Arhiva vesti - Sve vesti

Krunić i Stojanović u polufinalu - WTA Maroko

Datum objave: 04.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativke Srbije, Aleksandra Krunić i Nina Stojanović plasirale su se u polufinale dubla WTA turnira u Rabatu.

U četvrtfinalu Krunić je u paru sa Australijankom Dariom Gavrilovom savladala par Bondarenko, Lepčenko (UKR,USA) 7:6, 7:5, dok je Stojanovićeva u paru sa Belgijankom Marinom Zanevskom pobedila dubl Dabrovski, Riske (CAN,USA) 3:6, 6:4, 10:7.

U borbi za plasman u finale Krunić i Gavrilova sastaće se sa prvim nosiocima Baboš, Hlavackova (HUN,CZE), dok će Nina i Marina rekete ukrstiti sa četvrtim nosiocima, parom Krejčikova, Kudrijavceva (CZE,RUS).

Komneniću Prvenstvo Beograda do 12

Datum objave: 03.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Đukić u Beogradu održano je Prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, B kategorija.

Šampionski pehar otišao je u ruke Andreja Komnenića koji je u finalu savladao Lazara Virijevića 6:4, 7:6.

U polufinalu Andrej je bio bolji od Simeona Stankovića 6:0, 6:1, dok je Lazar pobedio Marka Nikolića 3:6, 6:4, 6:4.

U borbi za treće mesto Stankoviću je bez borbe meč predao Nikolić.

Sofija pobednik OP Beograda do 18

Na terenima OTK Beograd održano je Otvoreno prvenstvo Beograda II kategorije u konkurenciji do 18 godina za juniorke.

Pobednik ovog takmičenja je Sofija Mandić koja je posle velike borbe, u meču koji je obilovao sjajnim poenima sa obe strane savladala Simonu Maksimović 2:6, 6:2, 7:5.

U polufinalu Sofija je bila bolja od Nine Zdravković 6:4, 6:1, dok je Simona savladala Jovanu Cvetković 6:4, 6:4.

Obradoviću OP Beograda u konkurenciji do 18

Na terenima TK Banjica održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, B kategorija za juniore.

Pobednički trofej osvojio je David Obradović koji je u finalu savladao Ognjena Pavlovića 6:7(3), 6:3, 6:4.

U polufinalu David je bio bolji od Dušana Trunića 6:1, 6:2, dok je Ognjen savladao Mihaila Radosavljevića 6:2, 7:5.

Sara pobednica Kragujevac Opena

Datum objave: 02.05.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Puma iz Kragujevca održano je Otvoreno prvenstvo za seniorke prve kategorije.

Naslov najbolje ponela je Sara Gvozdenović koja je u finalu pobedila Aleksandru Stošić 6:1, 6:3.

U polufinalu Sara je bila bolja od Ane Kunić 6:2, 6:3, dok je Aleksandra savladala Sofiju Mandić 6:1, 6:1.

Jovana i Vuk osvojili OP Beograda (do 12)

Na terenima TC Novak održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina, I kategorije.

U konkurenciji devojčica pobednički trofej odnela je Jovana Grujić koja je u finalu pobedila Teodoru Milić 4:2 predaja. U polufinalu Jovana je bila bolja od Maje Mišćević 6:4, 6:1, dok je Teodora savladala Laru Stojanovski 6:4, 6:2.

U konkurenciji dečaka trijumfovao je Vuk Rađenović. On je u borbi za trofej savladao Romea Hadži-Mehmedovića  6:2, 5:7, 7:5. U polufinalu Vuku je kod rezultata 2:0 u prvom setu meč predao Marko Nikolić, dok je Romeo pobedio Mateju Gojkovića 7:5, 6:4.

Milica i Zoran osvojili Prvenstvo Vojvodine (do 12)

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake, B kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Milica Drljan koja je u finalu pobedila Dejanu Todorović 3:6, 6:2, 6:4. U polufinalu Milica je savladala Elenu Konjikušić 6:1, 6:4, dok je Dejana bila bolja od Dunje Marić 6:4, 6:3.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Zoran Ludoški koji je u borbi za trofej pobedio Mateju Gojkovića 6:3, 6:0.

Svitlica i Vučić šampioni Vojvodine do 18

Na trerenima TK AS Novi Sad održano je Prvenstvo Vojvodine u konkurenciji do 18 godina za juniorke i juniore.

U konkurenciji juniorki naslov najbolje juniorke Vojvodine ponela je Tijana Svitlica kojoj je finale bez borbe predala Biljana Jovanović. U polufinalu Tijana je pobedila Jovanu Gajić 2:6, 6:3, 6:0, dok je Biljana bila bolja od Mirjane Ragastovac 2:6, 6:4, 6:1.

Šampionski trofej kod juniora osvojio je Jovan Vučić koji je u finalu pobedio Dušana Obradovića 1:6, 6:3, 7:6(7).

U polufinalu Vučić je bio bolji od Peđe Trifunovića  6:4, 6:3, dok je Obradović salvadao Ivana Dobrijevića 6:1, 6:4.

Rupnjak i Lasica osvojili OP Niša (do 14)

Na terenima TK Kostić u Nišu održano je Otvoreno prvenstvo Niša u konkurenciji do 14 godina.

Kod devojčica šampionski pehar osvojila je Lea Rupnjak koja je u finalu savladala Juliju Radenković 7:5, 6:0. U polufinalu Lea je bila bolja od Teodore Gutić 6:1, 6:1, Julija je savladala Miu Ristić 6:3, 6:4.

Kod dečaka na pobedničko postolje popeo se Mihajlo Lasica koje je u borbi za trofej pobedio Veljka Krstića 6:1, 6:0. U polufinalu Lasica je bio bolji od Alekse Gajića 6:1, 6:1, dok je Krstić savladao Bojana Radomana 3:6, 6:3, 6:1.

Krunić i Stojanović u četvrtfinalu dubla - WTA Rabat

Datum objave: 02.05.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativke Srbije, Aleksandra Krunić i Nina Stojanović plasirale su se u četvrtfinale dubla na WTA takmičenju u Rabatu (Maroko, $226,750.00).

Krunić je u paru sa Australijankom Dariom Gavrilovom u prvom kolu bila bolja od para Olaru, Savčuk (ROU, UKR) 6:7(1), 6:4, 10:4, dok je se Stojanovićeva u paru sa Belgijankom Marinom Zanevskom za plasman u drugo kolo savladala druge nosioce, dubl Jurak, Rodionova (CRO,AUS) 6:2, 7:5.

U borbi za plasman u polufinale Krunić i Gavrilova će odmeriti snage sa parom Bondarenko, Lepčenko (UKR,USA), dok će Stojanovićeva i Zanevska rekete ukrstiti sa parom Dabrovski, Riske (CAN,USA).

Krunić nije uspela da se plasira u drugo kolo singla. Nakon sjajno odigranih kvalifikacija, u prvom kolu glavnog takmičenja Aleksandru je savladala predstavnica Kazahstana Jaroslava Švedova 2:6, 6:7(7).