Arhiva vesti - Sve vesti

Lola Radivojević osvojila profi prvenac

Datum objave: 21.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 17 - godišnja Lola Radivojević osvojila je profi prvenac na turniru iz fjučers serije nagradnog fonda 15.000 dolara koji se održava u Grčkoj.

Lola je pobednički pehar u dublu osvojila u paru sa predstavnicom Grčke Mihaelom Laki savladavši u finalu prve nosioce, holandsko-australijski par Višer, Da Silva Fik 6:1, 4:6, 10:8.

Radivojevićeva će se boriti za još jedno pobedničko postolje u Heraklionu. Bili Džin King kup reprezentativka Srbije nalazi se u finalu singla gde će za prvu singl profi titulu u karijeri odmeriti snage sa Grkinjom Martom Matoulom.

Letnje prvenstvo Srbije 2022. konkurencija do 14 godina - TK Zlatibor Springs

Datum objave: 20.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Zlatibor Springs održava se Letnje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji devojčica i dečaka do 14 godina iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb glavni turnir devojčice ovde

žreb glavni turnir dečaci ovde

žreb dubl devojčice ovde

žreb dubl dečaci ovde

žreb kvalifikacije dečaci ovde

raspored mečeva 26. maj 2022. ovde

Super 4 u konkurenciji do 18 godina - TK Magnet 2022.

Na terenima TK Magnet u Knjaževcu održava se turnir iz serije Super 4 u konkurenciji juniorki do 18 godina.

glavni žreb juniroke ovde

raspored mečeva 22. maj 2022. ovde

Stankovićeva i Ludoški šampioni juniorskog Letnjeg prvenstva Srbije

Datum objave: 19.05.2022. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Todorović u Pirotu završeno je Letenje prvenstvo Srbije 2022. u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina.

Šampionski pehar kod juniorki osvojila je Anja Stanković koja je u finalu savladala Milicu Milosavljević 6:1, 7:6(4). U polufinalu Stankovićeva je bila bolja od Ive Šepe 6:1, 6:2, dok je Milosavljevićeva pobedila Jelenu Gojković 6:2, 6:1.

U konkurenciji juniora tron namenjen šampionu Srbije Letnjeg prvenstva u konkruenciji do 18 godina osvojio je Zoran Ludoški koji je u finalu je savladao Vuka Rađenovića 7:6(0), 7:5. U polufinalu Zoran je pobedio Aleksandra Huđeca 6:3, 6:1, dok je Rađenović bio bolji od Romea Hadži-Mehmedovića 6:1, 6:2.

Srbulovićeva peta na OI u Brazilu

Datum objave: 17.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolja predstavnica Srbije u “belom sportu” u konkurenciji gluvih i nagluvih Staša Srbulović predstavljala je našu zemlju na Olimpijskim igrama u Brazilu. U izuzetno jakoj konkurenciji na teniskom turniru u okviru 24. po redu Olimpijskih igrara gluvih i nagluvih naša najbolja teniserska zauzela je visoko peto mesto. Zaustavljena je u četvrtfinalu od prvog nosioca predstavnice Kineskog Tajpeha Čie Ven Lin 3:6, 1:6.
18 – godišnja Boranka Staša Srbulović samim ulaskom među osam najboljih na takmičenju u Brazilu otvorila je sebi put za naredne OI koje će biti održane u Tokiju 2025. godine.
Već 2024. Stašu očekuje Svetsko prvenstvo. Pre odlaska na OI u Brazil Srbulovićeva je zauzimala 13. poziciju na svetskoj rang listi gluvih i nagluvih teniserki, nakon izlaska nove liste levoruka šampionka iz Srbije biće među 10 najboljih na planeti.

Gala i Aleksa šampioni memorijala Jovan Kukaras u Subotici

Datum objave: 16.05.2022. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Na terenima TK Spartak u Subotici održan je X Memorijal Jovan Kukaras, turnir iz serije Tennis Europe u konkurenciji do 14 godina.

Pobendičko postolje u konkurenciji devojčica osvojila je Gala Ivanović savladavši u finalu Anastasiju Cvetković 6:1, 7:5. U polufinalu Gala je bila bolja od Lane Virc 2:6, 6:3, 6:1, dok je Anastasija pobedila Mašu Janković 6:4, 6:4.

Kod dečaka pobednički pehar osvojio je Aleksa Marković pobedivši u finalu Vanju Nikolića7:5, 6:4. U polufinalu Aleksa je savladao Mađara Marsela Kovača 6:3, 2:6, 6:2, dok je Vanja bio bolji od Portorikanca Gonzala da Rose Kastra 6:3, 6:4.

U ženskom dublu trijumfovao je par Gala Ivanović - Maša Janković koje su u finalu savladale zemljakinje Teodoru Vlajić i Emiliju Miljković 6:1, 6:2. U polufinalu Ivanović i Janković bile su bolje od ruskinja Sogomonjan, Stadnikova 6:3, 6:0, dok su Vlajić i Miljković pobedile par Cvetković, Virc 6:3, 2:6, 10:5.

Muški dubl osvojili su Kastro i Kasperski (POR,POL) pobedivši u finalu par Kovač, Ziska (HUN,CZE) 7:5, 6:0. U polufinalu srpski par Mihailo Topić, Filip Đokić zaustavljeni su od Kovača i Ziske 2:6, 2:6, dok su naši Vanja Nikolić i Marko Šavija izgubili od Kastra i Kasperskog 0:6, 1:6.

ITF prvenac Ognjena Milića

Mlada i velika nada srpskog tenisa, 14 - godišnji Ognjen Milić iz dana u dan pomera granice i potvrđuje klasu. Nakon zlatnog slaloma na Tennis Europe sceni gde je već godinama neprikosnoven, na red je došao i juniorski ITF šampionski trofej.

Prvi ITF juniorski pehar u konkurenciji do 18 godina reprezentativac Srbije i višestruki državni šampion Milić iskovao je na turniru pete kategorije u Skoplju. Kao prvi nosilac ovog takmičenja Ognjen je u borbi za pobeničko postolje savladao predstavnika Crne Gore Milana Ristova 6:3, 4:6, 6:4.

Zagrevanje za prvi ITF trofej u karijeri Milić je napravio na dva Tennis Europe turnira u konkurenciji do 16 godina, Yason Cupu u Novom Sadu i Pecinom meorijalu u Pančevu.

DEVOJČICE od 14.05.2022.

LOKACIJA: cele kvalifikacije se igraju po principu gost / domaćin. U žrebu je obeleženo sa * ko je domaćin susreta.

Obaveza svakog kluba učesnika je da se informiše o eventualnom domaćinstvu pre početka takmičenja

RASPORED MEČEVA I SATNICA ovde

Letnje prvenstvo Srbije 2022. konkurencija do 18 godina - TK Todorović Pirot

Na terenima TK Todorović u Pirotu održava se Letnje prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

glavni žreb juniorke ovde

glavni žreb juniori ovde

žreb kvalifikacije juniori ovde

raspored mečeva 19. maj 2022. ovde

LIVE STREAM Prvenstvo Srbije do 18 godina ovde

Objavljen raspored za Dejvis kup mečeve Svetske grupe 2022. - Srbija prvi meč sa Špancima

Datum objave: 12.05.2022. // Kategorija: FED cup i DAVIS cup
Grupna faza finalnog turnira Svetske grupe Dejvis kupa 2022. na programu je od 14. do 18. septembra 2022. u četiri grada domaćina (Glazgov, Bolonja, Hamburg i Valensija), dok će se u Malagi od 21. do 27. novembra 2022. održati nokaut faza koja će na kraju iznedriti šampiona Dejvis kup takmičenja za ovu godinu.
Dejvis kup selekcija Srbije nalazi se u Grupi B čiji je domaćin Valensija (Španija). Zajedno sa našom reprezentacijom u okviru Grupe B za plasman u finalnu nedelju u Malagi boriće se timovi: Španije, Kanade i Južne Koreje.
Objavljen je raspored mečeva u gradovima domaćinima grupne faze. Za nas svakako najvažnija je satnica u Valensiji gde će reprezentacija Srbije prvi meč odigrati protiv ekipe Španije  14. septembra, sledi susret sa Južnom Korejom dan kasnije (15. septembar) i sudar sa Kanadom 17. septembra 2022. Svi mečevi počinju od 16 časova po lokalnom vremenu  (srednje evropsko kome pripada i naša zemlja), igraće se na brzoj podlozi u zatvorenom.