Arhiva vesti - Sve vesti

Sarin Top - ten

Datum objave: 13.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top-Ten u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina, druga kategorija, devojčice.

Šampionski trofej osvojila je Sara Ristić koja je u finalu pobedila Andreu Nou Galin 6:3, 6:3. U polufinalu Sara je bila bolja od Anastasije Arsić 6:0, 6:1, dok je Galinova savladala Anđelu Simić 6:2, 6:1.

Ćaćiću 27. dubl trofej

Datum objave: 12.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Teniser Srbije, 26 - godišnji Nikola Ćaćić osvojio je 27. dubl titulu iz fjučers serije.

Na turniri u Tunisu (Hamamet) nagradnog fonda 15.000 dolara Nikola je do novog trofeja, šestog u sezoni 2017. stigao u paru sa predstavnikom Hrvatske Ninom Serdarušićem. Oni su kao prvi nosioci u finalu savladali španski par Giner - Malfeito 6:2, 6:1.

Ćaćić u kolekciji trofeja ima i četiri singl pehara iz fjučers serije, poslednji je osvojio 2016. u Hrvatskoj.

Čurovićeva slavila u Tunisu

Mlada teniserka Srbije, 23 - godišnja Tamara Čurović osvojila je 20. profi dubl trofej u karijeri iz fjučers serije.

Do 20. titule Tamara je stigla u Tunisu na turniru u Hamametu vrednom 15.000 dolara. Čurovićeva se takmičila u paru sa Nemicom Lisom Ponomar. One su kao drugi nosioci u finalu pobedile prve nosioce ovog takmičenja, italijanski par Grimalska - Marčeti 6:4, 7:6(7).

Tamara ima i dve osvojene titule u signlu, fjučersi - Paroš 2011. i Beograd 2013.

Stojanovićeva odbranila titulu u Šenženu

Datum objave: 11.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Fed kup reprezentativka Srbije Nina Stojanović odbranila je trofej u dubl konkurenciji na turniru u kineskom Šenženu, nagradnog fonda 100.000 dolara.

Stojanovićeva je ovaj turnir osvojila 2016. i  sada ponovila rezultat u paru sa Amerikankom Žaklin Kako. Nina i Žaklin su u borbi za trofej savladale japansko - kineski par Aojama - Jang 6:4, 6:2.

Nini odbrana trona u Šenženu donosi novi skok na WTA listi dublova gde će kada izađe nova lista biti 55. na svetu, što je njen najbolji rang u dosadašnjoj karijeri.

Kecmanović trenirao sa Federerom u Londonu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Najbolji mladi teniser Srbije i najbolji junior sveta za 2016. godinu, koji je na 1. mestu ITF liste proveo deset meseci bez prekida, 18 - godišnji Miomir Kecmanović nalazi se u Londonu gde je uoči početka završnog ATP Mastersa za 2017. trenirao sa najtrofejnijim teniserom u istoriji Švajcarcem Rodžerom Federerom.
Kacmanović se iz juniorskog tenisa povukao nakon gren slem turnira u Parizu i posvetio profi turnirima gde je u ovoj sezoni nanizao četiri trofeja, od toga i jedan iz čelendžer serije nagradnog fonda 75.000 dolara. Trenutno je na 210. mestu ATP liste.
Na poziv ATP-a jedan od najboljih mladih tenisera sveta, naš Kecmanović gost je ATP Mastersa u Londonu gde ima priliku da trenira sa najboljim teniserima današnjice. Šampion 19. gren slem takmičenja Federer je nakon treninga sa Kecmanovićem sa oduševljenjem govorio o našem mladom asu koji će i u nastavku Masters nedelje u Londonu stati zajedno na teren i trenirati sa legendarnim Švajcarcem.

Sjaj Valentine na Drilu

Datum objave: 10.11.2017. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Dril u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za devojčice, druga kategorija, zeleni nivo.

Šampionski pehar osvojila je Valentina Šuvirdenkova koja je u finalu pobedila Gaju Đuričković 4:1, 4:2. U polufinalu Valentina je bila bolja od Katarine Milošević 4:2, 4:1, dok je Gaja savladala Petru Dobrodolac 1:4, 4:2, 7:5.

Utešni turnir osvojila je Iva Veljić koja je u borbi za trofej pobedila Galu Ilić 4:1, 4:3.

Rađenoviću Olimp titula

Na terenima TK Olimp u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 14 godina za dečake, druga kategorija.

Titulu je osvojio Vuk Rađenović koji je u finalu bio bolji od Ognjena Gajića 6:2, 6:0. U polufinalu Gajić je posle velike borbe savladao Lazara Dimitrijevića 2:6, 6:2, 6:3. U drugom polufinalu takođe velika borba i na kraju pobeda Rađenovića nad Matijom Tešićem 2:6, 6:4, 6:3.

Erbezu zeleni nivo na Green setu

Na terenima TK Green set održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 10 godina za dečake, zeleni nivo.

Trijumfovao je Nikola Erbez koji je u finalu bio bolji od Uroša Bogićevića 4:1, 4:0. U polufinalu Nikola je bez izgubljenog gema pobedio Aleksu Postića 4:0, 4:0, dok je Uroš savladao Andreja Radojkovića 3:4(3), 4:1, 7:3.

Utešni turnir pripao je Lazaru Lukoviću koji je u borbi za trofej pobedio Mateju Jovanovića 4:2, 4:2.

Anđeli titula na terenima TK Privilege

Otvoreno prvenstvo za juniorke u konkurenciji do 18 godina, druga kategorija, održano je na terenima TK Privilege u Beogradu.

Pobednički pehar osvojila je Anđela Todorović koja je u finalu savladala Nađu Nonković 1:6, 6:2, 6:0. U polufinalu Anđela je posle velike borbe stigla do pobede nad Ninom Zdravković 2:6, 6:2, 6:4, dok je Nađa bila bolja od Jovane Cvetković 6:3, 6:1.

Spasojeviću trofej na Voždovcu

Na terenima TK Voždovac održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji juniora do 18 godina, druga kategorija.

Naslov šampiona pripao je Stefanu Spasojeviću koji je u borbi za tron savladao Nikolu Purića 6:1, 6:2. U polufinalu Stefan je bio bolji od Andreja Petrovića 6:0, 6:3, dok je Nikola pobedio Andreja Kalenića 6:3, 6:1.