Arhiva vesti - Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mia šampion, Branko vicešampion ITF takmičenja u Baru

Datum objave: 11.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Reprezentativci Srbije i višestruki državni šampioni Mia Ristić i Branko Đurić blistali su na ITF turniru u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore (J5 kategorija) koji je održan u Baru (Crna Gora).

Dve nedelje za redom na ITF postolju, naša Mia Ristić. Nakon osvajanja ITF prvenvca u Ulcinju, pobednički niz Mia je nastavila i na takmičenju u Baru. Novi trofej Ristićeva je kao treći nosilac ovog takmičenja iskovala pobedom u finalu nad predstavnicom BiH Suanom Tucaković 6:2, 6:1.

Naslov vicešampiona poneo je i naš Branko Đurić koji je u završnoj borbi izgubio od predstavnika Crne Gore Petra Jovanovića 6:1, 6:1.

Dana i Aleksa šampioni Yason kupa u Novom Sadu

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održan je Tennis Europe turnir u konkurneciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je predstavnica Rusije Dana Čarintčeva koja je u finalu savladala prvog nosioca ovog takmičenja, našu Anđelu Lazarević 6:4, 6:4. U polufinalu Anđela je bila bolja od zemljakinje Ive Janković 6:3, 6:4, dok je Dana pobedila našu Taru Mihaljević 7:5, 6:2.

Šampionski pehar kod dečaka osvojio je prvi nosilac ovog međunarodnog turnira u Novom Sadu, naš Aleksa Pisarić pobedivši u finalu predstavnika BiH Andreja Nedića 6:4, 6:3. U polufinalu Pisarić je savladao Rusa Andreja Kozlova 7:5, 6:1, dok je Nedić bio bolji od drugog nosioca, predstavnika Crne Gore Simona Kneževića 6:1, 6:0.

Pisarić je osvojio duplu krunu na terenima TK Elite time što je uz singl trofej u kolekciju dodao i dubl. Do titule u dublu Aleksa je stigao u paru sa Rusom Andrejem Kozlovim, oni su u finalu bili bolji od para Knezević, Nedić 4:6, 6:2, 10:8.

U ženskom dublu trijumfovao je srpski par Anđela Lazarević, Dunja Marić koje su u borbi za tron savladale takođe srpski par Teodora Kostović, Aleksandra Stevanović 6:2, 3:6, 10:6.

Tennis Europe u konkurenciji do 16 godina - TAŽ Niš

Datum objave: 09.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima Teniske akademije Živković u Nišu održava se Tennis Europe turnir u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake.

Senićeva i Tomas šampioni ITF turnira na terenima TAŽ-a u Nišu

Datum objave: 04.10.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniska akademija Živković iz Niša bila je domaćin juniorskog ITF takmičenja kategorije Grade 5 za juniorke i juniore.

U ženskom finalu snage su odmerile naše reprezentitavke Natalija Senić i Andrea Obradović koje su prošle godine zajedno sa Fatmom Idrizović činile reprezentaciju Srbije koja se takmičila na Pojedinačnom prvenstvu sveta u konkruenciji do 16 godina. U finalu ITF turnira do šampionskog pehara stigla je višestruka šampionka Srbije Senić pobedivši u finalu Obradovićevu 6:3, 6:3. U polufinalu Natalija je bila bolja od Emilije Zdravković 6:2, 6:1, dok je Andrea savladala Ivu Šepu 6:4, 4:6, 6:1.

Kod juniora pobedu je odneo Austrijanac Aleksandar Tomas kome je u finalu kod rezultata 7:6(7), 4:2 susret predao naš Lazar Miićević. U polufinalu Tomas je pobedio našeg Stefana Skobeleva 6:3, 6:2, dok je Lazar bio bolji od zemljaka Velja Krstića 6:3, 6:3.

U konkurenciji ženskih dublova pobedničko postolje osvojile su Iva Šepa i Emilija Zdravković savladavši u finalu naše sestre Deletić, Senku i Simonu 6:3, 6:1.

Kod muških dublova naslov šampiona otišao je na adresu para Veljko Krstić, Stefan Skobelev koji su u borbi za tron pobedili par Petar Bašić Palković, Filip Mandović 6:2, 6:3.

Teodorović vicešampion J2 u Oradei

Mladi reprezentativac Srbije, član selekcije koja je našoj zemlji donela bronzu sa Ekipnog prvenstva sveta 2019. u konkurenciji do 16 godina, Petar Teodorović osvojio je naslov vicešampiona juniorskog ITF turnira ranga J2 na takmičenju koje je održano u rumunskoj Oradei.

Petar je u borbi za šampionski trofej izgubio od prvog nosioca ovog turnira, predstavnika Moldavije Ilje Snitarija 3:6, 4:6. U polufinalu Teodorović je bio bolji od Bugarina Samuila Konova 7:5, 4:6, 6:3.

Finale u Oradei Petru donosi značajan skok na ITF listi gde je trenutno na 252. poziciji.

Bravo!

Mia i Stefan šampioni ITF takmičenja (juniori) u Ulcinju

Mlade teniske nade Srbije i naši juniorski reprezentativci blistali su protekle nedelje na juniorskom ITF takmičenju u Ulcinju, J4 kategorije.

Mia Ristić i Stefan Popović osvojili su šampionske titule, za Miu je ovo bio ITF prvenac dok je Stefanu drugi ITF trofej po redu.

U borbi za tron Mija je u finalu salvadala je prvog nosioca takmičenja, Mađaricu Luku Udvardi 6:4, 6:2.

Na pobedničko postolje Popović je stao pobedivši u finalu drugog kosturaša ovog turnira, Nemca Filipa Floriga 6:1, 5:7, 6:2.

Bravo!

ITF turnir u Nišu na terenima TK TAŽ

Datum objave: 29.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK TAŽ u Nišu održava se ITF turnir u konkureniji juniorki i juniora do 18 godina, Grade 5.

- glavni žreb dečaci ovde

- glavni žreb devojčice ovde

- glavni žreb dubla dečaci ovde

- glavni žreb dubla devojčice ovde

- raspored mečeva 03.10.2020. ovde

Novak pokorio Rim

Datum objave: 21.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković nastavio je zlatni niz, upisao je novi trijumf na turniru iz Masters serije, ovaj put u Rimu i time postao najbolji u istoriji sa najviše osvojenih turnira ovog ranga, ukupno 36 do sada. Iza sebe je ostavio Španca Rafaela Nadala koji ima 35 Masters trofeja u kolekciji.

Do novog velikog slavlja Novak je stigao savladavši u finalu Rima Dijega Švarcmana iz Argentine 7:5, 6:3.

Najbolji teniser planete na krilima fantastične pobede u "večnom gradu" odlazi u "grad svetlosti"  u kome će se boriti za novi gren slem trofej, za Kup Musketara. U Parizu Đokovića čeka šljaka i Otvoreno prvenstvo Francuske.

ITF JUNIORSKI DO 18 - ZLATIBOR

Datum objave: 20.09.2020. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Zlatibor springs održava se ITF turnir za juniorke i juniore u konkurenciji do 18 godina, Grade 5.

Žreb kvalifikacija dečaci ovde

Žreb kvalifikacija devojčice ovde

Raspored mečeva 22.09.2020. ovde

Darja i Lazar pokorili Suboticu - ITF u konkurenciji do 18

Na terenima TK Spartak iz Subotice održan je ITF turnir u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore, Grade 5.

Do naslova šampiona u singlu stigli su Darja Šuvirdjonkova i Lazar Milićević.

U finalnoj borbi Darja je savladala Taru Gančev 6:0, 1:6, 7:6(6). U polufinalu Šuvirdjonkova je pobedila predstavnicu Rusije Marilu Masijanskaju 6:2, 6:2, dok je Tara bila bolja od Ive Šepe 6:2, 6:2.

Finalna borba kod juniora donela je sudar dva predstavnika Srbije Lazara Milićevića i Viktora Jovića, koja je na kraju pripala Lazaru rezultatom 6:4, 1:6, 6:1. U polufinalu Milićević je salvadao Veljka Krstića  6:2, 6:3, dok je Jović bio boljo od predstavnika Belorusije Erika Arutiniana 7:5, 6:1.

U konkurenciji ženskih dublova šampionski trofej osvojio je turski par Elif Albajarak, Senem Odžal pobedivši u finalu dubl Sofija Natalija Baranov, Karina Jumazhanova (USA,KAZ) 6:1, 3:6, 10:6.

Kod muških dublova trijumovao je srpski par Petar Bašić Palković - Filip Mandović savladavši u finalu srpsko-tursku kombinaciju Zoran Ludoški - Atakan Karahan 6:3, 6:3.