Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

Savić osvojio Master

Datum objave: 25.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Master održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 16 godina, dečaci, druga kategorija.

Šampion ovog turnira je Mihailo Savić koji je u finalu savladao Mihajla Lasicu 7:5, 6:1. U polufinali Savić je bio bolji od Danila Ilića 6:0, 6:3, dok je Lasica pobedio Jovana Slijepčevića 5:7, 6:2, 6:1.

Antonina i Mateja osvojili Topaco naranđasti nivo

Na terenima TK Topaco u Beogradu održan je turnira u konkurenciji do 10 godina za devojčice i dečake, naranđasti nivo.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Antonina Petković koja je u finalu savladala Anastasiju Čolović 4:2. U polufinalu Antonina je bila bolja od Nine Milivojević 4:1, dok je Anastasija pobedila Taru Pijević 4:0.

Utešni turnir osvojila je Teodora Vlajić koja je u finalu pobedila Jovanu Uzelac 4:1.

Kod dečaka pobedničko postolje osvojio je Mateja Dimitrijević savladavši u finalu Jovana Krivokapića 4:1. U polufinalu Mateja je bio bolji od imenjaka Mateje Stokuće 4:2, dok je Jovan pobedio Andreja Markovića 4:1.

Utešni turnir osvojio je Krsto Krivokapić pobedivši u finalu Nenada Petkovića 4:1.

Italijanski teniski ekspert Furlan: „planski i dugoročni rad je ključ uspeha“

Datum objave: 22.12.2017. // Kategorija: Domaća scena
Italijanski teniski stručnjak, bivši ATP igrač, Renco Furlan već dve godine nalazi se na čelu stručnog štaba juniorskog tima Teniskog saveza Srbije.

Osnovni cilj dolaska ovog vrhunskog svetskog stručnjaka bila je reogranizacija juniorskog programa TSS, kao i nakon svih urađenih analiza, postavka plana i programa kojim će se voditi trenerski kadar u Srbiji u radu sa mladim juniorima na njihovom putu i prelasku iz juniorskog u profi tenis.

Janku crveni nivo u Knjaževcu

U Knjaževcu, na terenima TK Magnet  održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, crveni nivo, dečaci i devojčice.

Glavni turnir osvojio je Janko Mladenović koji je u finalu pobedio Nikolu Božanovića. U polufinalu Janko je bio bolji od Lane Đorđev 5:1, 5:2, dok je Nikola savladao Ines Krstić 4:5, 5:4, 5:2.

Utežni turnir je osvojio Uroš Milošević pobedivši u finalu Aleksu Salijevića 4:5, 5:3, 5:2.

Babićevoj titula na Green Setu

Na terenima TK Green Set održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, za devojčice, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojila je Jovana babić koja je u borbi za prvo mesto savladala Aleksandru Stanković 6:3, 6:2. U polufinalu Jovani je meč kod rezultata 2:6, 6:2, 2:0 predala Jasmin Gaui, dok je Aleksandra pobedila Tinu Vlajić 6:2, 6:2.

Natalijin šampionski ples u Kruševcu

Datum objave: 21.12.2017. // Kategorija: Domaća scena

Završeno je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za devojčice koje je održano na terenima TK Sportissimo u Kruševcu.

Ženski turnir obeležila je potpuna dominacija Natalije Senić koja je do finala izgubila samo šest gemova. U borbi za naslov Dvoranskog šampiona Srbije 2018. Natalija je savladala Anđelu Lopičić 6:2, 6:3.

U polufinalu Senićeva je bila bolja od Anđele Vukčević 6:1, 6:1, dok je Anđela Lopičić savladala Senku Deletić 6:4, 6:4.

Viktorija Viktora u Kruševcu

Na terenima TK Sportissimo u Kruševcu održano je Dvoransko prvenstvo Srbije u konkurenciji do 16 godina za dečake.

Nivi šampion Srbije je Viktor Jović koji je u borbi za pehar državnog šampiona pobedio Dimitrija Zupca 7:6, 6:2.

U polufinalu Jović je savladao Stefana D Popovića 6:1, 6:2, dok je Dimitrije kao sedmi nosilac posle velike borbe došao do pobede nad Aleksom Marđonovićem 3:6, 6:3, 6:1.

Obaveštenje o neradnim danima TSS

Datum objave: 20.12.2017. // Kategorija: Domaća scena
Poštovani,

Obaveštavamo vas da Teniski savez Srbije neće raditi u periodu od 01. do 05. januara 2018. godine. Sa radom počinjemo 08.01.2018.

Srdačan pozdrav,

Teniski savez Srbije

Petrovićev Master

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Prvenstvo do 18 godina za juniore, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Andreja Petrović koji je u finalu posle velike borbe savladao Aleksu Ćirića 7:6(6), 0:6, 6:3. U polufinalu Andreja je bio bolji od Viktora Stojanovića 6:0, 6:1, dok je Aleksa pobedio Lazara Radenkovića 6:7(4), 6:4, 6:2.

Elenina pobeda u Top Tenu

Prvenstvo Beograda u konkurenciji devojčica do 14 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Top Ten.

Pobedu je odnela Elena Ivanović koja je u finalu bila bolja od Marije Đurašić 6:2, 6:1. U polufinalu Elena je savladala Maju Miščević 6:4, 6:3, dok je Marija pobedila Anđelu Popović 5:7, 6:3, 6:2.