Tamara i Bodin novi šampioni Srbije u konkurenciji do 18 godina

Datum objave: 14.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održano je Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 18 godina.
Novi šampioni Srbije u konkurenciji do 18 godina postali su Tamara Malešević i Bodin Žarković.

U konkurenciji juniorki trijumfovala je Tamara Malešević koja je u finalu savladala Nataliju Senić 6:1, 4:6, 6:3. Maleševićeva je pre dve godine osvojila trofej šampiona države u konkurenciji do 16 godina, dok je tri godine mlađa Senićeva aktuelni Dvoranski šampion Srbije do 16. Obe su reprezentativke naše zemlje u juniorskim kategorijama.

U muškoj konurenciji pehar namenjen šampionu Srbije Letnjeg prvenstva 2018. osvojio je Bodin Žarković savladavši u finalu Nemanju Subanovića 6:3, 6:3. Bodin je osvajanjem ovog trofeja kompletirao titule državnog prvaka u svim kategorijama (osvajao u konkurenciji do 12, 14, 16, sada i 18). Subanović je bio šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina. I Bodin i Nemanja su nedavno krenuli sa takmičenjima na turnirima iz fjučers serije gde su osvojili prvi profi bod i ušli na ATP listu.

Gažo i Stojanović šampioni dubla, slede finala singla

Datum objave: 13.06.2018. // Kategorija: Domaća scena

Ušli smo u sam finiš Letnjeg prvenstva Srbije u konkurenciji do 18 godina za 2018. godinu.

Takmičenje u muškom dublu je završeno, a novi šampioni Srbije su Stefan Gažo i Luka Stojanović koji su u finalu savladali par Luka Kalenić - Aleksandar Balj 7:5, 7:6(6).

U finalu ženskog singla snage će odmeriti Tamara Malešević i Natalija Senić. U polufinalu Maleševićeva je bila bolja od Jovane Babić 6:1, 6:3, dok je Senićeva pobedila Anđelu Jocović 6:2, 6:7(2), 6:1.

Kod juniora za naslov šampiona Srbije u konkurenciji do 18 godina boriće se Nemanja Subanović i Bodin Žarković. U polufinalu Subanović je pobedio Nikolu Kijca 6:4, 5:7, 6:1, dok je Žarkoviću pri rezultatu 3:1 u prvom setu susret predao Kristijan Juhas.

žreb singla juniorke ovde

žreb singla juniori ovde

žreb muškog dubla ovde

raspored ovde

TENISERKE NIŠKE AKADEMIJE ŽIVKOVIĆ NAJBOLJE U REGIONU

Na terenima Teniske akademije Živković (TAŽ) proteklog vikenda je odigrano finale Ekipnog prvenstva regiona istočne Srbije (TSIS) u konkurenciji teniserki do 14 godina. U finalu su se sastale dve najbolje ekipe regiona, a to su Teniska akademija Živković i Teniski klub Magnet iz Knjaževca. Za nišku akademiju igrale su Anja Stanković, Mina Milosavljević i Sara Milosavljević, a za ekipu iz Knjaževca su nastupile Sofija Krstić, Marija Kukić i Jana Milosavljević.

Finale se igralo po principu tri singl meča i jednog u parovima. Pobedu su odnele više nego ubedljivo teniserke Teniske akademije Živković u ukupnom skoru sa 4:0 i na taj način opravdale ulogu favoritkinja.

„Sjajna partija naših teniserki, zaslužena pobeda i titula najboljih u regionu. One su se samo pridružile brojnim odličjima koje ovih dana osvajaju i najmlađi i nešto stariji teniseri i teniserke naše akademije.“ – istakao je Nikola Živković, predsednik TAŽ-a

Niške teniserke su ovom pobedom izborile plasman na završnicu Ekipnog prvenstva Srbije koje će se igrati u septembu u Beogradu.

Poznati polufinalisti Letnjeg prvenstva Srbije 2018. u konkurenciji do 18

Datum objave: 12.06.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima Teniskog saveza Srbije (Tadeuša Košćuška 63a) u Beogradu održava se Letnje prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji do 18 godina.

Plasman u polufinale u konkurenciji juniorki izborile su: Tamara Malešević koja će se za finale boriti protiv Jovane Babić i na drugoj strani Anđela Jocović i Natalija Senić. U četvrtfinalu Malaševićeva je bila bolja od Ane Ogrizović 6:1, 6:0, Babićeva je pobedila Tamaru Eraković 3:6, 6:1, 6:3, Jocović je savladala Senku Deletić 6:3, 6:0, dok je Senićevoj meč kod rezultata 6:0, 3:0 predala Anđela Vidović.

Kod juniora za plasman u finale boriće se u gornjem delu žreba Nemanja Subanović protiv Nikole Kijca, dok će se u donjem delu žreba boriti Kristijan Juhas i Bodin Žarković. U četvrtfinalu Subanović je bio bolji od Mihaila Radosavljevića 6:2, 6:2, Kijac je savladao Stefana Kalafatića 7:6(0), 6:0, Juhas je pobedio Dušana Obradovića 6:1, 6:2, dok je Žarković bio bolji od Luke Stefanovića 6:2, 6:4.

Letnje pojedinačno prvenstvo Srbije u konkurenciji do 18 godina

Žrebove i raspored možete da pogledate ovde

žreb singla juniorke ovde

žreb singla juniori ovde

raspored ovde

Balans u znaku Lasice

Na terenima TK Balans održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkruenciji do 16 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedu je odneo Mihajlo Lasica koji je u finalu savladao klupskog kolegu (TK Dril) Stefana Malbašu 6:1, 6:3. U polufinalu Mihajlo je posle velike borbe savladao Nemanju Markovića 5:7, 6:3, 6:3, dok je Stefan bio bolji od Vuka Davida Stramputa 6:1, 6:1.

Petra pokorila Ekovel

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina, devojčice - druga kategorija, održano je na terenima TK Ekovel.

Pobednički pehar osvojila je Petra Konjikušić koja je u finalu bila bolja od Milice Zagorac 6:1, 6:1. U polufinalu posle velike borbe Petra je stigla do pobede nad Teodorom Šljivančanin 7:6(6), 3:6, 6:2, dok je Milica savladala Tamaru Ljubu 6:1, 6:0.

Lukačevoj crveni nivo u Topacu

TK Topaco bio je domaćin turnira u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo, devojčice i dečaci.

Pobedu je odnela Ana Lukač koja je u finalu savladala Nikolu Nokovića 5:0, 5:3. U polufinalu Ana je pobedila Helenu Vlajić 5:3, 3:5, 5:2, dok je Nikola bio bolji od Mateje Jotića 0:5, 5:4, 5:2.

Utešni turnir osvojio je Nikola Stanojević pobedivši u finalu Lazara Kekovića 5:1, 5:0.

Simoni pobednički pehar u TA Tipsarević

Na terenima TA Tipsarević održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona ponela je Simona Deletić kojoj je meč finala bez borbe predala Mia Milojević. U polufinalu Simona je pobedila Tijanu Jocić 6:7(4), 6:4, 6:2, dok je Mia bila bolja od Teodore Milošević 6:0, 6:1.

Novak osvojio Grocku

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji dečaka do 12 godina, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Novak Ivanović koji je u finalu bio bolji od Nikole Vujičića 6:1, 6:0. U polufinalu Novak je savladao Viktora Stojovića 6:2, 7:5, dok je Nikola pobedio Mihajla Mijajlovića 2:6, 6:2, 6:2.