Arhiva vesti - Kategorija: Domaća scena

PRIJAVA ZA TURNIRE

Datum objave: 29.09.2020. // Kategorija: Domaća scena

Poštovani igrači,

Zbog  tehničkih problema sa online prijavom prinuđeni smo da prijavu za turnire vršimo putem maila.

Igrači koji žele da se prijave za Državno prvenstvo Srbije u konkurenciji seniora i seniorki koji se održava 03.10.2020 na terenima TK Agrimes to može uraditi putem maila.

prijaveiodjave@tenisbg.org.rs

(u prijavi navesti podatke sa takmičarske legitimacije i za koji turnir se prijavljuje takmičar/ka)

Andrea i Mihail šampioni ITF turnira na Zlatiboru (do 18)

Datum objave: 28.09.2020. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Zlatibor springs održan je ITF turnir u konkurenciji juniorki i juniora do 18 godina, Grade 5 kategorija
Naslov šampiona kod juniorki ponela je reprezentativka Srbije Andrea Obradović koja je u finalu savladala zemljakinju Ivu Šepu 7:5, 6:1. U polufinalu Andrea je bila bolja od Emilije Zdravković 6:1, 6:4, dok je Iva pobedila Laru Stojanovski 6:0, 6:1.
Kod juniora trijumfovao je Rus Mihail Korkunov koji je u finalu pobedio Veljka Krstića iz Srbije 6:1, 6:2. U polufinalu Mihail je bio bolji od Dušana Miladinovića 6:4, 6:4, dok je Veljko savladao Leona Nikolića 6:7(11), 6:1, 6:2.
U konkurenciji ženkih dublova pobednički pehar osvojile su Iva Šepa i Emilija Zdravković savladavši u finalu par Baranov, Jumazhanova (USA,KAZ) 6:3, 6:3.
Kod muških dublova na pobedničko postolje stali su Dušan Miladinović i Dražen Petrović (SRB,BiH) pobedivši u finalu par Nikola Jovanović, Aleksa Pisarić (SRB,SRB) 6:4, 6:4.

OP BEOGRADA - TK ĐUKIĆ - KONKURENCIJA DO 12 GODINA

Na terenima TK Đukić u Boegradu biće održano Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 112 godina za devojčice i dečake.

Zabrdac pokorila Grocku

Na terenima TK Grocka održano je Otvoreno prvenstvo Beograda za juniorke u konkurenciji do 18 godina, B kategorija.
Pobednički pehar osvojila je Nina Zabrdac koja je u finalu savladala Anamariju Kovačević 7:6(5), 6:4. U polufinalu Nina je pobedila Teodoru Stefanović 6:4, 4:6, 10:5, dok je Anamarija bila bolja od Andree Noe Galine 6:2, 6:3.
Treće mesto osvojila je Galin pobedivši Stefanovićevu 6:2, 3:6, 10:8

Kovačevićeva slavila na terenima TK Winner

Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji seniorki, B kategorija, održano je na terenima TK Winner.
Naslov šampiona ponela je Anamarija Kovačević koja je u finalu savladala Jelenu Marjanović 6:0, 6:1. U polufinalu Anamarija je bila bolja od Anđele Simić 6:1, 6:2, dok je Jelena pobedila Sofiju Prodanović 6:2, 6:2.

TK Dril novi ekipni šampion Srbije u konkurenciji do 14 godina (dečaci)

Datum objave: 21.09.2020. // Kategorija: Domaća scena

Završeno je Ekipno prvenstvo Srbije 2020. u konkruenciji dečaka do 14 godina.

Finalni meč odigran je na terenima TK Crvena zvezda koja je ugostila ekipu TK Dril.

Do naslova šampiona stigli su gosti sa Drila rezultatom 1:3 (Todor Vukomanović - Ognjen Milić 1:6, 3:6, Aleksa Oparnica - Nikola Lulić 2:6, 3:6, Simeon Stanković - Strahinja Albijanić 6:0, 6:2, dubl: Vukomanović, Matović - Lulić, Milić 3:6, 2:6).

U polufinalu TC Crvena zvezda salvadala je TK Kikinda 3:1, dok je TK Dril bio bolji od TK TAŽ 3:1.

TK Dinamo - TK TAŽ ovde

TK Dril - TK Crvena zvezda bez borbe (Dril u polufinalu)

TK Spartak - TK Đukić bez borbe (Spratak u polufinalu)

Datum objave: 18.09.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK TAŽ iz Niša u subotu 19. septembra 2020. počinje Kup Srbije 2020. u konkurenciji do 10 godina iz kalendara TSS.

Datum objave: 16.09.2020. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima Teniske akademije Zivkovic u Nisu bice odrzan Kup Srbije 2020. u konkurenciji do 10 godina, iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Turnir pocinje 19. septembra 2020. godine.

Mina i Andrej osvojili Čolanov memorijal 2020.

Na terenima TK Crvena zvezda u Beogradu održan je Čolanov memorijal, turnir u konkurenciji do 12 godina I kategorije iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona kod devojčica ponela je Mina Kapor koja je u finalu bila bolja od Iris Kresović 6:1, 6:0. U polufinalu Mina je pobedila Anastasiju Čolović 6:1, 6:1, dok je Iris savladala Helenu Korać 5:7, 7:5, 10:8.

U konkurenciji dečaka pobednički pehar osvojio je Andrej Marković salvadavši u finalu Igora Perića 6:2, 6:2. U polufinalu Andrej je bio bolji od Krste Krivokapića 6:2, 6:1, dok je Igor pobedio Relju Todorovića 6:4, 7:6(2).