OP Beograda TK Forhend - do 12 dečaci

Datum objave: 03.02.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Forhend u Beogradu održava se OP u konkurenciji dečaka do 12 godina, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

žreb ovde

Održan žreb za kvalifikacioni meč Dejvis kupa Norveška - Srbija

Datum objave: 02.02.2023. // Kategorija: Domaća scena
Kecmanović i Petrović otvaraju susret u Oslu

Dejvis kup susret Norveška – Srbija u okviru kvalifikacija za plasman u grupnu fazu Svetske grupe 2023. biće održan u Oslu 3. i 4. februara u hali “Oslo Tenis Arena” na brzoj podlozi (hard – Plexipave).

Žreb za ovaj meč održan je u četvrtak 02. februara 2023. u hotelu Radison.

Voljom žreba na teren će u petak od 18 časova po lokalnom vremenu, kada zvanično počinje susret Norveška -  Srbija izaći prvi reket Dejvis kup selekcije Srbije Miomir Kecmanović (34. na ATP listi singlova) i druga tabla norveškog tima Andreja Petrović (1265. na ATP listi singlova).

Eni OP Kragujevca do 16 godina

Datum objave: 29.01.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Top Spin u Kragujevcu održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za juniorke, I kategorija iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Naslov šampiona ponela je Ena Ilić koja je u finalu savladala Jevrosimu Mitić 6:4, 6:2. U polufinalu Ilićeva je pobedila Dariju Ilić 6:0, 6:1, dok je Mitićeva bila bolja od Tine Miletić 6:2, 6:0.

Datum objave: 24.01.2023. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Elite Tennis Line u Novom Sadu održan je turnir I kategorije u konkurenciji do 12 godina za devojčice i dečake iz kalendara Teniskog saveza Srbije.

Pobedničko postolje u konkuenciji devojčica osvojila je Jana Prica koja je u finalu savladala Anđelu Šćopulović 6:1, 6:0. U polufinalu Jana je bila bolja od Nikoline Popoćirić 6:3, 6:0 dok je Anđela pobedila Anju Bajšanski 6:4, 6:4.

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Marko Pavlović koji je u finalu pobedio Petra Jurišića 6:3, 7:6(2). U polufinalu Marko je savladao Luku Anđelića 6:3, 6:3, dok je Petar bio bolji od Ksavijera Sandersa 6:0, 6:3.

Andrea i Luka Dvoranski šampioni Srbije 2023. u konkurenciji do 14

Datum objave: 20.01.2023. // Kategorija: Domaća scena

Teniski klub Đukić nakon sjajno organizovanih Dvoranskih prvenstava Srbije 2023. u konkurencijama do 12 i 16 godina, ugostio je i takmičare do 14 čime su završena Dvoranska prvenstva naše zemlje u ovoj takmičarskoj godini.

Pobedničke pehare u konkureciji do 14 godina na šampionatu Srbije osvojili su Andrea Popović i Luka Ćeramilac.

U borbi za tron Popovićeva je savladala Helenu Korać 3:6, 6:1, 6:0. U polufinalu Andrea je bila bolja od Nađe Mladenović 6:1, 7:6(5), dok je Helena pobedila Anastasiju Čolović 4:6, 6:4, 6:4.

Kod dečaka do naslova šampiona Luka Ćeramilac je stigao pobedom nad Reljom Todorovićem 3:6, 7:5, 7:5. U polufinalu Luki je meč bez borbe predao Mihailo Topić, dok je Relja savladao Vuka Crnčevića Pantića 5:7, 6:3, 7:5.

OP Novog Sada do 12 godina - TK Elit Tennis Line 2023.

žreb

dečaci ovde

devojlčice ovde

raspored mečeva 23.01.2023. ovde

Lara i Dimitrije šampioni Dvoranskog prvenstva Srbije 2023. u konkurenciji do 12

Datum objave: 13.01.2023. // Kategorija: Domaća scena

Teniski klub Đukić nakon Dvoranskog prvenstva Srbije u konkurenciji do 16 godina (za 2023. godinu), ugostio je i takmičare u konkurenciji do 12 godina. Pobedničke pehare Dvoranskog šampionata naše zemlje za najmlađi uzrast osvojili su Lara Miličić i Dimitrije Gligorov.

U konkurenciji devojčica do pobedničkog podijuma Lara Miličić je stigla trijumfom u finalu nad Minom Bačanin 6:2, 6:4. U polufinalu Lara je pobedila Ninu Tepić 6:1, 6:1, dok je Mina bila bolja od Jane Price 6:1, 6:1.

Kod dečaka u finalu Dimitrije Gligorov pobedio je Petra Travicu 6:2, 6:1 i time poneo naslov šampiona Srbije za 2023. u konkurenciji do 12 godina. U polufinalu Gligorov je bio bolji od Petra Jurišića 6:0, 7:5, dok je Travica savladao Jovana Panića 5:7, 6:3, 6:1.

Dvoransko državno prvenstvo do 14 godina za 2023.

Na terenima TK Đukić u Beogradu održava se Dvoransko prvenstvo Srbije 2023. u konkurenciji do 14 godina.