Anji i Vuku Memorijal Miroslav Ratković - Gazela

Datum objave: 23.09.2018. // Kategorija: Domaća scena
Na terenima TK Gazela u Beogradu održan je Memorijal Miroslav Ratković u konkurenciji do 14 godina za devojčice i dečake, prva kategorija.

Kod devojčica trijumfovala je Anja Stanković koja je u finalu bila bolja od Milice Drljan 6:4, 6:0. Polufinale:
Milica Drljan (SPL) - Emina Milovanović (PUM)  6:2, 6:4, Anja Stanković (TAŽ) - Lara Stojanovski (DRI)  6:4, 6:4.

U konkunreciji dečaka pobedu je odneo Vuk Rađenović koji je u finalu savladao Luku Takumija Štulu 7:5, 6:1. Polufinale: Vuk Rađenović (GAZ) - Nikola Jovanović (TIP)  7:5, 6:3, Luka Takumi Štula (TPC) - Lazar Dimitrijević (STG)  6:2, 6:4.

Victoria za Lenku

Na terenima TK Victoria održano je Otvoreno prvenstvo u konurenciji do 12 godina, druga kateogrija, devojčice.

Pobedničko postolje osvojila je Lenka Vuksanović koja je u finalu savladala Katarinu Milošević 6:4, 6:0. U polufinalu Lenka je bila bolja od Gaje Đuričković 6:0, 6:0, dok je Katarina pobedila Aleksandru Đokić 1:6, 6:0, 6:1.

Top ten u znaku Ghaoui

Na terenima TK Top Ten održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 18 godina, juniorke, druga kategorija.

Šampionski trofej otišao je u ruke Yasmeen Ghaoui koja je u finalu pobedila Anđelu Petrović 6:3, 6:0. U polufinalu Yasmeen je savladala Tinu Vlajić 6:4, 6:0, dok je Anđela bila bolja od Anje Hribljan 7:6(4), 6:1.

Kostovićevoj OP Novog Sada

Na terenima TK Vojvodina održano je Otvoreno prvenstvo Novog Sada u konkruenciji do 12 godina, druga kategorija za devojčice.

Naslov šampiona ponela je Teodora Kostović koja je u finalu bila bolja od Anje Pisar 6:1, 6:0. U polufinalu Teodora je savladala Miju Pejčić 6:0, 6:1, dok je Anja pobedila Marinu Kockar 6:0, 6:1.

Bjelobrku OP Kikinde

Na terenima TK Kikinda održano je Otvoreno prvenstvo u konkurenciji do 12 godina za dečake, druga kategorija.

Pobedničko postolje osvojio je Jovan Bjelobrk koji je u finalu bio bolji od Alekse Borbelja 6:1, 6:1. U polufinalu Jovan je pobedio Nemanju Đorđevića 6:1, 6:2, dok je Aleksa savladao Dušana Bazdara 6:0, 6:3.

Popovićev pečat u Barseloni

Datum objave: 23.09.2018. // Kategorija: Međunarodna scena (ATP, WTA, juniori)

Dve Tennis Europe nedelje u Barseloni protekle su u znaku reprezentativca Srbije, 15 - godišnjeg Stefana Popovića.

Naš mladi šampion u dve nedelje dva puta popeo se na pobedničko postolje. Nakon osvajanja Torneo Internacional De Tenis Sub 16 Memorial Nacho Juncosa (do 16 TE), Stefan je briljirao i na Sanchez-Casal Youth Cup-u. U borbi za novi šampionski trofej, treći u sezoni 2018. Popović je savladao predstavnika Sejšela Damjana Laportea 7:6(3), 6:1.

Stefan je u 2018. odigrao pet Tennis Europe finala u konkurenciji do 16, osvojio tri.

Bravo!

Jovana od Belorusije

Dve nedelje, deset mečeva, isto toliko pobeda i dva nova trofeja u bogatoj kolekciji za mladu reprezentativsku Srbije, 12 - godišnju Jovanu Grujić.

Grujićeva je prošle nedelje ponela naslov šampiona u Belorusiji na Tennis Europe takmičenju u konkurenciji do 12 - Solnechnyi Cup Rakov. Sedam dana kasnije Jovana je ponovo na pobedničkom postolju ovaj put na Tennis Europe turniru Minsk Open.

Za petu Tennis Europe titulu do 12 u 2018, četvrtu u nizu Grujićeva je u finalu takmičenja u Minsku savladala Kahzastanku Janel Ospanovu 5:7, 7:5, 6:0.

Bravo!

Nikol nezaustavljiva u Barseloni

Mlada teniserka Srbije, 14 - godišnja Nikol Paleček nastavila je pobedonosni niz u Barseloni. Nakon osvajanja Tennis Europe trofeja pre dve nedelje u konkruenciji do 16 godina - Torneo Internacional De Tenis Sub 16 Memorial Nacho Juncosa, novu titulu Nikol je iskovala ponovo u Barseloni, ovaj put na Tennis Europe takmičenju (do 16) - Sanchez-Casal Youth Cup.

U borbi za novo pobedničko postolje Nikol je kao prvi nosilac nakon velike borbe savladala zemljakinju, juniorsku reprezentativku Srbije Darju Šuvirdjonkovu 5:7, 7:5, 6:2.

Palečekovoj je ovo bilo šesto Tennis Europe (do 16)  finale u 2018. i druga titula.

Šuvirdjonkovoj je ovo bilo šesto Tennis Europe finale u 2018, od toga četvrto u konkurenciji do 16, dva je igrala u konkruenciji do 14 godina, osvojila je dve titule do 14 i jednu u konkurenciji do 16 godina.

Bravo!

TSS sa Otvorenom školom tenisa na proslavi Opštine Gračanica

Datum objave: 22.09.2018. // Kategorija: Domaća scena
Decu iz Gračanice obradovao je teniski „karavan“ koji je ove nedelje stigao u njihov grad. U okviru trodnevne proslave Dana i slave (Mala Gospojina) Opštine Gračanica, preko 400 mališana u organizaciji NIS-a i teniskog saveza Srbije (TSS) učestvovalo je u besplatnim školama tenisa, koje su održane na više lokacija u gradu, među kojima i u OŠ „Miladin Mitić“. Kroz igru i druženje deca su uz pomoć stručnih trenera i opreme prilagođene njihovom uzrastu, učila pravila „belog sporta“.

Gračanica 2018. proslavlja 715 godina od kako je zvanično potvrđeno njeno postojanje, čemu svedoči pismo pape Benedikta IX u kome je naziva Grazaniza. Ime Gračanica prvi put pominje srpski kralj Milutin 1321. godine u Gračaničkoj povelji izdatoj povodom osnivanja manastira.

Teniski spektakl u Gračanici je ujedno bio i prilika da mali teniseri  pokažu svoj takmičarski duh  i fer plej, ali i da sa svojim vršnjacima odigraju pravi teniski meč. U znak zahvalnosti na učešću i timskom duhu , učesnicima su podeljene su medalje i diplome.
Besplatne škole tenisa za decu NIS i TSS organizuju već osam godina širom Srbije sa ciljem popularizacije sportskih vrednosti, kulture nenasilja u sportu kao izuzetno važnom elementu u zdravom razvoju dece.

Kolarevićevoj trofej na Classicsu

Datum objave: 20.09.2018. // Kategorija: Domaća scena

Na terenima TK Classics održano je Otvoreno prvenstvo Beograda u konkurecniji do 16 godina za devojčice, druga kategorija.

Naslov šampiona odnela je Nevena Kolarević koja je u finalu bila bolja od Anamarije Kovačević 6:0, 6:0. U polufinalu Nevena je pobedila Maju Glumac 6:1, 6:0, dok je Anamarija savladala Anđelu Lazarević 6:3, 6:4.