Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Sara i Radomir osvojili Čačak

Datum objave: 07.05.2018. // Kategorija: Domaća scena
Otvoreno prvenstvo Čačka u konkurenciji do 14 godina, I kategorija, za devojčice i dečake, održano je na terenima TK Sloboda.

U konkurenciji devojčica pobedničko postolje pripalo je Sari Đunisijević koja je u finalu pobedila Doroteu Milosavljević 6:1, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Sanje Đurđević 6:0, 6:2, dok je Dorotea pobedila Maju Miščević 6:2, 6:2.

Kod dečaka šampionski pehar podigao je Radomir Tomić kome je meč finala kod rezultata 6:3, 1:0 u korist Tomića, meč predao Nikola Jovanović. U polufinalu Radomir je bio bolji od Alekse Mišića 6:4, 6:0, dok je Nikola posle velike borbe pobedio Vuka Rađenovića 6:7(1), 6:3, 6:4.

Latinoviću seniorski turnir na Partizanu

Na terenima TK Partizan održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniora, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Latinović koji je u finalu savladao Luku Markovića 6:3, 6:1. U polufinalu Latinović je bio bolji od Nikole Purića 6:1, 6:1, dok je Marković pobedio Andreja Popovića 6:1, 7:6(2).

Helena i Uglješa osvojili crveni nivo u TK Reket

Datum objave: 03.05.2018. // Kategorija: Domaća scena

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo, za devojčice i dečake, održano je na terenima TK Reket.

Kod devojčica pobedu je odnela Helena Korač koja je u finalu savladala Anastasiju Čolović 4:2. U polufinalu Helena je pobedila imenjakinju Helenu Vlajić 5:3, dok je Anastasija bila bolja od Danice Milić 4:2.

U konkurenciji dečaka šampionki pehar otišao je u ruke Uglješe Sofrenovića koji je u borbi za trofej pobedio Luku Ćeramilca 4:1. U polufinalu Uglješa je bio bolji od Alekse Ranđelovića 4:0, dok je Luka savladao Relju Huberta 4:2.

Utešni turnir za devojčice osvojila je Jelena Janković koja je u finalu pobedila Teodoru Ristić 4:0. Kod dečaka utešni turnira pripao je Urošu Đorđeviću pobedom nad Matejom Jotićem 4:1.

Tošin memorijal u znaku Dimitrijevića

Turnir prve kategorije za dečake, Tošin memorijal održan je na terenima TK Kostić u Nišu.

Turnir je obeležio i osvojio Lazar Dimitrijević koji je u finalu savladao Romea Hadži-Mehmedovića 2:6, 6:2, 7:5. U polufinalu Lazar je bio bolji od Mateje Miloševića 6:1, 6:2, dok je Romeo posle velike borbe stigao do pobede nad Stefanom Skobelevim 3:6, 6:2, 6:4.

Vladin sjaj u TK Privilege

Na terenima TK Privilege održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija, dečaci.

Pobedničko postolje osvojio je Vlado Jankanj koji je u finalu posle velike borbe pobedio klupskog kolegu (TK Classics) Strahinju Ristića 2:6, 6:3, 6:3.

U polufinalu Vlado je bio bolji od Viktora Stojovića 6:4, 6:1, dok je Strahinja savladao Marka Nešića 6:3, 6:0.

Anji Tošin memorijal

Na terenima TK Kostić u Nišu održan je turnir u konkurenciji do 12 godina za devojčice, pod nazivom Tošim memorijal.

Na ovom takmičenju prve kategorije trijumfovala je članica TK TAŽ iz Niša Anja Stanković koja je u finalu pobedila članicu TK Dril iz Beograda Hristinu Ljubu 6:4, 6:4. U polufinalu Anja je posle velike borbe stigla do pobede nad Doroteom Milosavljević (TK CZ) 5:7, 6:3, 6:4, dok je Hristina bila bolja od Mine Milosavljević (TK TAŽ) 6:3, 6:4.

Anin Top Ten

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija za devojčice.

Pobednički pehar osvojila je Ana Savković koja je u finalu pobedila Teodoru Šljivančanin 6:1, 6:2. U polufinalu Ana je bila bolja od Ive Rafailović 6:0, 6:2, dok je Teodora savladala Milicu Zagorac 6:4, 6:3.

Spartakovcima OP Vojvodine do 18

Na terenima TK As Novi Sad održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 18 godina, juniorke i juniori, B kategorija.

Pobedničko postolje u obe konkurencije pripalo je takmičarima iz TK Spartak iz Subotice.

Kod juniorki trijumfovala je Danijela Danilović koja je u finalu posle velike borbe savladala Anu Jolić 7:5, 0:6, 7:6(2). U polufinalu Danilovićeva je bila bolja od Adrijane Mišić 6:1, 6:1, identičnim rezultatom Jolićeva je za plasman u finale pobedila Simonu Josimović 6:1, 6:1.

U konkurenciji juniora slavio je Miloš Vuković koji je u borbi za tron pobedio Uroša Delića 6:1, 6:0. U polufinalu Miloš je bio bolji od Luke Malobabića 6:3, 6:0, dok je Urošu meč kod rezultata 4:6, 4:2 predao Jovan Poznan.

Lenka i Luka osvojili OP Vojvodine do 12

Na terenima TK Elite u Novom Sadu održano je Otvoreno prvenstvo Vojvodine, druga kategorija, devojčice i dečaci, konkurencija do 12 godina.

Pobedničko postolje u konkurenciji devojčica osvojila je Lenka Vuksanović koja je u finalu bila bolja od Teodore Budimir 6:2, 6:1. U polufinalu Lenka je savladala Elu Vasić 7:5, 6:3, dok je Teodori meč bez borbe predala Anja Vujović.

Kod dečaka trijumfovao je Luka Ilić koji je u borbi za prvo mesto pobedio Damjana Stojkovića 6:2, 6:2. U polufinalu Luka je savladao Jovana Bjelobrka 6:2, 6:1. dok je Dajman bio bolji od Nemanje Đorđevića 6:0, 6:0.

Novak Đoković: Plamen nije utihnuo, i dalje verujem u sebe

Datum objave: 02.05.2018. // Kategorija: Domaća scena
BEOGRAD, 2. maja (Tanjug) - Najbolji srpski teniser Novak Djoković  priznao je danas da je spustio očekivanja i da mu je samopouzdanje na nižem nivou od onog na koji je navikao, ali i dalje veruje u sebe da može da se vrati u vrh.
"Treniram i dalje, trudim se da budem što bolji. Očekivanja su drugačija u odnosu na prethodne godine, verovatno zato što sam postizao izvanredne rezultate i niz godina pravio uspehe, ali u poslednju godinu oscilirao i imao problem sa laktom. Deluje da sam rešio taj problem i to mi je najlepša vest u ovom trenutku", rekao je Đoković novinarima u Beogradu posle treninga u TC Novak.
On je potvrdio da je dogovorio povratak trenera Marijana Vajde i Gebharda Fila Griča najmanje do kraja sezone na šljaci.
"Sve je u dizanju forme, vratili su se Vajda i Grič. Nadam se da će brzo sve doći na svoje. Nakon Rolan Garosa ćemo sesti  i analizirati urađeno za nove planove. Nadamo se najboljem", rekao je Đoković.
Prema njegovim rečima, i dalje je jako motivisan da se vrati u staru formu, uprkos nizu neočivanih poraza u poslednje vreme.
"Verujem u sebe, uvek sam i verovao, zato sam i ostvario sve teniske snove. To je suština svega, ne samo sportista. Plamen strasti nije utihnuo u meni, vera postoji, a samopouzdanje se stiče vremenom i rezultatima. Nivo samopouzdanja je niži u odnosu na onaj na koji sam navikao, ali brzo može da se vrati. Potrebno je nekoliko dobrih mečeva i jedan turnir", istakao je on.
Kako je dodao, uveren je da je rešio problem oko lakta i povrede koja ga je dugo mučila.
"Ranije je sve uspešno funkcionisalo jer smo imali plan. Lakat je kompromitovao moju igru i uticao na moj tok sezone, pristup turnirima... Dosta je bilo snalaženja, nakon Australijan opena nisam bio siguran za operaciju, a onda sam se sa timom usaglasio da je tako najbolje, iako sam tada bio protiv. Sad sam uveren da je takva odluka najbolja na duže staze. Posle toga prerano sam se vratio na teren, napravio grešku i to na moje insistiranje. Nisam bio dovoljno fizički spreman i to mi se obilo o glavu".
Djoković  smatra da je trenutno u određenom procesu i da mu je potrebno da se navikne na trenutno stanje.
"Pokušavam da se naviknem, nije smak sveta, moram da prihvatim situaciju. Ponosan sam šta sam sve uradio u karijeri, ali i dalje motivisan da igram vrhunski tenis".
Ujedno, nije želeo da priča o svojoj ishrani jer, kako je istakao, neki ljudi mogu pogrešno da protumače.
"Ne bih želeo o tome da diskutujem. Nažalost, ljudi mogu lako da izvrnu informacije, kao što je slučaj poslednje dve godine... Ne pratim vesti nekoliko godina unazad, na mene ne utiču priče, ali utiču na ljude oko mene", zaključio je Novak.