciji Miljan je u paru sa Tomislavom Jotovskim (Makedonija)  u finalu bio bolji od drugih nosilaca, Florana Djepa i Fransoe Artura Vibera iz Francuske  6:7(4), 6:0, 10:4. Ovo je bilo 37. finale u dubl konkurenciji za Miljana Zekića, a 19. titula u karijeri.

Milana druga u Prokuplju

Na terenima TK Topličanin u Prokuplju održan je fjučers za žene pod nazivom Euro-Commerce Open 2015.

Šampionski trofej otišao je u ruke predstavnici Australije, trećem nosiocu Aleksandri Nankarov koja je u finalu zaustavila našu mladu teniserku Milanu Spremo 6:1, 7:5.

Milana je u poslednje dve nedelje odigrala dva fjučersa, od toga jedan osvojila (Niš), na drugom stigla do finala (Prokuplje).

U polufinalu Milana je bila bolja od četvrtog nosioca Slovakinje Skamlove 6:4, 6:3, dok je Nankarovoj kod njenog vođstva od 6:3, 2:0 meč polufinala predala naša teniserka Dejana Radanović.

Bljesak Spremo u Nišu

Datum objave: 24.06.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Milana Spremo je teniserka velikog potencijala, ali igračica koja se još nije u potpunosti pokazala i dokazala. Proteklog vikenda uspešno je nastupila na fjučers turniru u Nišu koji se igrao na terenima TA Živković. Igrala je sve bolje što je turnir odmicao, da bi na kraju u finalu bila bolja od treće nositeljke, Slovakinje Čantal Sklamove – 6:2, 6:4.

Drobnjaković drugi u Skoplju

Datum objave: 21.06.2015. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mladi teniser Srbije Pavle Drobnjaković poneo je naziv vicešampiona u Skoplju, na tuniru iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina.

Pavle je kao 15. nosilac u finalu izgubio od prvog nosioca, predstavnika Bugarske Zlatana Palazova 3:6, 3:6. U polufinalu Drobnjaković je pobedio Makedonca Andreja Andrevskog 4:6, 7:6(4), 6:0.

Drobnjaković je u paru sa zemljakom Milanom Radojkovićem odigrao i polufinale dubla u kome su poraženi od para Palazov – Telkedžijev 2:6, 2:6.

Milana Spremo osvojila Niš Open 2015.

Na terenima TA Živković u Nišu održan je prvi ženski fjučers u Srbiji za 2015. godinu.

Trijumf u singlu ostvarila je teniserka Srbije Milana Spremo koja je u finalu preslišala trećeg nosioca, predstavnicu Slovačke Čantal Sklamovu 6:2, 6:4. Milani je ovo treći fjučers trofej u karijeri, pre Niša osvojila je Brčko (2013) i San Severo (2010).

Zadovoljna sam osvojenim turnirom u Nišu. Konačno, posle dužeg vremena, sam počela da dižem formu i se nadam da ću nastaviti sa dobrim igrama – rekla je Spremo.

Danilo vicešampion u Valjevu

Završen je drugi  turir iz fjučers serije koji se ovog leta igraju širom Srbije. Fjučers 2 Srbija 2015. održan je u Valjevu pod nazivom Slice Open 2015.

Do šampionske titule došao je Nemac  Nico Matić koji je u finalu savladao domaćeg tenisera Danila Petrovića 6:4, 6:4.