Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Miliću Tennis Europe titula u Čačku

Datum objave: 18.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Čačak i TK Sloboda tradicionalno bili su domaćin Tennis Europe takmičenja u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Šampionski pehar kod dečaka osvojio je naš državni šampion Ognjen Milić pobedivši u finalu Aleksandra Daskalovića 6:3,6:4. U polufinalu Ognjen je savladao Nikolu Lulića 7:5, 6:4, dok je Alekdandar bio bolji od Balše Đokovića 6:0, 6:1.

Kod devojčica trijumfovala je predstavnica Bugarske Joana Konstantinova pobedivši i finalu našu Anu Savković 6:2, 6:0. U polufinalu Joana je savladala Milicu Popovski 6:2, 6:3, dok je Ana bila bolja od Teodore Kostović 6:1, 6:2.

U ženskom dublu pobedničko postolje pripalo je srpskom paru Katarina Milošević, Milica Popovski. One su u finalu savladale par Luna Vujović, Lana Petković (SRB,BiH) 6:1, 6:3.

Trofej šampiona muškog dubla otišao je u ruke drugim nosiocima iz Srbije Nikoli Luliću i Nikoli Joviću. Duo Nikola je u finalu nakon velike borbe salvadao dubl kombinaciju Amar KJ Huseinovi, Ognjen Milić (MKD,SRB) 5:7, 7:5, 10:6.

Milićeviću trofej ITF turnira u Pančevu

Datum objave: 16.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

TK Dinamo iz Pančeva bio je domaćin ITF takmičenja u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, Grade 1 kategorije.

Pobedničko postolje u konkurenciji juniora osvojio je nas Lazar Milićević koji je u srpskom finalu savladao Marka Topu 7:5, 6:1. U polufinalu Lazar je pobedio Petra Teodorovića 6:3, 6:7(2), 6:0, dok je Marko bio bolji od Makedonca Kalina Ivanovskog 6:3, 6:3.

Kod juniorki sampionski pehar osvojila je predstavnica Rusije Erika Andreeva koja je u finalu savladala predstavnicu Hrvatske Petru Marčinko 6:2, 0:6, 6:2.

U muškom dublu trijumfovali su Rusi Igro Kudriasov i Konstantin Zenov pobedivši u finalu rusko-češki par Maksim Dontosv i Ondrej Horak 7:6(3), 6:3.

Kod juniorki u dublu je do naslova šampiona stigla rusko-hrvatska kombinacija Polina Iatčenko i Petra Marcčnko koje su u finalu bile bolje od američkog para Elizabeta Koleman, Medison Sieg 6:0, 6:2.

ITF JUNIORSKI DO 18 - SUBOTICA

Datum objave: 15.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK SPartak u Subotici održava se ITF juniorski Grade 5 turnir u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

Miomir Kecmanović osvojio ATP prvenac u Kicbilu

Datum objave: 13.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Miomir Kecmanović osvojio ATP prvenac u Kicbilu – intervju
Mladi teniski as Srbije i najmlađi predstavnik „belog sporta“ iz naše zemlje u top 50 na svetu (47. na ATP listi), 21-godišnji Miomir Kecmanović osvojio je ATP trofej u austrijskom Kicbilu koji se igrao za nagradni fond od 400.335 evra. Do naslova šampiona i  prve ATP titule u karijeri Miomir je stigao savladavši već na prvoj prepreci čuvenog Japanca Nišikorija, Australijanca Tompsona, zatim Argentinca Delbou, u polufinalu Švajcarca Hulsera i na kraju za sam tron Nemca Janika Hanfmana 6:4, 6:4. Trijumf u Kicbilu Kecmanoviću donosi skok na 37. mesto ATP liste.

Marija i Marko šampioni TEMPO COMPANY TENNIS EUROPE TURNIRA (DO 14) U TK ĐUKIĆ

Datum objave: 12.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Đukić u Beogradu završen je Tennis Europe turnir u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica pobednički trofej osvojila je predstavnica Rusije Marija Masianskaja koja je u finalu savladala zemljakinju Kiru Matuškinu 6:2, 6:2. U polufinalu Marija je pobedila našu Ivu Janković nakon velike borbe 6:4, 5:7, 6:2, dok je Kira bila bolja od naše Dušice Popovski 6:2, 6:1.

Kod dečaka do naslova šampiona stigao je predstavnik BiH Marko Maksimović pobedivši u finalu našeg državnog šampiona Ognjena Milića 6:3, 6:1. U polufinalu Marko je savladao našeg Aleksu Daskalovića 3:6, 6:4, 6:2, dok je Ognjen bio bolji od zemljaka Danijela Krstevskog 3:6, 6:0, 6:1.

U konkurenciji ženskih dublova na pobedničko postolje stale su naša Anđelija Marković i ruskinja Kira Matuškina savladavpi u finalu par Luna Vujović, Marija Kolas (SRB,BLR) 6:1, 6:4.

Trijumf u muškom dublu zabeležili su Rumuni Tudor Tibelea i Teodor Rares Pieleanu pobedivši u finalu par Vuk Kruščić, Marko Maksimović (SRB,BiH) 6:2, 7:6(5).

TENNIS EUROPE TURNIR U ČAČKU - TK SLOBODA KONKURENCIJA DO 14 GODINA

Datum objave: 11.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Sloboda u Čačku održava se turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake

ITF JUNIORSKI DO 18 - PANČEVO

Datum objave: 07.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Dinamo iz Pančeva održava se ITF turnir Grade 1 u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

- glavni žreb dubla juniori ovde

- glavni žreb dubla juniorke ovde

-  žreb kvalifikacija juniori ovde

- žreb kvalifikacija juniorke ovde

- raspored mečeva 13. septembar 2020. ovde

Sretenovićevoj, Topi i Popoviću šampionski pehari ITF juniorskog turnira u Novom Sadu

Datum objave: 06.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Sajmiste u Novom Sadu održan je ITF turnir Grade 2 u konkurenciji juniorki i juniora.

Naslov šampiona u konkurenciji juniora osvojio je naš mladi as Marko Topo koji je u borbi za tron savladao predstavnika Crne Gore Petra Jovanovića 1:6, 6:2, 6:4. U polufinalu Marko je bio bolji od predstavnika Makedonije Kalina Ivanovskog 7:5, 1:6, 6:1, dok je Petar  pobedio našeg Stefana Popovića 7:5, 1:6, 7:5.

U konkurenciji juniorki šampionski pehar osvojila je Amerikanka Elizabet Koleman koja je u finalu pobedila zemljakinju Medison Sieg 6:3, 3:6, 6:4. Amerikanke su bile postavljene za prvog odnosno drugog nosioca i one su zaustavile u cetvrtfinalnim duelima nase mlade zvezde u velikom usponu Lolu Radivojevic (Koleman pobedila 6:2, 6:3) i Nataliju Senic (Medison pobedila 6:4, 6:3).

U ženskom dublu trijumfovala je naša mlada zvezda Tijana Sretenović u paru sa predstavnicom Hrvatske Petrom Marcienko. One su u borbi za šampionski tron pobedile srpsko-ruku kombinaciju Lola Radivojević - Anastasija Grueva 6:2, 6:4.

Muški dubl takođe je doneo trijumf srpskog reprezentativca. Naš mladi as Stefan Popović u paru sa predstavnikom Velike Britanije Lukom Petrovićem do titule je stigao pobedom u finalu nas ciparsko-bugarskim parom Konstantinos Košis - Petr Nesterov 5:7, 6:1, 10:7.

TEMPO COMPANY TENNIS EUROPE TURNIR (DO 14) TK ĐUKIĆ

Datum objave: 04.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Đukić u Beogradu održava se Tennis Europe turnir u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

- žreb kvalifikacija devojčice ovde

- raspored mečeva 12. septembar 2020. ovde

Iva i Marko šampioni osmog memorijala Jovan Kukaras u Subotici

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je osmi memorijal Jovana Kukarasa, turnir iz kalendara Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake.

Pobednički pehar u konkurenciji devojčica osvojila je Iva Janković koja je u finalu posle velike borbe savladala Anu Savković 4:6, 6:2, 7:5. U polufinalu Iva je bila bolja od Tare Mihaljević 6:1, 6:0, dok je Ana pobedila porvog nosioca ovog takmičenja, ruskinju Mariju Masianskaju 6:0, 1:6, 6:4.

Kod dečaka naslov šampiona poneo je predstavnik BiH Marko Maksimović salvadavši u finalu Nikolu Lulića 6:1, 6:0. U polufinalu Marko je pobedio Aleksandra Daskalovića 6:3, 7:5, dok je Nikola bio bolji od Rumuna Raresa Teodora Pieleanua 6:3, 6:3.

Na pobedničko postolje u ženskom dublu stala je češko-nemačka kombinacija Nela Linhartova, Nastasija Nesterović koje su u borbi za tron pobedile par Marija Kolas, Teodora Kostović (BLR,SRB) 6:2, 6:2.

U muškom dublu trijumfovao je srpski par Nikola Jović, Nikola Lulić pobedivši u finalu rumunski par Rares Teodor Pieleanu, Tudor Tibelea 6:4, 6:4.