Invazija mladih teniskih asova Srbije na Masters Tennis Europe

Datum objave: 25.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)
Veliki uspeh tenisera iz Srbije u konkurenciji do 14 i 16 godina na turnirima Tennis Europe u 2018 godini.

Pet mladih asova Srbije se kvalifikovalo na završni Masters koji se igra do 5. do 7. oktobra 2018. u italijanskom gradu Ređio di Kalabrija.

U konkurenciji do 14 godina za završni Tennis Europe Masters se kvalifikovala Fatma Idrizović (višestruka šampionka Srbije, aktuelna šampionoa u konkurenciji do 14 i 16) dok su u konkurenciji do 16 godina plasman izborili dečaci: Stefan Popovic i Petar Teodorovic i devojčice Nikol Paleček i Darija Šuvirdjonkova.

Uspeh  je tim veći jer je Stefan Popović završio sezonu kao prvi na rang listi Race to Masters, a Nikol Pavlicek je podelila prvo mesto. Oboje su briljirali u finišu sezone, uoči Mastersa, osvojivši dva prestižna takmičenja Tennis Europe u Barseloni.

Pored pet takmičara iz Srbije koji su izborili završni Tennis Europe Masters,  još tri igrača su do poslednje nedelje bili u igri za plasman među osam najboljih: Marko Topo u konkurenciji do 16 godina, Luka Jovanović i Branko Đurić u konkurenciji do 14 godina, ali im je Masters izmakao za „milimetar“.

Igrači koji su izborili nastup na završnom Tennis Europe Mastersu nalaze se na pripremama u Subotici koje se organizuju pod vodstvom šefa stručnog štaba TSS Renca Furlana. Pored ovih igrača na pripremama su i najbolji teniseri i teniserke iz Subotice.

Nađi i Uglješi narandžasti nivo

Datum objave: 24.09.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Crvena zvezda održan je turnir u konkurenciji do 10 godina, narandžasti nivo za devojčice i dečake.

U konkurenciji devojčica pobedu je odnela Nađa Tanović koja je u finalu pobedila Dragicu Stevanović 4:0. U polufinalu Nađa je bila bolja od Ane Lukač 4:0, dok je Dragica savladala Teodoru Arsić 4:2.

Utešni turnir osvojila je Mila Višković koja je u finalu pobedila Teodoru Milekić 5:3.

Kod dečaka šampionski pehar osvojio je Uglješa Sofrenović pobedivši u finalu Krstu Krivokapića 4:1. U polufinalu Uglješa je bio bolji od Stefana Varge 5:4(6), dok je Krsta savladao Aleksu Ranđelovića 5:4(4).

Utešni turnir pripao je Viktoru Višniću koji je u finalu bio bolji od Pavla Potparića 4:0.

Spartak i Crvena zvezda na tronu - Ekipno prvenstvo Srbije 2018. do 18

Na terenima TK TAŽ u Nišu održano je Ekipno prvenstvo Srbije 2018. u konkurenciji juniorki i juniora.

Kod juniorki (konkurencija do 18) trijumfovala je ekipa TK Spartak iz Subotice. Spartanke su na putu do trona savladale ekipu Crvene zvezde 4:0, i u samom finalu tim TK TAŽ 3:1.

U konkurenciji juniora naslov šampiona odbranio je tim Crvene zvezde. Oni su na putu do šampionskog trofeja savladali ekipu Dinama 3:1, dok je samo finale protiv Spartaka bilo izjednačeno 2:2, ali je ukupna pobeda pripala ekipi CZ zbog boljeg gem količnika 34:33.

Todorovićeva i Mandović osvojili OP Sombora

Na terenima TK Žak u Somboru održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 16 godina za devojčice i dečake, druga kategorija.

U konkurenciji devojčica trijumfovala je Dejana Todorović koja je u finalu pobedila Tijanu Jocić 6:0, 6:4. U polufinalu Dejana je bila bolja od Anje Mitraković 6:0, 6:0, dok je Tijana savladala Anamariju Cakić 6:3, 6:2.

Kod dečaka pobednički pehar podigao je Filip Mandović pobedivši u finalu Petra Bašića Palkovića 6:2, 6:4. U polufinalu Filip je savladao Dušana Davidovića 6:0, 6:7, 6:0, dok je Petru meč kod rezultata 6:2, 5:7, 3:3 predao Nemanja Mraović.

Nešiću trofej Marina Oasa

Na terenima TK Marina Oasa održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Naslov šampiona poneo je Marko Nešić koji je u finalu pobedio Nikolu Matovića 6:1, 7:6(4). U polufinalu Marko je bio bolji od Jovana Jevtića 6:3, 7:6(1), dok je Nikola savladao Olivera Kocanovića 6:2, 3:6, 6:2.

Spasojević osvojio Master

Na terenima TK Master u Beogradu održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurenciji do 18 godina, juniori, druga kategorija.

Pobednički pehar osvojio je Stefan Spasojević koji je u finalu savladao Đorđa Kurčubića 6:1, 6:4. U polufinalu Stefan je bio bolji od Alekse Gajića 6:3, 6:2, dok je Đorđe pobedio Leona Nikolića 6:4, 6:2.

Anji i Vuku Memorijal Miroslav Ratković - Gazela

Datum objave: 23.09.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Gazela u Beogradu održan je Memorijal Miroslav Ratković u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Anja Stanković koja je u finalu bila bolja od Milice Drljan 6:4, 6:0. Polufinale:
Milica Drljan (SPL) - Emina Milovanović (PUM)  6:2, 6:4, Anja Stanković (TAŽ) - Lara Stojanovski (DRI)  6:4, 6:4.

U konkunreciji dečaka pobedu je odneo Vuk Rađenović koji je u finalu savladao Luku Takumija Štulu 7:5, 6:1. Polufinale: Vuk Rađenović (GAZ) - Nikola Jovanović (TIP)  7:5, 6:3, Luka Takumi Štula (TPC) - Lazar Dimitrijević (STG)  6:2, 6:4.

Victoria za Lenku

Na terenima TK Victoria održano je Otvoreno prvenstvo u konurenciji do 12 godina, druga kateogrija, devojčice.

Pobedničko postolje osvojila je Lenka Vuksanović koja je u finalu savladala Katarinu Milošević 6:4, 6:0. U polufinalu Lenka je bila bolja od Gaje Đuričković 6:0, 6:0, dok je Katarina pobedila Aleksandru Đokić 1:6, 6:0, 6:1.

Top ten u znaku Ghaoui

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina, juniorke, druga kategorija.

Šampionski trofej otišao je u ruke Yasmeen Ghaoui koja je u finalu pobedila Anđelu Petrović 6:3, 6:0. U polufinalu Yasmeen je savladala Tinu Vlajić 6:4, 6:0, dok je Anđela bila bolja od Anje Hribljan 7:6(4), 6:1.

Kostovićevoj OP Novog Sada

Na terenima TK Vojvodina održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkruenciji do 12 godina, druga kategorija za devojčice.

Naslov šampiona ponela je Teodora Kostović koja je u finalu bila bolja od Anje Pisar 6:1, 6:0. U polufinalu Teodora je savladala Miju Pejčić 6:0, 6:1, dok je Anja pobedila Marinu Kockar 6:0, 6:1.